Syn odmítá mléčné výrobky. Poraďte

zimnivanek
26. dub 2009

Ahoj holky 🙂
chtěla bych moc poprosit o radu....náš Tadeášek,zanedlouho bude mít 23měsíců,vůbec nejí žádné mléčné výrobky ☹ nejí tvrdé sýry,mazací docela i jedl,ale to už také vázne,jogurty jedl,ale ty už také odmítá,(ikdyž do nich dám piškoty,lupínky)nejí tvarohy,lučiny,prostě nic mléčného a mléko to už vůbec!Kojila jsem do 15 měsíců,pak jsme dávali chvíli Nutrilon,Sunar a v 16 měsících měl poprve strašnou hnisavou angínu a od té doby přestal pít i UM,takže jsme absolutně bez mléčných výrobků i mléka samotného! ☹
Jediné co do sebe z toho mléčného dostane je, když udělám nějakou omáčku,jinak opravdu nic.
Na netu jsem z těch rad moc nenašla a mudru to moc nezajímá,tak věřím,že mi poradíte 😵 😵 😵
předem moc díky za příspěvky a názory 😉 🙂

paula
26. dub 2009

ahoj zimnivanek, moje L. je presny opak, ta se zase po mlecnem muze utlouct. Ale nic si z toho nedelej, treba je to jen nejaka faze, pry takhle male deti samy vedi, co je pro ne dobre. Treba se mu to nedobre travi. Nebo ma jen takovou fazi, par tydnu nebo mesicu ti to jist nebude a pak zase zacne. Hlavne mu nic nenut, nebo se mu to jeste vice zhnusi. Zkusila jsi kakao, nebo puding?

zimnivanek
autor
26. dub 2009

Jj Pauli,kakao jsem zkoušela,to také vůbec nepil,puding také nejedl 😖
Mně jde nejvíc o to,že vlastně od těch 16m je absolutně bez mlíka a to by měl ráno a večer vypít flašku,možná si říkám,že je po mně,já bych mlíko také vůbec nevypila 🙄

popelka.miri
26. dub 2009

Zimnivanek, nedávej mu tavicí sýry, ty obsahují fosfor a naopak z těla vápník berou. Z mazacích jen žervé. Bez vápníku se malej určitě neobejde. Já přesně nevím, které potraviny obsahují vápník, ale mrkni na internet a zkus mléko nahradit jinou potravinou, ve které je vápník. V luštěninách myslím je určitě. Zjisti si, kde je nejvíc vápníku jinde 😉 . Určitě něco najdeš.. V Betynce jsem o těhle dětech četla, které nepřijímají žádné mléčné výrobky a doslova tam psali, že v takových případech je nutné vápník dodat tělu pomocí umělých doplňků stravy! Vždyť malej roste jak z vody a potřebuje vápník, to je jasné 😒 . Divím se, že tvá dr. tohle neřeší!! Asi bych se poradila u jiné dr nebo v lékárně 😒 ..

zimnivanek
autor
26. dub 2009

Popelko,také děkuji 🙂 Mudra mi nabízela nějaký umělý doplněk,tuším,že něco ze žraloka,že to obsahuje hodně toho vápníku.Asi budu muset změnit doktorku,protože toto je opravdu ,,problém,, který mě trápí a myslím,že v takovém věku když se vyvíjí,roste,potřebuje na kosti ten vápník a nemá ho,to by mohlo mít asi zlé následky 😢

popelka.miri
26. dub 2009

To určitě nenech jen tak a snaž se ten vápník nějak nahradit. Můj kluk je zas skoro vegetarián, což mě taky štve 😒 , je jak bledule a hubenej a furt nemocnej, teď je zas na antibiotikách, takže ty jogurty vyloženě potřebuje, právě kvůli floře ve střevech 🙂 ..Držím palečky 😉

zimnivanek
autor
26. dub 2009

Popelko,to je taky teda špatné bez masíka,co? ☹ Tadeášek teda maso miluje a hlavně ovoce a zeleninu-tak za to jsem strašně ráda,ten sní denně tolik ovoce a zeleniny co já za rok 😀
moc děkuji 😵

popelka.miri
26. dub 2009

To máš taky dobrý,víš kolik vápníku je v některém ovoci a v zelenině? V bramborách, brokolici a prý i v pomerančích je ho dost. Tak zase úplně bez vápníku nebude 😉 🙂

nissanek
26. dub 2009

holky, neprecenujte tolik vyznam mleka (zejmena kravskeho) v jidelnicku nasich deti. Kika ma alergii na bilkovinu kravskeho mleka, tak jsem se to zacala trochu zajimat. Vapnik je samzrejme dulezity pro rust ditete, ale lze ho najit i v jinych potravinach, ktere nemaji tolik negativnich vlivu jako mleka (v kravskem mlece je treba 3x vice bilkovin nez v materskem mlece, coz neni uplne prirozene pro traveni maleho dite). Deti od 1-6 let potrebuji denne 500-900mg vapniku. Ve 100 ml kravskeho mleka je ho cca 118 mg (ve 100ml materskeho ale uz jen 32 mg, zajimave ze?). Dalsi potraviny bohate na vapnik jsou: 1 cele vajicko = 34 mg, 1 pomeranc = 50-110mg, rajcatova stava, protlak, 1 salek =107mg, kapusta, cinske zeli 1/2 slaku=90mg, spenat 1-2 salku 140mg, rebarbora 1/2 salku 170 mg, 1 krajic kukuricneho chleba =133mg. Nicmene bezkonkurecnim zdrojem vapniku jsoou ryby, od sardinek pres lososa, pstruha, sladkovodni, morske,...ve 100g ryby je cca 120-390mg vapniku. a pak jeste sezamove seminko, mák a mandle (prekvapive taky strasne moc, v prepočtu na 100 g je to 840 u sezamu a 484 u maku). Pak je toho jeste hodne v sojovych vzrobcich,ale ty jsou dodatecne obohacovany o vapnik. Takze bez mleka se da docela dobre vyzit, jen to chce trochu vice snahy a taky fantazie pri priprave jidla. Ja se priunam, ze moc fantazie nemam, ale mne aspon pija rano Nutrilon a vecer porad vezme kasi z nutrilonu,...¨
jo a jeste k tem bramboram 1 brambora =30mg vapniku, 1/2 salku brokolice = 45 mg, takze neni to spatny, ale jsou i lepsi 😉

s.arik
26. dub 2009

mléko a výrobky z něj nejsou nic prospěšného, kravské mléko je pro člověka rozhodně nevhodné.

opak tvrdí pouze chovatelé krav a výrobci mléčných výrobků, a jimi zaplacené "vědecké" studie. a také to tvrdí tisíce lidí, kteří podléhají reklamě.......pijí mléko a jedí jogurty, aktivii, tvarohy nebo sýry denně a KAŽDÝ DRUHÝ má osteoporozu, alergie nebo exémy.

"Z tisíců krevních zkoušek zjistil, že lidé konzumující 3-4 sklenky mléka denně mají nenávratně nejnižší hladinu vápníku (nízké hladina vápníku se pak projevuje podrážděností, bolestmi hlavy, křečemi ve svalech). Dostatek vápníku naleznete v rybách, zelenině, luštěninách, sezamových semenech, v mořských řasách."
http://www.prirodnivyziva.cz/mleko.htm

http://www.darius.cz/archeus/ZP_mleko.html velmi doporučuji!!!!! velmi obsáhlý souhrn studií.

www.vitarian.cz

vápník si dítě vytáhne odjinud, to buď v klidu. moje dcera například jí 2x týdně máčený syrový mák, s rozmačkaným banánem nebo rozinkami....možností je mnoho, mléko není potravina, je to nezdravá potravina, tělo ho nepotřebuje a škodí mu.

popelka.miri
26. dub 2009

Zimnivanek, tak vidíš, nissanek ti tu vypsala ty potraviny,kterými můžeš nahradit mléko 😉 . Tak vzhůru do toho!

zimnivanek
autor
26. dub 2009

Niss,díky!to máš teda informací,je jasné,že se o to zajímáš když je malá alergik ☹ 😉

Sari,také díky i za odkazy 😉

Já teď čtu velmi zajímavou knížku a tam je např. uvedeno,že zase ty rybky nejsou zase až tak moooc zdravé jak si myslíme neboť mohou obsahovat plísně,které jsou pro organismus nejhorší!Měli bychom se vyhýbat plísním v jakékoliv podobě-ikdyž jsou všude okolo nás,ale zbytečně nejíst třeba plísňové sýry atd.
A o tom mléce to platí také 😉

basice
27. dub 2009

Ahoj holky,
my máme stejný problém jako nissanek.Malá má taky alergii na BKM , takže mléčné výrobky vůbec nemůže.Pije Nutrilon Alergy care a to tak 200 - 300 ml denně, takže tu dávku vápníku kterou by měla mít nemá.Ale jak už se tady zmiňovalo, tak vápník je i jinde, takže už se nestresuji a nedělám si starosti, že malá ty mléčné výrobky nemůže.Jí hodně zeleniny i ovoce.Někde jsem četla, když dítě jí ovoce, zeleninu a maso, že mu tato strava vápník nahradí.
A to mléko opravdu není nejzdravější i když mnozí to vidí jinak a hlavně ta starší generace, která si myslí, že bez konzumace kravského mléka se malé děti neobejdou.

sabinecka
27. dub 2009

Tak zkus dělat omáčky a polévky na mléčném či smetanovém základu,živiny z mléka tam zůstanou a ty do něj dostaneš alespon něco a, postupně zvyšuj dávky rozhodně né násilím jinak v něm vypěstuješ odpor a nesní ti už vůbec nic.

janab78
27. dub 2009

což zkusit jiné UM? Prý hodně chutná banánová beba.

mates22
11. únor 2012

Obnovím trochu diskuzi - malej mi nejí nic mléčného, UM odmítá, kojíme, ale už jen sporadicky. Navíc nechce ani brokolici, bramborům taky moc nedá. Jí opravdu hrozně, suché pečivo, sušenky , občas polévku (když má dobrý den), někdy kousek masa, zeleninu taky moc nechce............ a teď sem koukala, že má pod nehtíkama bílé čárky, což je myslím nedostatek vápníku, že? Existují nějaké doplňky pro dvouleté dítě ?? Sirupy na kašel a vitamínové tabletky mlsá rád 🙂

apollo11
11. únor 2012

@mates22 Ahoj, já mám s malou stejné patálie - jak popsala @zimnivanek - mléčné výrobky téměř nepozře, jedině cca 120ml UM k snídani, zato ovoce a zeleninu na kila a miluje maso 😵 Jogurty, lipánky a sýry dřív jedla, ale prostě čím dál míň a míň.. Ještě občas dá kefír, ten má asi největší úspěch. Dr. nám napsala Chloratum calcium Teva -sirup (+ vigantol pro lepší vstřebávání), ale má to takovou tu výraznou lékovou chuť, takže to nechce, musíme vždycky trochu násilně ☹ do jídla se to moc míchat nedá, bylo by to cítit. Zkuste, ale radši bych se poradila s dr. před užíváním jakéhokoli doplňku. 🙂

mates22
11. únor 2012

@apollo11 díky, asi budeme muset ☹

mates22
11. únor 2012

@apollo11 tak jsem ještě pátrala a není to asi jen o vápníku, bohužel ty bílé flíčky značí nedostatek vitamínů (hlavně C), nebo zinku, nebo křemíku. Ale taky píšou, že se to může přechodně objevit po nemoci a malej měl te´d angínu a hned nato virózu a stále ještě má teploty........ tak asi až půjdem kolem paní doktorky, tak se u ní zastavíme 🙂

berenika39
11. únor 2012

@mates22 úplně úžasný na tohle komplexní doplnění všeho potřebného je MultiSanostol. Dává se třeba i po nemocech, hospitalizaci, při dlouhodobé zvýšené zátěži, prostě když je něco špatně. Navíc podporuje chuť k jídlu, je tam hodně vit. řady B. Dávám ho petrovi už od začátku školky a jí líp, ted ho dávám jen ob den, postupně s tím chci přestat. Zkus. Kuk, tady je o něm všechno.
http://www.sanostol.cz/sanostol/multi_sanostol/...
Navíc není drahý, to balení je velké, vydrží to dlouho.

mates22
11. únor 2012

@berenika39 super, díky moc, to bych mohla zkusit

luciebx
11. únor 2012

ahojky.. nas mladej teda mliko samo o sobe pit nebudde ani za nic. a ja ho nenutim.. je fakt ze on ji jogurty syry a kdyz uz ani to nekdy nechce.. tak delam kasicky z mlika.. aby aspon neco..