Syn odmítá příkrmy. Co mám dělat?

grisgot
5. led 2008

Zdravím všechny maminky, moc prosím o radu. Můj osmiměsíční klouček mi nechce papat..jediný, co do něj dostanu je brokolice nebo špenát, ale i to jen pár lžiček. Nechce žádný ovoce, ani jogurt, ani přesnídávku..a posledních pár dnů už ani kaši, kterou měl vždycky moc rád. A tak pořád kojím..už mám ale asi slabý mlíčko, protože mi Štěpánek ubývá na váze..jsem z toho nešťastná ☹

hanulinek
5. led 2008

Grisgot, jak dlouho jste na příkrmech? Začínáte nebo už papáte příkrmy nějaký ten měsíc? Pokud začínáte, pak to chce čas a trpělivost a malej se určitě "rozpapá". Pokud už příkrmy jíte déle a najednou začal příkrmy odmítat, je to prý taky normální, jak říkal náš pediatr a časem se opět vše vrátí do normálu. Dítě, které v pohodě papalo zeleninu a ovoce nijak moc, najednou změní chutě a papá ovoce a zeleninu odmítá. Moje malá (6.měs.) je teď nemocná (kašel-rýma) a taky odmítá vše (příkrmy, přesnídávky, jogurty) kromě mléka (jsme na UM). Doufám taky, že je to tou nemocí a podáváním Mucosolvanu, který způsobuje mimo jiné nechutenství...Tak hlavu vzhůru, bude to dobrý. Pokud se stav do týdne nezlepší, zajdi raději na kontrolu k pediatrovi, pro jistotu. Držím pěsti!

aponchie
5. led 2008

ahoj,me mala nesni skoro nic doted a vazi17kg 😒 moc to nechapu ale budiz.nicmene si taky myslim,ze se to upravi samo anebo proste nema na to chut ,kdyz bude mit opravdu hlad tak se urcite naji hlavni je pit a jist nemusi ikdyz schudne hned to pak nabere moje mudr rikala dbat na tekutiny a nenutit jidlo kdyz nechce jen jemne obcas zkouset

grisgot
autor
5. led 2008

Hanulinek..začali jsme v 6.měsíci a nějakou dobu papal krásně. Tady..z ovoce nadšený nebyl, ale nenutila jsem..pravdou je, že pak byl nemocný, byli jsme v nemocnici se zánětem průdušek. Ale ty příkrmy začal odmítat minimálně 14 dní před nemocí..myslíš, že už mu třeba nebylo dobře? Souvislost s nemocí bych pochopila..to je jasný..i dospělák nemá chuť na jídlo, když mu není dobře ☹ Dodávám mu dost živin, když tak velké dítko jenom kojím?

Aponchie..víš, s tím pitím to právě taky nemáme slavný..vyzkoušela jsem už všechny čaje, šťávičky, převařenou vodu..a nic..vypije maximálně 100ml a to jen v tom lepším případě ☹ Chce jen kojit a kojit..což by mě fakt nevadilo, ale když už mlíčka nemám dostatek?!?

aponchie
5. led 2008

me to delala uplne stejne,zachovej klid a trpelive zkousej dal to prejde nektere deti sou holt zavislaci na prsicku a trva jim to dlouho 😉

majaaita
6. led 2008

Grisgot, nezáviděníhodná situace, věřím, že tě to hodně trápí. Napíšu obecné rady, snad některá zabere. Chce to hlavně pevné nervy.
Malej je závislej na kojení, není se co divit, lepší mámino prso než cokoliv jinýho, přitulit se k mámě je pro něj určitě lepší než k lžičce. Zkuste tedy, aby krmil někdo jiný než ty - nejlíp, aby ses tam ani potom třeba hodinku neukázala, protože jak tě uvidí, hned bude chtít prso. Tak si možná dá čaj nebo vodu a pár lžiček.
Pokud jí aspoň tu brokolici (špenát pozor, má dost šťavelů, neměl by se dávat moc často), přimíchej do ní trochu um (nebo svého odstříkaného), nabude to na objemu, zachutná mu to - a postupně měň poměr ve prospěch zeleniny.
K brokolici zkus přidat lžičku něčeho dalšího (jabko například, sice to zní jako kombinace opravdu "chutně", ale to je jedno, co zkusíš), každý den přidej víc a víc, až dáš tu novou zeleninu nebo ovoce samotnou. A k tomu zase přidat něco novýho, hodně pomalinku.
Jí spíš vařený nebo skleničky? Vyzkoušej různý firmy, určitě ne ty s kouskama, ale první lžičky apod. Nabízej jídlo na nějaké opravdu malé lžičce (dlouhé od Babylove jsou fajn, stojí pár korun a jsou hezky úzké).
Dávej pít mezi jídlem - ale určitě zkus vyzkoušet, aby krmil někdo jinej - i kdyby měl zeleninu jíst večer, když je třeba doma manžel.
Jestli kojíš v noci, počkej až trochu přibere a zkus to postupně a po jednom odbourávat, naučí se najíst se přes den a nedohánět to v noci - budou to náročný noci, ale dá se to.
Držím pěsti.