Syn odmítá příkrmy, poraďte

zaludovap
4. čer 2014

Mám osmi měsíčního syna Matyáška. Prospívá skvěle, roste jako z vody, ale máme problém a to ten, že ODMÍTÁ JÍDLO! Miluje Nutrilon, ale já už jsem ho chtěla alespoň přes den vysadit, bohužel to nejde. Jakékoliv jídlo mu udělám to nechce, neotvírá pusu, vzteká se. Zkoušela jsem ovoce, zeleninu, rýži, těstoviny, přislazovat medem (jenom kapičku), maso, kašičky a jednou dokonce i kupovanou skleničku od hippu. Nic nemá úspěch, nechci to do něj cpát pod tlakem. Zkoušela jsem ho dneska nechat vyhladovět - zoufalost mě dohnala k tomuhle hnusnýmu činu. Plakal hodinu a půl, odmítal jídlo, lžičku bojkotoval a na konci už nechtěl ani 250ml Nutrilonu. Třepal se, plakal a jako by se bál i toho že s té flašky poteče něco jiného. Nikdy do něj nikdo nic násilím necpal, je možný že je to jen nějaký blok? Jak to řešit, popř. kam s Matym mám zajít (doktorovi rady - rozmixovávat co to jde, naředit mlékem, naředit vodou do flašky,.. nepomáhá nic). Dneska jsem byla už zoufalá. Po hodině a půl brečení se unavil a po několika přemlouváních si vzal alespoň tu flašku s Nutrilonem.
Děkuji za jakoukoliv radu!!

pajamo
4. čer 2014

Zkus mu dat treba kousek jablka, rajcete do ruky at si sam objevuje chute. Me taky moc nejedla, zeleninu nechtela vubec jen ovoce a casem vzala na milost vsechno. Ale je to boj,, musime poustet u jidla pohadky.

koncita
4. čer 2014

@zaludovap klídek, dej mu čas, sama píšeš, že skvěle prospívá....prostě se mu nechce 😉 Nedělej si zbytečný stresy, nabízej, ale nehroť to, určitě si na to přijde sám, fakt.... 🙂

koncita
4. čer 2014

@zaludovap jo a rozhodně si nepomůžeš tím, že ho necháš o hladu 😅 spíš před ním hodně jez, třeba si pak bude chtít oblíznout od tebe, když to uvidí a hlavně se nenervuj!!!

mariti
4. čer 2014

jojo, fakt - nic si z toho nedělej, pokud možno. my jsme s tím taky bojovali. náš Davídek má skoro 11 měsíců, kojila jsem dlouho plně a doktorka pořád - ale už by měl začít pořádně jíst. Vařila jsem zeleninku, ovoce a nic. Když snědl 2 lžičky, byl to úspěch. Je teda fakt, že u toho neřval, ale zájem moc nejevil, pak ho ale přemohla zvědavost a dal si pomalu říct. Lepší to bylo, když ho krmil manžel nebo babičky, jak mě viděl, začal řvát - chtěl prso. Hodně mu zachutnala kozí kaše. A teď už jí skoro všechno. No ale stejně nás doktorka sprdla - že vůbec nepřibývá. Tak já nevím - každý má něco, ale ono se to poddá - věř tomu!

lucieandrlova
5. čer 2014

My jsme dceři dávali zeleninové a maso-zeleninové skleničky Hami. S kuřecím a krůtím masem si ráda dá jako svačinku i dnes... Jiné skleničky ji nikdy nechutnaly. Tak zkuste ještě Hami.

cirrusa
5. čer 2014

@zaludovap syny máme plus mínus den stejně staré, náš Mischel je do teď víceméně plně kojený - přesně jak píšeš, odmítá veškeré jídlo. Přiznám se, že to nelámu přes koleno, už jsem si zvykla, že udělám příkrmu (kaše, ovoce, zelenina, oves. vločky s ovocem) jednu lžičku dám mu ochutnat, on to vyplivne a jdem kojit. Nemíním to nijak lámat přes koleno, však ono to příjde samo 🙂

gepe
5. čer 2014

@zaludovap snad Te uklidnim 🙂 manzelova kolegyne ma dvojcata a holky nechtely prikrmy - prskaly, vyvadely,plivaly. Tak cca do roka byly na um nez prikrmy vzaly na milost a rozjedly se 😅
Nase mlada bude mit za chvilku 10 mesicu, kdy nejake prikrmy zacala jist aspon trochu po sedmem mesici. Domaci nechce vubec nic, ani nic cerstve, resp. teprve ted trosku bananu do pohankovy kase vecer 😀 jedeme na sklenickach, ale i treba tri sklenicky k obedu a az ctvrtou snedla 🙂 jediny sklenicky, ktere sni vsechny jsou od Bebivity, pak neco od Alete. Hami, Hipp, Babylove, Babydream - No u tehlech scenar jak u vas 🙂 Nastesti si da i cisty bily jogurt s podivem 🙂 nenutili jsme ji, nechali jsme tomu volny prubeh, a vypada to, ze se zacina rozjidat. Hlavne jime pred ni a ji to zajima, obcas dostala ochutnat i od nas a ty ksichty 😀 taky nechce vubec kousky v jidle - byt mekka ryze aj. To se zacne davit, ci delat "mlynek".
UM dostava rano k snidani a pred spanim, nekdy i behem dne, kdyz nesni celou sklenicku. Ci si zapije hodne cajem, ci vodou.
Pokud Ti malej roste a prospiva, neboj se, ze bys ho nejak sidila, on proste jeste prikrmy nechce 🙂 hlavne se nestresuj a neres, ze uz nektery deti ji chleba aj. 😉 na fotce vypada jako spokojeny dite a to je to hlavni 😵

osicenka
12. čer 2014

Taky máme podobný problém, Maty mi občas teda něco sní, ale jak kdy, nevím podle čeho si to určuje 😀 Jedinkrát mi snědl celou skleničku k obědu, když jsme jeli k babičce a nebylo kdy pro něj uvařit, jinak občas sní půl misky něčeho co mu uvařím, ale není to žádná hitparáda. A to jsem mu asi měsíc pořád jen nabízela zeleninu a pořád jsem vyčkávala s ovocem, aby si nezvyknul na sladkou chuť, že by mi tu zeleninu nechtěl už vůbec, ale pořád to nějak nepřicházelo, tak jsem si řekla, že teda už to ovoce zkusím a slibovala jsem si od toho, jak mu to určitě zachutná a ono houby! 😅 Takže tajně závidím všem maminkám co jim miminka papají všechno, no snad se toho taky dočkáme.