Syn odmítá zeleninové příkrmy. Jak ho přimět papat?

renousek
25. říj 2008

Náš osmiměsíční syn odmítá vařené zeleninové příkrmy. Kupovanou skleničku si ještě dá, někdy i celou, ale jak něco uvařím, jíme na třikrát, aby snědl aspoň něco a to s hrozným vztekáním a plácáním ručiček. Ovoce a kašičky milluje, ale s tou zeleninou je problém. Nemáte s tím některá zkušenosti a radu jak ho přimět pěkně papat? Docela mě to trápí... ☹

akzeret1
25. říj 2008

Ahoj zkus smíchat kupovaný příkrm s domácím příkrmem a dej mu ho namíchaný a postupně kupovaný ubírej až zbyde jenom domácí 🙂 nebo nech malýho trochu "vyhládnout" a pokaždé když,bude mít hlad tak mu nabídni zeleninové jídlo.Malá mi od 7.měsíců jí jenom kupované příkrmy, o naše jídlo moc nestojí,ale skleničku vždycky sní celou 😉

petronilla
25. říj 2008

Tak my zas máme problém opačný problém-malá moc nechce samotné ovoce,musím jí to do něčeho přimíchávat 😒,ale nějak to neřeším,zeleninu i kaše baští krásně,tak třeba se to časem poddá 🙂

renousek
autor
25. říj 2008

No, já mu právě nedávám dopoledne ani žádnou svačinku, jinak by asi nesnědl k obědu vůbec nic, takže si říkám, že od rána hlad mít musí. Občas teda sní o moje jídlo, ale z toho druhý den ani za nic nebo si dá je pár lžiček a tváří se, že mu to stačí. Někdy mám nutkání mu otevřít nějakou tu skleničku, ale zase nechci aby se naučil, že si ji takhle vynutí. Zato by se pak odpoledne utloukl po ovocné přesnídávce a večer zbagruje kýbl kaše 😉 Nakonec fakt možná zůstaneme zatím u skleniček, určitě nebudem první ani poslední, co? 🙂

sylvar
25. říj 2008

renousek, nám se to zlomilo po roce,až jsem začala přisolovat malinko a malá začala akceptovat kousky zeleninky, to jí šmakovalo...do té doby zeleninový příkrm(ať vařený nebo skleničku)nesnědla...jinak od roka nejí kaše, ovocné přesnídávky jí taky moc nejedou, zato ovoce jakékoli papá hodně, zeleninu-rajče, okurku syrové miluje...a zeleninové obědy má denně, zase nejí maso skoro vůbec, tak šunčičku na chlebík 😵

janula34
25. říj 2008

Renousek, my sme mali podobný problem. Filip nechcel akukolvek zeleninu, ci varenu alebo kupovanu. Po ovoci, bielom joguste a kasi sa ide zabit ale zeleninu nechcel. Tvaril sa akokeby vacsi blivajz nejedol. 😉 Nakoniec som prisla na to ze mu strasne chuti sklenicka jablko,mrkev tak obed u nas vyzera tak, ze mu dam na lyzicku varenej mojej zeleniny a namocim ju do sklenicky jablko,mrkev a iba tak je ochotný to zjest. Ale trvalo to asi 2 mesiace. Takze to chce len trpezlivost a prist na nejaku fintu ktorá na maleho zaberá.