Syn přestal jíst, co s tím? Máte zkušenost?

klikaca
29. srp 2010

Ahojky Holky, mám takový problém, můj 15 ti měsíční chlapeček mi přestal jíst.že nikdy nejedl moc sladké (jen vyjímečně), ani pribináček, žádný tvaroh atd. to jsem si už pomalu zvykla.taky chlebíku s něčím moc nedal, jen samotný chlebík žmoulá.ale poslední dva dny mi nechce ani 'UM.dneska jsme už zkusili i kakao z normálního plnotučného mléka a nic.ani jogut ani pribináček, ani chleba zkrátka nechce nic jíst.jen na oběd si dal zeleninovou polívku.ale to samé včera.měl za celý den jen misku polívky a suchý chlebík.čaj to on pije pořád.vypije snad 1,5 litr.ale zase to musí být jen ten čaj co pije,žádná čistá voda, žádné šťavičky).já už nevím co mu mám dát jíst.nic nechce.nemáte někdo zkušenosti?a taky......se bojím že mu budou chybět vitamíny, co on potřebuje.včera už mi olizoval zeď takže mu asi chybí vápník.nevíte co s tím?musím podotknout, že teď se mu vyklubala pravá dvojka nahoře a u trojky vidím bouličku, takže ho asi trápí zoubky.ale i tak přece nemůže být o hladu.(ta dvojka co se teď vyklubala se klubala snad 3 týdny).pak je protivný a já samozřejmě taky a pak si připadám jako neschopná matka, která neumí ani nakrmit mimíska.a to už jsem na něj byla i nevrlá ikdyž vím že za to nemůže, a to jsem pak obrečela protože mě to strašně potom mrzelo:o((((jsem hrozná.

poletucha
29. srp 2010

@klikaca u nas je to s jidlem jako na houpacce, ma obdobi,kdy by nas snedl vsechny a pak zase neji skoro nic 😒 Asi pred mesice byl nemocnej a od ty doby nevezme zas zadnej kousek do pusy,vsechno uplne mixovany a i z toho si dost vybira...taky nevim co s tim, nenutim ho, nabizim a kdyz nechce,tak ma smulu,je hladem...za hodku zkusim zase treba neco jinyho a tak furt dokola...ale nekdy me to taky hrozne vytaci 😔 ...nejvic kdyz mi to plive anebo placne do misky,lzicky a vsechno leti vzduchem 😀 ...takze asi potrebujeme jenom pevny nervy,snad to jednou prejde 😉

beruska2x
29. srp 2010

@klikaca hela nas ji super, je to kyselina ale jak jde o zuby tak mu stacilo snist i par lzicek polivky a 1 susenku za cely den... proste s tim nic neudelas, nema cenu to lamat pres koleno u nas to trvalo nejvic 4 dny a pak je zas klid, jak se zoubek proklubne....
zkus mekky ovoce - melouna, banan, proste to prezit 😅 😉

beruska24.9.
29. srp 2010

@klikaca - z vlastní zkušenosti neporadím, ale ségra měla něco podobného s malým, když mu rostly zoubky. To za celý den snědl jen pár lžiček chlazeného jogurtu a trochu vývaru z polévky (také studené, on teplé vůbec nechce). Asi po týdnu, když se zoubek konečně proklubal, tak málem snědl i mámu, tátu.......... (však tu pohádku znáš 😀 😉 ). Jen je prý důležité, aby dítko hodně pilo, aby nebylo dehydrované.

lamarika
29. srp 2010

@klikaca ty asi píšeš o mém synovi nebo co 😉
Mám doma to stejný v bleděmodrým. Syn má 16 měsíců a takovýhle období bohužel poslední dobou mýváme poměrně často. Myslím, že syn je jedlík i když nemá rád sladký, pribiňáky, tvaroh, namazanej chleba či rohlík (jedině samotný suchý), maso taky moc nemusí,. . . Za den toho ale normálně spořáda celkem dost. Co se týče tekutin, tak je mu úplně jedno co pije a vypije shruba 1,5l denně a víc. Nyní má 12 kg a 82 cm. Přibírá od roka hooodně málo, ale přibírá, což je důležitý.
Třeba dnes jsem do něj dostala akorát dva kalíšky pudinku, tedy 2x120g a to je vše. Tady ty období u nás většinou trvají něco okolo týdnu a jsou úzce svázány s růstem zoubků.
Zatím bych to být tebou až tak neřešila a dál zkoušela do něj za ten den něco dostat. Pokud by to okolo toho týdne samo nepřešlo, tak se obrať na doktora. Třeba je to u vás taky spojený s tím zoubkem 😉

lidus2
29. srp 2010

@klikaca ahojky chce to jen vydržet 🙂 já vím,že to píšou všichni,ale nic jiného ti nezbyde a musíš vydržet.A hrozná maminka nejsi,nervy bohužel ujedou každému 😔 😔

můj Matý teď baští hezky,ale vařím mu pár oblíbených jídel dokola,jinak by se nenajedl.Řekla bych,že se mu teď klubou snad všechny stoličky...před den to s ním jde,ale v noci se budí třeba 2-3krát a kňourá ☹ a včera vůbec neodědval...sotva se nasnídal,k o odpolední svačině snědl jen 3lžičky přesnídávky,to měl po tom "vydatném" obědě a večeře taky žádná sláva,no a v postýlce na spinkání si mlíčko vzal,ale alespoň něco.A dnes papal hezky...určitě to budou ty zubáci...jinak je veliký jedlík,spapá všechno...jen brambory nejí prevít 😠 😠

klikaca buď ráda,že ti Jakoubek hodně pije...to je důležitý a když pár dní vyhládne,tak se mu nic nestane.S vitanímkama poradím možná jablíčko do ruky nebo mrkev,třeba si tím pomůže proříznout tu trojku..snad se brzy rozpije v tom mlíčku.A v noci se ti budí na čaj??třeba bys ho mohla ošitit a dát mu mlíčko a dostaneš do něj pár vitamínů.A zkoušela jsi mu namazat zoubky třeba Calgelem...třeba se ta dáseň "umrtvý" a něco si zobne 😀 😀
držím palečky,ať se Kubík brzy rozpapá 😀 😀

momin
30. srp 2010

@klikaca nas vcerejsi jidelnicek: snidane 2x si kousnul do chleba se sunkou...
svacina-nechtel........
obed-3 lzicky bramborove kase....
svacina-1 lzicka jogurtu.....
vecere-asi 2 piskoty...

Dneska uz snidal hezky ale takhle mizerne jedl ted asi tyden... A to je Dan normalne otesanek...
Urcite nejsi hrozna... na to nepapani si zvyknes.... 😎 me to ze zacatku taky strasne vedilo-hlavne kdyz sel spat treba bez vecere.. jedl naposledy odpoledni svacinku a na veceri sem do nej nedostala ani lzicku... 🙄
Vydrz!! On se zase rozpapa.... 😉 Hlavne kliiiidek a neresit to..protoze stejne nic nevymyslis.. jidlo mu proste nevnutis.. to nejde,... 😉

neu.sona
30. srp 2010

Takových témat je tu už strašně moc...
Je to normální v období, kdy rostou zoubky. Takže, pokud Vám zoubky rostou, tak do něj asi pár dní nic pořádně nedostaneš. Mně chtěl malý taky jen UM, Čaj a něco studeného, třeba jako studený pomeranč, nic víc.
Takže pokud by to mohlo být zoubky, tak by to mělo být za pár dní fajn. Pokud hodně pije, tak si myslím, že mu to nemůže uškodit.
Pak může mít taky třeba něco v krku. Hodně podobné to bylo, když jsme měli angínu. To jsem do něj nedostala pořádně asi dva dny ani vodu a mléko. Ale aspoň to musel.
Tak si tu najdi nějaké podobné témata a můžeš si přečíst zkušenosti. Myslím, že jsme tady všichni, kterým někdy děti prostě nejedli 😉 .
Tak ať to brzy přejde. Držím pěsti.

luci_enka
30. srp 2010

@klikaca ahojky, pridavam se do klubu 😝 uz jsem z toho na nervy... jeste pred 2 mesici snedla nase mala na obed plny talir, na veceri misku kase... uz 2 mesice "zije" na sunaru (rano a vecer 200 ml), tvarohacku a smetanovem jogurtu... chleba neji (max. 5 kosticek), na obed 5 lzicek a konec, vecerni kasi uz jsem zrusila.. kousat taky moc nechce ☹ ovoce ji nic nerika, ackoliv nabizim... od vseho zkusi tri sousta a konec
jo a sem tam si zuzla tycky (takove ty tluste s kminem) nebo ryzove chlebicky...a safari - tech je schopna snist 10 najednou 😒
taky me to privadi k silenstvi, ale uz jsem asi trochu rezignovala.. zubu ma 12, chybi trojky a petky a vidim na miste trojek, ze uz tam neco prosvita... pry se ale klubou docela dlouho, tak jsem zvedava - snad se to pak spravi 😕
ceka nas jeste tyden u more, tak jsem zvedava... ale resit to asi nebudu, bo bych se musela zblaznit 😝

beruska2x
30. srp 2010

@luci_enka trojky nam lezly na etapy - tyden pak treba 2 mesice nic pak zase.. ma je venku asi mesic a mel teploty, prujem.. fakt nejhorsi zuby.. skoncilo to asi 2 dny nez jsme meli jet k mori a tam nastesti nic 😉 a to mu vylezly vsechny 4 najednou!!!
co polivky?? u stolicek byl na polivkach ziv docela dlouho 😀

luci_enka
30. srp 2010

@beruska2x ja jen tise doufam, ze to bude "v pohode"... mam trochu obavy jen z toho, aby ji to nejhorsi nechytlo pristi tyden, odjizdime zitra na tyden do chorvatska 😝 no uvidime, jeste by to mohlo chvilku pockat 😅
u nas nefrci skoro nic, dneska jsem udelala vybornou polivku a zase padlo tak 8 lzicek, pak plive a konec... mi prave prijde, ze vzdycky ten hlad asi zasyti a pak uz nechce... a to jsem ji varila porad zvlast, ja pro sebe nevarim, ale asi zacnu delat teple vecere nam a vzdycky ji to dam k obedu, protoze varit kvuli max.10 lzickam se fakt nevyplati... 😝

beruska2x
30. srp 2010

@luci_enka u nas hodne pomaha i kdyz prave vidi ze ma stejne jidlo jako my.. kdyz jedl jen on tak taky nekdy delal fory, nechtel ale jak vidi ze ji tata - tak mu sni skoro cely obed 😅 nebo je po jidle a da si s nim trochu znova 😀 MM se fakt v klidu nenaji 😉
ale je to i o obdobi, nekdy ofrnuje nos nad vsim a nekdy by sezral i lzicku 😝
a na dovoleny vecerel prvni dva dny.. pak byl na ovoci, obcas trosku od nas, UM jako tam jis nechtel skoro vubec asi to teplo, unava nevim...
ale zpet v letadle mi snedl obed... 😉

akras
30. srp 2010

My tedy takové problémy se zoubky neměli, ale když jí jen polívčičky, tak mu je alespoň dělej hodně hutné s masem, na jíšce, zahustit třeba krupičkou, těstoviny, hodně zeleniny..., jestli nechce kousky, rozmixuj to. Ať má alespoň v tom málu co nejvíc.
Určitě nejsi hrozná, jsou to asi opravdu ty zoubky (můžeš se ujistit u dr., zavolej jí, co si myslí) 🙂

ronecek
30. srp 2010

Holky, tak jsem si myslela, že problémy s jídlem máme jen my, ale jak to tady takhle čtu... ☹ Náš malý má rok a devět měsíců. Ještě donedávna jsem mu dávála kašičky. Teď už nesní ani lžičku. Úplně ji odmítá. Miloval polívky, teď sní dvě tři lžičky a tím končí. Ale co baští, tak je maso. Bohužel bez příloh. Nechce ani rýži, brambory, těstoviny. 😉 Jednu dobu papkal moc rád sýry a teď ho do něj nedostanu. Zato mu chutná rohlík s máslem a marmeládou, ale to je vše. JInak s ovocem a jogurtama problém nemáme. Snad má jen takové období a začne nám zase baštit časem vše. 🙂

fiallinka
30. srp 2010

tak se přidám k těm, u nichž je to jako na houpačce... ale malý teda roste dost, někdy mám pocit, že jen ze vzduchu... ale aspoň pořád pije sunar, takže to asi tak hrozné nebude..

beruska2x
30. srp 2010

@ronecek ale tak tohle obmenovani jidelnicku mi prijde normalni 😉 nas ted zere asi za 3 😀 dneska mel 2 chody k obedu i k veceri a mezi tim fuuurt neco, nastesti nam chybi uz jen posledni rada stolicek tak nez se ohlasi tak je asi klid 😀

ronecek
30. srp 2010

@fiallinka Kolik prcek váží? Náš má dvanáct kilo. Což se mi zdá tak akorát na jeho věk. 🙂

ronecek
30. srp 2010

@beruska2x Taky nám chybí už jen poslední čtyři stoličky. Snad má opravdu jen takové období. Nejhorší je, že oběd moc nesní, ale jakmile zesedne ze židličky udělá šup do šuplíku se sladkostma. Mamka však nedá, tak se začne pěkně vztekat. Je to potvůrka. 🙂

fiallinka
30. srp 2010

@ronecek podobně, asi tak 12,5 a měří tak 86 nebo 87 - nevím přesně, ale je docela statný a míry jsou celkem tabulkové 🙂... ale fakt už asi 14 dní jsem do něj na oběd nacpala jedinou polívku a jednou jakési maso... předtím jedl hezky, ale takové výkyvy jsou časté - hrozně mne to znervózňuje, teď to můžu připisovat zubům, ale jindy zas ne... fakt si ale vždycky říkám, že je to snad normální a jeho váška a váha je ok.. jo, taky poslední dobou občas chce jíst sám, tak někdy já nemám úspěch a on sám něco sní (i když mu to teda nejde), ale většinou je to fakt bída 🙂

beruska2x
30. srp 2010

@ronecek jj sladkosti mame jen vysoko a davam jen ja po jidle .. na tohle jsme pes 😀

beruska2x
30. srp 2010

@fiallinka hele ale ani dospelak nema porad stejnou chut k jidlu.. ja nekdy nemusim cely den jist a nekdy luxuju ze to nestiham pocitat.. to je stejny 😉

ronecek
30. srp 2010

@fiallinka Domík má taky 86 cm. On taky problémy nikdy s jídlem neměl. Baštil co mu přišlo pod nos. Dokonce i jak mu rostly zoubky, neměl s jídlem problémy. Měl i hrozně rád kašičky. Ale ze dne na den je přestal jíst. Zatne pusu a nedostanu do něj ani lžičku. Taky chce jíst občas sám. Většinou ho už nechávám. Vždycky mi sebere lžičku, odstrčí mi ruce ze stolečku a jí. "To je moje a konec"🙂

ronecek
30. srp 2010

@beruska2x Taky už jsem uvažovala o jejich přestěhování někam výš. Snažím se mu sladkosti moc necpát. Jenže, když se dostane k babičkám, tak je to pravý opak a nepomůže ani zakazování. Stejně si babičky dělají co chcou. 🙂

fiallinka
30. srp 2010

@ronecek jj, to je podobné 🙂... ale jinak u Jurči jsem přišla i na to, že prostě fakt občas obmění jídelníček, prostě to, co frčelo předtím, už není ono... dřív chtěl kousky, pak zas radši rozmixované, teď zas kousky... asi to moc řešíme a naši malí chlapi se nám smějou 🙂

fiallinka
30. srp 2010

@beruska2x já bych žrala pořád 🙂, ale asi to tak je, jak píšeš...

ronecek
30. srp 2010

@fiallinka To máš pravdu. Když to vezmeš, tak my taky pořád obměňujem jídelníček. Jednou máš chuť na to, pak zase na tamto. Akorát mě štvou ty sýry. Nechce ani tvrdý, tavený, prostě žádný. Tak se mu snažím dávát aspoň dvakrát denně mlíko a jogurty. 🙂

kackabo
21. říj 2013

Nám je 2,5 roku do toho roka jsme jedli krásně příkrmy mi jedl od začátku kojila jsem ho 7,5 měsíce pak UM krásně všechno snědl pak začalo to období kolem toho roku a to už ubíral na zelenině a ovoci protože to nebylo rozmyxov ané ale kouskaté tak k tomu získal odpor od té doby nejí žádnou zeleninu ani ovoce, a teď máme období že mi nesmí přes den vůbec nic, oběd né véču ne, snídaně suchý rohlík 2krát si k ousne a trošku sunaru to je vše, pak odpo. přesnídávka nebo jogurt a to je vše a véče někdy krupicovou kaši ale to jen hodně výjemčně a když ne tak jen sunar 200-220 a to je vše, celý jeho denní příjem a to má 15,5 kg a necelý metr výšky je to pěkný kluk ale má prostě v sobě nějaký blok, že se mi jídlo hnusý příčí vydí jídlo a mý z toho paniku a vztek, ale já už to neřeším jen se už tomu směju protože to nemá cenu se nervovat takovéto období měl přesně když mu byli 2 roky a pak nás to asi po měsíci přešlo a jedl normálně.

dkozakovad
24. říj 2013

No my máme od cca 13. měsíce podobný problém. Od té doby co mu rostou zoubky nejí. U každého jídla strávíme cca 30-40 min. Někdy to sní a někdy ne. Docela mi z toho tečou nervy a někdy jsem na něj taky nevrlá (což mne pak hrozně mrzí). Zatím jsme neobjevili recept, jak to zlepšit. Mamka mi říkla, že jsem taky špatně jedla, když mi rostly zuby, že musíme vydržet. Hlavně ho nenuť násilím, by se mu jídlo úplně nezprotivilo napořád. Držím pěsti, aby se to zlepšilo.