Syn z ničeho nic odmítá umělé mlíčko. Co s tím?

anysek85
15. lis 2011

Ahoj holky, jdu na radu 🙂,

syn byl do necelých 5 měsíců plně kojený, jen sem tam v případě nejvyšší nouze dostal dokrm (Nutrilon 1). Nikdy s tím nebyl problém, vždy se po tom sápal🙂. Poté jsem začala mít mlíčka méně, tak jsem začala na noc dávat flašku cca (130ml) a také bez problémů. Před pár dny jsme zavedli zeleninku, také bez problémů - moc mu chutná. ALE!!! zhruba od té doby má totální záchvaty, kdykoliv vidí flašku 😔. Nutroš mi prostě nevypije... 😔 Zkusila bych mu dát na noc klidně kaši, ale bojím se zácpy, protože odmítá i čaj... Na plné kojení už nemám mléka dost, ještě alespoň jedno jídlo (večení) potřebuji nahradit. Jinak prospívá krásně, kojení mu chutná a celkově se jeví jako spokojené zdravé miminko.

Co s tím? Máte někdo podobnou zkušenost? Díky moc 🙂.

iloha
15. lis 2011

zkusit dávat mléko lžičkou............, dcera odmítla pít mléko až kolem roku............od té doby jen jogurty, sýry, mléko v žádné úpravě (kromě bramborové kaše) nepozře , žádné kakao, nic.

stavba
15. lis 2011

ahoj,nerostou mu třeba zoubky?

jankadudova
16. lis 2011

U nas to same. Vubec se neboj kase na noc. Davam kasi dvakrat denne - rano a vecer. Delam nemlecnou, od zacatku nekojim a mame Nutrilon a pak zniceho nic sprajc a flaska=zachvat. Takze aby mel aspon nejake mleko, tak delam kase a prestala jsem to resit. Stajne ho nedonutis. Pokud nemate nejake potize, zkus jine mleko.

dilemma
16. lis 2011

ahoj maly mliko nedostaval od pul roku uz ho uplne odmital a vyzkousela sme vsechny a bylo to k nicemu tak sjme to nahrazovala kasi na noc a bylo to v pohode a pod pul roku jime uplne vsechno nejdriv bez koreni a mixovyny a paprada lepsi jak um🙂

luciebx
16. lis 2011

nas malej to samy.. kojenej skoro do 13 mesicu.. ale pred spanim mel vzdy UM nikdy zadny problem s flaskou.. a taky od toho pul roku proste flasku do pusy nedal.. takze zadny UM nic.. nechtel proste.. zacal pit z hrnecku a tak flasku do pusy ne.. zkusila sem dat UM do hrnecku a taky nic.. proste UM nechtel.. takze ho nenutim.. ja davala behem dne pic detsky caje kdyz teda mel zizen byl od pul roka na prikrmech a kojeni mel fakt tak 4x za den takze se neznepokojuj .. ja davam vic syru a mlecnych vyrobku jako jogurty a tak.. aby mel aspon nejaky prisun mleka.. nebo sem michavala UM s kasickama... ted uz sme na kravskym od roka