Ublinkávání při probalování. Co si o tom myslíte?

danca81
4. črc 2007

Mám 3týdenního chlapečka a asi tak 4 dny máme problémy s kojením. Malý se přisaje, saje cca 7 minut a pak se začne strašně vrtět, mrčet. Většinou při tom kojení i tlačí (většinou se pokaká, ale jindy jen prdí), proto malého nepřebaluji před kojením, ale až po kojení. To však je problém, protože s ním pak asi moc hýbu a on mi ublinkává. Někdy je to malé ublinknutí, ale jindy mi připadne, že snad vyblinkal vše, co snědl. Čím myslíte, že je to větší blinkání způsobeno? Taky jsem vypozorovala, že když se začne při kojení moc vrtět, pustí bradavku, tak ho musím dát odříhnout? Třeba už po 3 minutách kojení. Pak ho chci přiložit znovu k prsu a on už nechce.
Kolikrát taky slyším, jak to mléko úplně hltá a taky se zaliká. 2x nám trošku mléka vytrysklo i nosem. Co myslíte?

ronie
22. únor 2009

A ještě sem se tu dočetla o nějaké spešl antirefluxní lahvi a dudlíku neznáte někdo? My máme avent 1, ale malý to teče dost rychle a štve jí to, s tím teda Oli problém neměl, ona je taková pohodářka, tak to chce mít v klídku, uvítám tipy na pomalé dudlíky a antirefluxní lahve 🙂 😉

carmenuca
22. únor 2009

My sme grckali 8 mesiacov (a to napr. aj 2 hodiny po napapani), vyskusali sme vsetko mozne nic nepomohlo.Tie anfirefluxne flase a cumle o tom som nevedela, nemam odskusane. Zdalo sa mi ze nutrilon AR bol o nieco lepsi ako nutrilon, ale aj tak mala grckala. Dokonca sme skusili aj nutriton na lyzicke pred kojenim ale stale grckanie. V 6 mes. sme zacali pomalicky prikrmovat kasickami a zacala som davat len ob. nutrilon a ked mala mala 8 mesiacov tak grckat prestala sama od seba.

missymici
23. únor 2009

carmenuca :
ahoj,tak to je zajímavé...sama od sebe až v 8.měsíci?! Uf,uf...No u nás se to už trošku zlepšilo co jsme začali dávat bebu premium.Ale zas máme problém s odkrknutím.Prostě můžu se sažit jak chci,tak si nekrkne.

monika77
24. únor 2009

ako nechávate svoje detičky odgrgávať? ... na ramene, alebo dávate lažkať na bok?

dagina
24. únor 2009

Ahojky holky, Ronie, nám Nutrilon AR1 nepomohl vůbec, ale malá blindila opravdu hrozně moc 😖 , také nám kvůli tomu moc nepřibírá. Tak teď zkouším Nutriton, sice je to o dost lepší, ale malá ho zase moc nechce, plive ho, tak si s ním aspoň před kojením potřu bradavku a malá to ani nezaregistruje 😅 . Střídám to se Sab simplex, ten nám také docela pomáhá, už z malé aspoň nelítají proudy 😖 .
Monika77- my odkrkáváme na rameni, jde to suprově, na boku blindíme 😲 .

missymici
24. únor 2009

monika77: na rameně moc ne,malýmu to nevyhovuje,tlačí si bříško a dřív se vyblije jak si krkne.Takže u nás to praktikuiji tak,že si ho jakoby posadím na kolena tvářičkou k sobě,s jednou rukou ho držím za hlavičku a s druhou mu přidžuji zádička.Nebo si ho opřu zádičkama o svoji hrud.I když nám ted to krknutí moc nejde co jsme přešli na Ale předtím to fungovalo.A když si nekrkne,tak ho položím na bok, nebo to odkrknutí skusím třeba za 20-30minut.Jedna známe nedávno řekla, když to nejde vrchem tak to vyjde spodem prdíkama.Něco na tom bude,protože mi malý prdí víc jak jindy.

berenika39
24. únor 2009

ahoj všem blinkajícím mimčům, už jsem tu někde psala...mám výbornou zkušenost s mlíčkem NOVALAC AR. Není běžně v síti, ale v lékárně mi ho do druhého dne objednali. Doporučila mi ho naše mudra, je na trhu teprve necelý rok. Funguje jinak, než ostatní AR. Houstne až v kyselém prostředí žaludku. Nám to zmírnilo blindění opravdu o hodně. Asi to neumsím psát, ale věčné převlíkání, bryndák na ven i přes bundu, no děs 😝 . Novalac pomohl.
Jinak ted po půl roce, co už jíme nnormálně, je to dobrý. Jen kdž je hodně akční na břiše, tak ještě utíráme mrkev a přesnídávky, ale jen výjimečně. Pořád tohle mlíčko dávám, majjí i pokračovací, dvakrát denně, po probuzení a večer před spaním. Na doplnění mléčné dávky dávám ještě kaši na střídačku s bílým jogurtem.

dagina
4. bře 2009

Ahojky holky, Missymici, malého máš na UM a přesto blinká??? Já měla za to, že blinkají hlavně jen kojené děti.... 😒 . Naše blinká cca od 2-3 týdne, několikrát mezi kojením a úplný gejzíry. Mudr řekl že mimča prostě ublinkávají, že se s tím nedá dvakrát nic dělat, když nemají plně vyvinuté trávicí ústrojí. Tehdy mě na to dal Sab simplex a popř. Nutrilon AR 1, ale nic nepomohlo. Lucinka tedy 6 týdnů "krásně" blindila", a na šestinedělní kontrole mudra zjistila že moc nepřibírá 😖 . Už mi chtěla nasadit příkrm, ale já ji znovu připomněla to hrozné blindění, tak nám dala ještě týden a doporučila Nutriton. Po něm se to sice zlepšilo, ale byla práce ho do malé vůbec dostat 😖 . Tak mě napadlo ještě zkusit znovu Sab a ejhle, jsme skoro bez blindění, za ten týden přibrala úplně nádherně, ale přesto mě mrzí, že jsme za těch 6 týdnů přišli minimálně o půl kila, které už těžko doženeme... . ☹
Takže přeji co nejméně blindící miminka 😉.

elishka23
7. bře 2009

Ahoj holky,můj malej to měl tak trochu naopak.Já jsem kojila pouze dva tejdny a přišla jsem o mlíčko,ale při kojení Tomášek vůbec neblinkal.Když jsme přešli na výživu tak nastal velkej problém a začal blinkat proud mléka.Doktorka nám poradila Nutriton,ale vůbec to nepomohlo,tak jsme ho vysadily.Teď má malej 6 měsíců a ublinkne jen sem tam.Takže maminky menších miminek,buďte v klidu snad to brzy přejde. 😉

kamanka
9. bře 2009

Ahojky, tak já jsem ráda, že to ublinkávání máme za sebou, u nás to bylo docela často, ze začátku jsem z toho fakt byla špatná...vyplašená prvorodička🙂 Připadlo mi, že nejvíc blinkal, když jsme někde byli (i na Vítání občánků🙂), možná jsem z toho byla vždycky tak nervózní a čekala, kdy to zase přijde, že jsem si to sama přivolávala. Každopádně, myslím, že u nás to skončilo asi 4 měsícem nebo tak nějak a jsem fakt ráda, že je to pryč, protože jsem to strašně prožívala a bála se, aby se třeba neudusil nebo tak... ☹

kokaka
9. bře 2009

ahojky, naše malá blinkala zhruba do 7.měsíce, tedy po zavedení příkrmů, jinak jsme se celý den převlékaly a pračka měla pořád co dělat, teď se stane občas bři brknutí, že malinko mlíčka nebo příkrmu vyběhne, ale proti dřívějšku to nic není, ptala jsem se doktorky na přidávání Nutritonu do mlíčka, ale říkala že to někdy nepomůže, tak jsme vydrželi a přestalo to samo,kojila jsem co 2 hodiny

janette.j
20. bře 2009

Ahojda muže mi někdo prosím poradit.. ☹ .jsou nám 4,5 měs a už 14 dní máme Nutrilon,jenže malá po každém krmení ublinkávala tak ted dáváme Nutrilon AR,ten je super neublinkla ani jednou,ale má hrozně tuhou stolici,dokonce dnes dvakrát jak tlačila tak u toho strašně brečela 😨 ,než to vše vytlačila,tak měla konečníček uplně červený...v lékárně mi poradili at udělám odvar z heřmánku a do toho jí dám ten Nutrilon AR,že jí zřídne stolice a jinak at to střídám...jednou klasika Nutrilon a druhé krmení AR... 🙂 tak nevím......

sisa32
20. bře 2009

Janette, možná pomůže výměna Nutrilonu AR za BEBU AR. Nám vyhovuje a kakání bez problémů.

nadenka
20. bře 2009

Ahoj, můžete mi prosím poradit, pokud máte zkušenost, dá se střídat Beba 1 HA s Bebou 1 AR , jako že bych jí jedno krmení dala tu a pak další krmení druhou? Malá začala strašně ublinkávat, do dneška měla jen Bebu HA a dneska jsem jí koupila AR,ale moc nadšená z toho právě není a blinká pořád☹ Za jak dlouho poznám, zda to funguje?

nadenka
20. bře 2009

Ublinkává mi třeba i 3 hodiny po krmení,tak nevím, zda to nebude reflux☹ V úterý jdeme k doktorce,ale nerada bych jí přes víkend situaci ještě zhoršila.

cupi
20. bře 2009

Ahojky,
janette.j - je pravda, že heřmánek má mírně projímavé účinky, ale pozor pro malé mimi je alergizující. Můj maličký měl po Nutrilonu AR taky tuhou stoličku (dáváme ho cca od 1,5 měsíce), jednou 4 dny nekakal, jen tlačil a pak měl tvrdý bobečky. ☹ Doktorka mi na to poradila dávat 3 lžičky heřmánkového čaje 5 minut před jídlem (to je nutné dodržet). Nám to pomohlo ještě ten den - Kubík kakal jak o život. Teď už dáváme příkrmy, tak můžu heřmánek vyměnit za švestkovou nebo hruškovou šťávičku (nebo naředěnou přesnídávkou). S příkrmy jsem začala brokolicí, pak bramborou,... hlavně ne mrkví (ta naopak staví) a musím zaklepat, rozhodně se to zlepšilo. Mlíčko jsem zkoušela taky vyměnit, ale bohužel mi po něm blindil. Jinak na tuhou stoličku prý pomáhají i kapky Sab simplex.
Držím pěsti, ať je to brzy lepší. 😉
Nadenko - s Bebou bohužel nemám zkušenost, jestli střídat nebo ne. Já jsem malému ze začátku dávala Nutrilon, pak jsme přešli na Nutrilon AR, ale v noci (když jsem věděla že se nebude moc hýbat, takže to nevyblindí) jsem mu dala ten obyč. Nutrilon a vůbec to nevadilo... 😉 Nám začalo to ARko fungovat hnedka. Na ty 3 hoďky se určitě zeptej doktorky. Taky se nám to stávalo, dala jsem malého na bříško 3 hodiny po jídle a vyblinkl mi sražený mlíčko. Strašně jsem se divila, protože 3 hodiny po jídle už by to měl mít strávený, no a MUDr. mi říkala, že je to z přejedení (i mi hodně přibral), že ten nadbytek dlouho tráví. Tak mu dávám méně a je to mnohem lepší. 😉 😉 😉

nadenka
21. bře 2009

Cupi: děkuji, už jsem jí to snížila ze 150ml na 120ml ( a to přitom podle návodu na Bebe už by měla jíst 180 - 210ml) No, snad nám doktorka v úterý poradí.Pak dám vědět. 😉

cupi
21. bře 2009

Nadenko, náš prcek by měl podle tabulky na Nutrilonu dostávat taky 180ml. Hold ty naše dětičky jsou originály a nejdou zaškatulkovat do tabulek. 🙂 Dávali jsme mu 2x 180 (k večeři a po spaní) a 3x 150 a stejně to na něj bylo moc, tak jsme ubrali (před spaním 180, jinak 150 a k odpolední svačince jen 120), no a teď už dostává pomalu příkrmy, tak dáváme k obědu mlíčko jen na dopití. Doktorka nám říkala, že po příkrmech se to blindění hodně zlepší a "ťuk, ťuk, ťuk" Kubík už 3 dny vůbec neublinkl. 😉

janette.j
21. bře 2009

cupi- moooc díky,dala jsem jí ten heřmánek po lžičkách už včera a dnes každé přebalení bylo řídké překvapení v plínce 😀 ....ještě jednou díky 🙂

nadenka
26. bře 2009

tak jsem konzultovala s doktorkou a ta rikala,ze ji mam davat mensi davky a casteji a kombinace AR a HA nevadi.Takze rano po spani davam 150ml AR,potom 3x120ml AR a pred spanim 150ml HA. Ublinkava porad,ale uz mnohem min,navic nevydrzi chvilku v klidu, pretaci se uz na brisko,takze doktorka rikala,ze se ani nedivi,ze je hyperaktivnejsi...a pokud je to reflux,tak pry do 18 mesicu veku se s tim nic nedela....

cupi
27. bře 2009

To bude určitě tou aktivitou. Kubíček neblinkal první měsíc (protože se moc nehýbal), pak začal být aktivní a s tím přišlo blinkání. Teď ho musím vždycky obložit kupou polštářů, aby vydržel chvíli na zádech, protože na bříšku to hned vyblinká. Je to čím dál zajímavější - včera se mi v noci 3x přetočil na bříško, začal pást a probudil se. ☹ Asi mi z té postýlky brzo uteče. 😀 Držím pěsti, ať se daří. 😉

sonik05
27. bře 2009

Tak moje Dádulka se řadí mezi ublinkávající miminka. Od narození při každém odříhnutí ublinkla a později, když byla starší a dávala jsem ji na bříško, bylo jedno, jestli je to minutu, nebo 2h po jídle, ale taky se vždy několikrát poblinkala. Byla na UM, ale žádný Nutriton jsem nepřidávala. Prostě nosila bryndáček skoro pořád. Po půl roce se to trochu zlepšilo, ale i dnes si třeba 2x denně ublinkne. Dr říkala, že nás může poslat na vyšetření ultrazvukem, ale stejně se s tím nic nedělá, tak jsem to nehrotila. Je potřeba se obrnit trpělivostí.

severine
25. črc 2009

Díky všem za cenný rady .. malej moc neblinkal a říhal, začala sem mu dávat babycalm (čistě přírodní kapičky proti prdům) a pak ho po cca týdnu vysadila (přišlo mi, že si s tím už o něco líp poradí - furt sebou mrská a taky jezdíme na procházky), ale začal o dost víc blinkat, podle vašeho popisu to vypadá i na reflux - je možný, že to spustil ten babycalm?

katka.stran
18. říj 2011

@ronie
Ahoj, my máme antikolikovou lahvičku Mam Ultivent, mají jí někdy v DM nebo na netu, nebo Medela – Calma, tam jsou ale drahé náhradní savičky.

katka.stran
18. říj 2011

Ahojky, tak si tady pročítám ty příspěvky a asi také máme reflux. To, že malá po každém kojení ublinkává mě ani tak moc netrápí ( teda je to samozřejmě opruz pořád jen prát ), ale vadí mi, že má Nikča po každém kojení hrozné křeče v bříšku. Přijde mi, že se u toho hrozně trápí a je mi jí moc líto. Kojím na fotbalistu, takže je ve zvýšené poloze, pak jí máme ještě tak 10min v náručí také ve strmé poloze, aby mlíčko strávila. V postýlce máme klínek a pod matrací ještě knížku 🙂, ale pokaždé když jí položím, tak má hrozné kreče. Kroutí se, vydává hrozné zvuky, jako tlačení, chrčení, hekání apod. Nemá taky nějaká maminka takové miminko? jak čtu, tak blinkají tady všechny 🙂, ale co ty křeče? popř. máte nějaké tipy, jak to zlepšit? už jsem také uvažovala o tom Nutritonu. děkuji moc za rady