Ublinkávání při probalování. Co si o tom myslíte?

danca81
4. črc 2007

Mám 3týdenního chlapečka a asi tak 4 dny máme problémy s kojením. Malý se přisaje, saje cca 7 minut a pak se začne strašně vrtět, mrčet. Většinou při tom kojení i tlačí (většinou se pokaká, ale jindy jen prdí), proto malého nepřebaluji před kojením, ale až po kojení. To však je problém, protože s ním pak asi moc hýbu a on mi ublinkává. Někdy je to malé ublinknutí, ale jindy mi připadne, že snad vyblinkal vše, co snědl. Čím myslíte, že je to větší blinkání způsobeno? Taky jsem vypozorovala, že když se začne při kojení moc vrtět, pustí bradavku, tak ho musím dát odříhnout? Třeba už po 3 minutách kojení. Pak ho chci přiložit znovu k prsu a on už nechce.
Kolikrát taky slyším, jak to mléko úplně hltá a taky se zaliká. 2x nám trošku mléka vytrysklo i nosem. Co myslíte?

cvika
26. zář 2008

ahoj danca, s tym kojenim sme to mali rovnake....mala sa hmyrila,nechcela sat presne ako si to opisala.proste mala krce.poradim ti mi sme zacali brat infacol,je to na prirodnej baze...potom sme problem nemali...
a co sa tyka toho grckania,je to reflux si myslim,ale to pominie...alebo mozno spapal dost mliecka

jenjanka
27. zář 2008

Ahoj,maly mi taky blinká od narození,teď má 7měsícu je to lepší ale ještě ublinkává

aji81
5. lis 2008

Ahoj holky, mám měsíční holčičku a taky se mi dost často ublinkává. Mám pocit, že je to horší než když se narodila, tehdy jsem si toho ani moc nevšimla...U doktorky jsme byly, trápí nás zároven velká plynatost. Je mi jí líto a mám strach aby nezačínala ztrácet na váze. Doktorka nám doporučila zvýšenou polohu, jenže ona mi blinká ikdyž ji nakrmím a posadím do sedačky!. Docela mě to trápí ale vidím, že nejsem sama 😖

bublinkajasminka
5. lis 2008

my sme vrackali ako bábenko dosť málo tak trošku po papaní ale stupňovalo sa to po tom,čo začala byť viac na brušku a teraz vracia aj príkrmy a hlavne mliečko - zahusťujeme nutritonom ale občas vyvráti veľké fľaky....som z toho paf kvôli tomu, že ako maličká toľko ani zdaleka nezvracala ako teraz ked má viac ako 7 mesiacov 😕

luciakubista
5. lis 2008

ahoj holky,tak ja som takisto zufala.Moja elinka takisto ublinkava po kazdom jidle,dokonca niekedy i hodku aj dve po papkani. Bohuzial mi nejak nejde odstriekavat mliecko,tak jej pridavam nutrilon do nutritonu a je to lepsie,ale nie som z toho nadsena. Niekedy ju dookola len prebalujem a prezliekam,lebo ona i rada kaka 🙂Som rada,ze moja dieta nie je vynimocne a ze nas je viac.
Aji aj mi sa dost pucime,tak jej davam ten sab simplex,ale neviem ci je jej lepsie. Skusim kupit ten infacol a uvidime,snad sa to zlepsi 🙂

kate77
7. lis 2008

Ahojte,my taky blinkáme...myslela jsem,že už je to pryč(dávám nutriton)ale když jsem ho zkusila nedát tak blinká..my máme přírustky dobré,ale pro děti je blinkání prý nepříjemné,může je pálit ,,žáha,,..tak čekám jestli se to s příkrmama nezlepší..

andy80
7. lis 2008

Ahoj holky, taky jsme začali blinkat kolem 4. - 5. měsíce. Pořád jsem si myslela, že je to kvůli tomu, že je pořád na bříšku, ale teď se naučila lézt po čtyřech, takže tak moc na bříšku zase není a blinkala mi pořád. Někdy i 3 hodiny po jídle. Blinkala teda jenom mlíčko. Zaleninku ani ovoce ne. Dávali jsme Hami2. Zkusila jsem koupit Hipp2 probiotické, na něm mi vyrostl syn. Měl Bebu a po ní měl strašné křeče v bříšku, tak jsem koupila Hipp a zažívání se mu zlepšilo a křeče ustoupili. Malé dávám Hipp třetí den a (ťuk, ťuk) zatím ani jednou neblinkala. Takže jí asi nesedělo Hami2. Předtím jsme dávali Nutrilon1 a když jsme začali dávat ve 4. měsíci příkrmy, tak mi Mudra řekla, ať začnu dávat pokračovací mlíčko. Jenže Nutrilon2 je od ukončeného 5. měsíce, tak jsem koupila Hami2, protože je od stejné firmy a má stejné složení jako Nutrilon. Ale prostě nám to mlíčko nevyhovovalo.

bublinkajasminka
7. lis 2008

andy - možno sa budeš čudovať ale my sme mali presne to čo vy. začala nám vrackať až okolo 4 mesiaca a dovtedy nič...nechápali sme...my sme mali nutrilon 1, potom 2 a potom dokina povedala zameniť mliečko a dali sme francúzke a pár dní nič a potom o týždeň znova, dali sme nutrilon AR proti grckaniu a dva týždne bol kľud a zase to prišlo ☹ tak sme boli na gastro a vraj ľahký reflux - dávame nutriton na zahustenie...vy ste úplne náš prípad aj naša vrackala len mlieko - nie ovocie a zeleninku. napíš po pár dňoch či stále negrckáte lebo my sme po pár dňoch z nového mlieka začali...teraz nutriton zaberá ale dávame pozor aby nebola veľmi na brušku až dlhšie po jedení, ona sa už chce plaziť ale je dlhšie v chodítku alebo tak aby to nešlo von...

andy80
7. lis 2008

bublinkajasminka: určitě pak napíšu, jak jsme na tom a já se právě taky snažila jí po jídle nechávat v lehátku, ale když mi pak blinkala i 3 hodiny po jídle a byl to jak když tvaroh, tak jsem zkusila změnit mlíčko. Uvidíme, jak na tom budeme.

berenica
13. lis 2008

Ahoj holky, já krmím mou Elišku Bebou a křečemi, ani ublinkáváním netrpí. Bohužel moje kamarádka řeší stejný problém jako vy. Její Kubík po každém krmení ublinkával, teď zkouší Bebu AR. Prý obsahuje látky, které napomáhají rychlejší regeneraci podrážděné sliznice po ublinkávání. Zatím si ji chválí.

andy80
13. lis 2008

bublinkajasminka: tak už krmím Hipp2 skoro týden a pořád neblinkáme a to je hned po jídle na břiše. Tak to fakt bylo mlíčkem

sisa32
13. lis 2008

Ahoj holky, mě malá taky pořád ublinkávala. Dr nás poslal do nem na vyšetření a zjistli jí, že má reflux. Pořád kojím, ale 2x denně přikrmuji Bebou AR a je to trošku lepší. Taky jí vyhovuje po jídle tak na 10-15 min. chovat, nebo dát do lehátka, aby měla hlavičku výš.

chico
13. lis 2008

siso 32 mužu se tě zeptat teda jestli ti to vysvětlily co je to reflux nebo z čeho to mají.malá mi taky blinká i když jí dávám nutrilon AR

sisa32
13. lis 2008

Gastroezofageální reflux je zpětný tok žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. Ta membrána mezi jícnem a žaludkem nedoléhá, tak se to vrací, ale prý se to často u dětí zpraví do 6-ti měsíců, někde píšou až do roka. Možná by bylo nejlepší, kdyby ti vzali malou na ultrazvuk, tak se to snadno zjistí.

jitrulka
6. led 2009

Holky, může mi někdo poradit? Moje malá nikdy neměla problémy s ublinkáváním, mohla jsem s ní provádět psí kusy. Ale posledních pár dní ublinkává skoro po každém kojení. Nevíte čím to může tak náhle být?

many
6. led 2009

jitrulka - mně to Ladík dělal z přejezení 😉 byl nenažranej a furt pil a pil a pak blinkal,nevěděl kdy má dost 😀 teď mi zase blinká taky po jídle i po hoďce,protože se už převaluje na břicho a pak sem tam ublinkne a to pokaždý a to ho schválně po jídle nechávám v sedačce,ale pak ho dám na deku a stejně něco vyhodí,ale to je zase tím,že si mačká žaludeček,teda doufám

dejna3
6. led 2009

kočky, mám problém - u nás v žiadnej lekárni momentálne nemajú nutrilon AR (malinká ho papá už skoro 2 mesiace)... môže ten nutriton zmiešať s UM, napr. klasickým nutrilonom?
lebo na krabici píšu len o primiešavaní do MM .. 😕

tiana
6. led 2009

Nas malicky ma tiez reflux, zvracal po kazdom kojeni. Kedze sme v UK, tu nutriton nemaju, ale berieme na to gaviscon infant a musim povedat, ze mu to pomaha. Ani nekaka tak ako predtym, mal velmi vodnatu stolicu chudacik, no natrapili sme sa. Reflux ma stale ale riedkavo. Lahko sa da rozpoznat, ci je to reflux, alebo mliecko z prejedenia. Ked ma babatko reflux, tak vo zratkoch je zrazene mliecko, ak je babatko prejedeny, vygrcka len ciste mliecko.

koccour
9. led 2009

Holky, naše Eliška taky po kojení dost zvrací. Někdy ublinkne i celou dávku a pak musím krmit znovu. Dávám jí taky Bebu, ale vůbec to nepomáhá. Vše co nám poradila doktorka, zatím nezabralo.

berunka
9. led 2009

koccour moje mala taky dost ublinkavala a nam pomohlo kojit temer ve svisle poloze a pak opravdu po odrihnuti nechat aspon pul hodinky sedet v lehatku.aby se mlicko castecne stravilo a moc s ni nehybat.davali jsme i Nutriton ale po tom si mala skoro nikdy neodrihla a pak ji to tlacilo v brisku tak jsem ho prestala davat.

emaso
10. led 2009

tiana prosim ta aku davku ti doporucili davat z toho Gavisconu?uz mam objednany len neviem kolko davat,Dr.vravel ze 1ml 3x denne postaci 😕

missymici
20. únor 2009

Taky máme problém s ublinkávaním.Téměř po každém krmení a několikrát.Někdy jsou to fontány, až mu to teče z nosu a má to všude.Jediné co nám zabíra, aby se nevyblinkal, nedávam ho po krmení hned odkrknout, až se mu to uleží v bříšku, tak za 15minut (snad mu to neublíži), většinou (až ted,co skouším různe kroky)se podaří, že si odkrkne a nepoblije se.Moc s ním alespon 45minut nehýbu, pokud nemusím. Přebaluji před krmením.Nedávam dudáka,ten mu akorát k tomu napomáha.Skoro pokaždé na konci krmení usne, tak na 7-10minut.Jo, ale někdy se stane, že blije i 1,5hodky po krmení, to mě vždy dostane.Ublinkáva od 1 týdne věku, vlastně co dávame UM. Na začátku nám doktorka říkala že je přejedený, což se mi zdálo divné, když v té době pil pouze 50-60ml a nasadila nám dietu. No blinká až doted. Bojím se mu přidávat na dávkach, aby se to nezhoršilo.Ale ve finále jsem zjistila, že blije pořád stejně, i když ted už pije 110ml
Takže říkate do 6-ti měsícu se to zlepší?To se ještě dlouho nevyspím.Pořád poslouchám jak dýcha, no dýcha hrozně-chrapčí a často se budí.

Tiano: díkes, nevědela jsem že se to takhle rozpoznáva podle toho jaké mlíčko vyblinká... Takže podle toho, máme problém...reflux, a není to přejedení.Ten Gaviscon musí předepsat doktor?Nebo se to dá koupit i bez předpisu?

evikk
21. únor 2009

missymici:myslis,ze ma to chraptivy dychani maspojitost s tim zvracenim?Me malej v noci taky dycha jako by mel plnej nos,ale rymu nemame a s ublinkavanim mame taky problem 😒 :Gaviscon je bez predpisu

missymici
21. únor 2009

evikk : myslím si že ano.Rýmu taky nemáme.

evikk
21. únor 2009

jakoze ty zvratky ma v dychacich cestach?

lesnenka
21. únor 2009

Ahojky. Tak mi taky máme problém s ublinkáváním. Prakticky od narození je bohužel na Nutrilonu. V porodnici to bylo jen občas, ale i třeba 2 hoďky po jídle, doma to už pak postupně bylo pořád. Doktorka mi poradila přejít na Nutrilon AR. Je to lepší, ale občas se stane, že blinkáme a taky i delší dobu po jídle, ale jinak prospívá dobře. A to chrčení je prý způsobené, že miminka nemají ještě úplně vyvinutou nosní přepážku, je volná a hýbe se. A navíc doktorka říkala, že se není čenu divit v tomto počasí, doma suchý vzduch.My už tedy ani moc nechrochtáme, jen občas nebo chrápe.

missymici
21. únor 2009

evikk : prosím tě, ještě se zeptám , ten gaviscon se může dávat od jakým věku dítěte?
Kolikrát slyším, když dýcha, chrapčí jak to v něm bublá.
lesnenka má asi pravdu, může to být tou nosní přepážkou. Ted jsem si vzpomněla, že známa říkala, že její mimčo taky šíleně chraptilo, že se nedalo poslouchat jak dýcha a dr. řekla že ma zadní rýmu a dostal kapky do nosu a zlepšilo se to.Zadní proto, když držím svoji ruku an zádičkách mimča, tak to cítiš a nejenom slyším jak to v něm bublá a chraptí.

evikk
21. únor 2009

missymici:takto nevim od jakyho veku ditete,ale tady to pisou http://www.docsimon.cz/zbozi/gaviscon-liquid-pe... to ja nekdy citim na zadickach,takze je to zadni ryma

missymici
21. únor 2009

evikk : díkes holka.Tak to řekni doktorce,at vám dá kapičky

ronie
22. únor 2009

Ahojky holky malá mi taky hodně ublinkává, a někdy taky už natrávený mlíčko, dáváme Nutrilon a tak dvakrát denně moje odsátý, ale blinkala i po kojení. Chci se zeptat, kdo máte zkušenost, je lepší koupit Nutrilon AR nebo NUtriton? Jak se rozpouští nutriton v mlíku-nežmolkuje to? a Nutrilon AR co ten?Mám zase obavu, aby z toho neměla zácpu, ona už teď dva dny nekakala, ale to si pamatuju, že Oli taky po přechodu na UM ne..