Už nemůžu kojit, dcera odmítá příkrmy

monisek7x
28. čer 2017

Dobrý den, kojím 8měsíců(bez použití UM), od 6. Měsíce příkrmy(zavedená zelenina, maso, částečně ovoce), ale malá mi to nechce jíst, zkoušela jsem dva druhy UM a to v žádném případě nespolkne okamžitě to vyflusne(lahev ji nevadí, pije z ní čaje+vodu a úplně v klidu). Reálně to vypadá tak, že na oběd sní 3 pidi lžičky odpo na svačinu 2 a VŽDY se dožaduje prsa. Ovšem pro mě už je kojení neúnostné(do 5 měsíce mi to nevadilo), pak se začala malá už hodně cukat, zkoušet zuby, škrábat a já to prostě nedávám. Měla jsem pozvanou i LP a drobné chyby tam byly, ovšem nic zásadního a verdikt ten, že mám citlivá prsa a že buď se musím hecnout, nebo se na to vyprdnout a netrápit se, že 8m je na dnešní dobu dost. Mám hodně citlivou kůži a kojení je těď pro mě fakt šílená věc. Takže jak na to, abych malou odnaučila prsu, začala mi jíst příkrmy nebo alespoň pila UM. Kojení zachraňovat za žádnou cenu nechci

panickatlamicka
1. črc 2017

@monisek7x BLW? Co zkusit to? Dalas nakonec prso,? Podle me uz hyla i prehladla.... D

luciehutt
1. črc 2017

@monisek7x To me mrzi. Nas ma rad ty kase mlecny instantni (ja vim ze v tom neni nic dobryho 😀). Tu jste zkusila? Davam mu ji do flasky se savickou 2, udelam ji ridsi a zbasti to raz dva.. Ze lzicky ji nechtel. Sousedce teda zacal syn jist ze lzicky prikrm az skoro ve 2 letech, ale to byl extrem 😮. A trochu i jeji lenost 🙂. Michala mu UM s jidlem do lahve...

monisek7x
autor
1. črc 2017

@panickatlamicka nakonec jsem ji prso dala, mea fakt hlad, pila cca 20 minut, normalne pije tak 5.
No chci si o tom prvne neco nacist, nez s tim zacnu, ale vyzkousim.

@luciehutt tu jsem taky zkoušela. Nic. at ji udelam na lzicku, nebo do lahve, nic. ona uplne odmita cokoliv. a to jedu pravidelne na cas prikrmy. Jenze myslim, ze uz ji MM nestaci, v noci se zacina budit co chvilku a pije, to se nikdy nedelo. Vzdy si jen trosku cucla a konec, spala...

panickatlamicka
1. črc 2017

@monisek7x kolik ze ji je? 8 mesicu? To buzeni nemusi byt z hladu, u nas bylo kvuli skoku v pm vyvoji a skrz separacni krizi. Nebo fakt pije jakoze ma hlad?

panickatlamicka
1. črc 2017

@monisek7x jo ted ctu, ze pije. Sotry, zrovna jsem vylezla z postele, tak jsem lehce mimo. 😂

monisek7x
autor
1. črc 2017

@panickatlamicka no pije dost. Me z toho fakt hrabne. Snazim se co to da, delam vsemozne a vysledek nula

panickatlamicka
1. črc 2017

@monisek7x hele, asi to bude rada jak stehno, ale co se prestat snazit? Prijde mi, ze s tvym klidem a psychickou pohodou zacne miminko ty zmeny prijmat lepe. Snad mi rozumis.. Pak najednou zjistis, ze se zadarilo ke spokojenosti vsech. 🙂

monisek7x
autor
1. črc 2017

@panickatlamicka chapu te. Moje mama mi to uz taky radila, ale... No uvidime

normalnimatka
1. črc 2017

@monisek7x prostě blw...dávejte jí něco od sebe, posaďte ji ke stolu, nebo na zem na nějakou plachtu, at si s tím hraje... těstoviny, rejži, brambory, ovoce a zeleninu uvařenou, různý ty křupky a jiný impotentní věci pro děcka.... já bych klidně dala i chleba třeba... ono to trvá no..ale prostě se s tím jídlem nějak musí seznámit... a že si ted postavíšhlavu a chceš, aby jedla, protože bys ráda co nejdřív odstavila, to je ještě horší..víš, takovej nátlak trochu....i když seš na ni třeba hodná atd. tak prostě to dítě to vycejtí:/
a zkoušelas kaši normálně na lžičku? a ne s ovocem, ale jen obyč...podle mě děti upřednostňujou spíš právě takový nevýrazný chutě.... neslazenou rejžovou, krupicovou kaši, nebo tisíc jienjch druhů, jen kaše a přidat tam UM, ne tolik jako kdybys dělala z toho množství mlíko, trochu míň, ale aby to mělo trochu mlíkovou chuť. moje dítě třeba nejedlo fakt nic strašně dlouho, ale kaši nějak pak vzal, právě jak mu to asi připomínalo mlíko.

panickatlamicka
1. črc 2017

@normalnimatka impotentni jo? 😂 ten telefon si zas pise, co chce, vid. 😂

karlajasmine
1. črc 2017

@monisek7x zkusila bych BLW..nebo takhle, pár dní bych se na prikrmy vykašlala úplně, a pak jí dala do ruky třeba ten banán, zeleninu, jiný ovoce, nacti si něco o BLW a na Facebooku je na to i skupina. Hlavně bych se úplně přestala snažit a necpala do ní lžičkou vubec nic..jídlo je hrozně moc o psychice a pokud to jídlo řešíš a nervózně na ni u každé lžičky kouká, jestli si vezme nebo ne, tak u ní zafixujes akorát odpor k jídlu. Vidím to na synovi - doma jí krásně, a když je u tchyně, tak ona mu kouká do talíře a řeší každou lžičku, kterou si dá nebo nedá do pusy a on se pak zasekne a nejí. Kojení bych omezovala, až se trochu rozjí, postupně se ti povede přestat. A s těma bradavkama, zkus si nechat předepsat Nystatin roztok na moučnivku - já žila dlouho v domnění, že mám jen velmi citlivé bradavky, a po porodu jsem po týdnu kojení a megaragádě zjistila, že mám moučnivku. To nemusí být vůbec na první pohled nic vidět.

normalnimatka
1. črc 2017

@panickatlamicka :D ne, to byl záměr. na telefonu internet nemám.
impotentní tomu říkám, no...jakože takový ty ídla bez chuti, bez koření, soli, cukru....:D

panickatlamicka
1. črc 2017

@normalnimatka tak to je bozi!😂

kamste
2. črc 2017

@chris_n jěště tenhle web je plný dobrých receptů pro alergiky http://navlnechuti.cz/

chris_n
3. črc 2017

@kamste znam dekuji. Betsinu ale neuzpusobim. Hodne nahrazovano orechy 😊