V 8mi měsících chce jídlo jen ze skleniček. Poraďte

veronikapulkertova
19. únor 2009

Ahojte maminky, prikrmujeme od 5 mesice, zacaly jsme hami prikrmy a zustaly u jidla ze sklenicek do dnes, nebot mala mi varene jidlo odmita. Poradte prosim, jak na malou vyzrat 🙂
Jeste jsem chtela poprosit o rozvrzeni jidla u Vasich deti v 8 mesicich behem dne. My tedy pevny rezim nemame, papame jak, si rekne, dopo zeleninu/maso, odpo ovoce, mezitim kojeni, na noc Hami prikrm. Dekuji moooc za Vase rady...

beruska2x
19. únor 2009

my teda jeste nemame 8m a jime jenom domaci ale... nezkousela jsi do Hami pridat domaci uvareny a postupne pomer zvasovat.. aby si zvykla postupne? i na kousky si zvykne spostupne lip kdyz ji to pak budes min a min mixovat...

kristi
19. únor 2009

verco, bud v klidku..u nas bylo tohle doted, i tedka mi varene jidlo odmita

beruska2x
19. únor 2009

😲 a ji ve 2 letech jen sklenicky neco co ji?

veronikapulkertova
autor
19. únor 2009

Kristi: A kolik mate? Do kdy se jidlo jen ze sklenicek muze davat? Si rikam, ze jak bude moci jist vse, bude to lepsi a bude papat to, co mam na taliri i ja 🙂 Diky.
Mimochodem na domaci jidlo ani pusu otevrit nechce a kdyz ji to tam "supnu" zasklebi se a vyplivne :( Zkusim michat dohromady s Hami..

beruska2x
19. únor 2009

a myslis ze kdyz to nechce ted za pak najednou bude?? 😖

veronikapulkertova
autor
19. únor 2009

Doufam, ze ano? :( Budu ji jidlem motivovat ja, snad bude chtit jist, to co ja...

andyalukasek2008
19. únor 2009

No zacala bych to ihned michat... A presne, ty pomery bych zvysovala... Pokud si nezvykne ted, co pozdeji??? Bude odmitat bezne jidlo... Kazdeho nazor, ja nepovazuji za vhodne krmit dvoulete dite vyhradne sklenickama... Moc se mi to nezda...

maakule
19. únor 2009

Určitě to bude chtít, dělej to přesně jak říká beruska2x, my to taky tak dělaly a teď už jí je jedno, jestli má skleničku nebo vařené, když někam jedeme, vezmu skleničku a když jsme doma, vařím. Tak to nevzdávej. Ono se to poddá.

alishia
19. únor 2009

tak ja davam sklenicky z lenosti. ale obcas kdyz neco udelam tak to sni🙂 jinak ji normalne rohlik s lucinou, chleba se zerve apod.)

garfieldmail1
19. únor 2009

Já jsem dávala skleničky asi do 13.měsíce. V tv je jednou testovali a v porovnání s vařeným jídlem je to zdravější varianta. Ale samozřejmě není to nejlevnější, každý si to nemůže dovolit. Každopádně jsem měla čisté svědomí, že dávám dítěti to "nejlepší" a nemusela jsem vařit nic zvlášť pro dítě. Skleničky, co jsou kolem jednoho roku už jsou dokonce slabě přisolené a hlavně všechny jsou mírně dochucené bylinkama a kořením, proto to těm dětem asi tak chutná. Po tom 13.měsíci jsem začla vařit a syn na domácí jídlo normálně přešel, možná i proto, že jsem mohla už i solit, takže to jídlo mělo chuť. U dalšího dítěte budu určitě taky dávat do roku skleničky a pak dám, co jíme my, se solí to nepřeháníme, tak po jednom roce může dítě to, co my.

beruska2x
19. únor 2009

no treba hippky v testech teda dobre vuuubec nedopadly, mnohonasobne prekrocene limity pro deti... 😲 😠

luucia
19. únor 2009

Mě malá do nedávna taky jedla jen jídlo ze skleničky, vařené odmítala...pak jí začlo nějak chutnat a ted zas nechce jídlo ze skleničky 😲 😲 vařit každej den se mi fakt nechce 😲

evikuu
19. únor 2009

beruska2x: ale ne všechny hippky propadly a garfield nic o hippkách že dávala jen je nepíše 😎

beruska2x
19. únor 2009

no ja neverim tomu celkove, vyrobce napise cokoli, nekdy kdyz to vidim a citim bych to nedala ani kocce ☹

kristi
19. únor 2009

verco, ted ji byly 2 roky. Ted uz obcas is neco vezme, ale treba maso neji vubec...
dneska jsem ji udelala kasi (miluje brambory) se sunkou...zitra dostane nakou skelnicku a k tomu kuskus, smichany, ja na ni nespecham, je mi to jedno

garfieldmail1
19. únor 2009

Tak jsem mrkla do špajzu na skleničky, co mi zbyly, a dávala jsem Hamé a myslím, že ty prošly. Taky měl syn některé vyloženě oblíbené, jiné méně. Ale třeba sklenička s nějakou rybou, no to byl takový smrad, že jsem mu to ani nezkoušela dát a rovnou letěla do koše 😀 Jinak to obvykle voňelo a dokonce i tatínek, kterému je líto cokoli vyhodit, občas dojedl 😀 😀 😀

beruska2x
19. únor 2009

ja to zanm totiz z prace - z restaurace, maminky si to prinesly sebou a ohrejte to detem - to nikdo nechtel delat jakej to byl smrad ☹ 😀

kristi
19. únor 2009

garfield: tak zrovna tu s tou treskou nase mala miluje. A spagety, ty taky...

evikuu
19. únor 2009

Mě taky od HAMI voní ale záleží zrovna asi jakou příchuť si maminka přinesla ohřát.Pamatuju si u starší ale to je 9let že taky strašně smrděly a ona je nikdy nechtěla.Veruš je baští jako divá 😀

beruska2x
19. únor 2009

tech bylo... jsme se vzdycky hadali kdo pujde 😀 😀 😀 😀 ja ji zkusila dat malymu 1 - dostal ji a natahovalo ho ☹ takze my to nemame ani jako alternativu kdyz by jsme nekam jeli...

kristi
19. únor 2009

kazdy je jiny, no. Nekomu to chutna a jinymu ne

nadik
19. únor 2009

Ahoj holky dáváte Hipp a jestli jo, měli jste od 9.měs rýže s karoutkou a krůtím masem a nemělo dítko problém? Já jí doma mám a tak nevím zda to dát. Viz odkaz posílám..... značky sklenek střídám a i vařím a člověk taky neví co tam je v kupované zelenině, ale jak se říká co oči nevidí, srdce nebolí, tak nevím zda to dát či ne.....
http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck...

nadik
19. únor 2009

Jinak holky mě radil Dr. aby to vařené doma dětem víš šmakovalo přidat mléko buď mateřské nebo i trochu UM já to tak dělám doteď a baští výborně, naopak mi nechce skleničky s kouskama ☹

veronikapulkertova
autor
19. únor 2009

Nadik: Diky za testit .)
Mi doktorka rekla, ze pokud na to penize mam, at kupuji, ze jidlo ze sklenicek je zdravejsi, nez z obchodu a to i pres to, kdybych varila jen z bio. Zkusim kompromis, sem tam uvarim a sem tam sklenicka, tedy az ji na varene preucim 🙂
Jinak Hami je pry nejkvalitnejsi...

nadik
19. únor 2009

no asi je kvalitnější, ale já mám zase ráda, když vidím co vtom všechno je, než to mixnu.... 😀

anke
19. únor 2009

nadik: my to obcas davame - ten Hipp ryze s karotkou a krutim masem - mrnous to nechtel, je to opravdu hodne slane, ale ja to mixuju s ryzi - pul sklenicky + doplnim ryzi a ono se to rozzredi a ok ... ona jim ta sul obcas neuskodi - ja treba zas nedavam chleba, kt. jine maminy bezne davaji a je v nem sul 😉
jinak ja davam pouze Hipp, protoze od Hami tam do vseho rvou celer, coz je pro nas alergen ☹ Alnatura z DM, ktera je v bio kvalite za prijatelnou cenu zase do vseho rve bylinky nebo repkovy olej - tez alergeny ☹
ja radsi taky sama varim - dobry kompromis je mrazena zelenina - da se sehnat pekna kvalitni a i v bio kvalite (trosku drazsi, ale vzhledem k tomu, ze zas ten sacek mate na 3-5 porci to jde) 🙂
zkousela jsem cerstvou bio, ale 4 brambory za 60Kc a jeste naklicene mi zkazily radost ... zas tak vysoka ta rodicovska neni 😅

anke
19. únor 2009

ten test je zajimavej, kdyz jako nejhorsi hodnoti spenat, protoze mel nejvic dusicnanu ... ja myslela, ze ve spenatu proste jsou i kdyz je bio, proto se to s nim nema prehanet, ale neni to jako zavada ?? 😅 😀

jinak ja jsem z tech, komu ty sklenicky chutnaji a po mrnousovi je dojizdim, ale nejradsi varim "nezdrave" doma na pare 🙂 ... i mrnous to miluje

andy80
19. únor 2009

Holky, ten test je ale několik let starý, ale pro orientaci dobrý. Akorát koukám, že většina Hami obsahuje hodně dusičnanů, no ale to koupená zelenina taky.

Já teda napůl vařím napůl kupuju skleničky. A když vařím, tak právě okukuju složení skleniček a některé věci dávám i do domácího vařeného jídla, aby to taky tak dobře chutnalo. Nejvíc se tam dává rajčatový protlak - ten to ochutí parádně. Základ dělám na cibulce, přidávám pórek a bylinky (bazalku, oregáno, petrželku - všechno čerstvé). Malé chutná obojí.

A těch dusičnanů, těch se stejně děti nevyhnou. Přeci nebudou celý život jen na skleničkách. Řekla bych, že je to teď hodně o komerci. Každá mamina chce pro svoje dítě to nej a firmy toho využívají. Ta Humana v tom testu za 48 korun mě teda vyrazila dech. To je fakt síla. To Hami a Hamé to cenově jde a hlavně chuťově chutná i mě, proto kupuju.

verena
19. únor 2009

Ahoj, já se malému snažím spíš vařit, bio a když neseženu tak z mražené zeleniny. Lahvičky mám, když nestíhám. Ale když jsem dala víc dnů za sebou, pak se mi nad mým jídlem ošklíbal. Myslím, že výrobci ty lahvičky fakt drsně ochucují, aby děti nechtěly nic jiného. Je tu na to celá diskuze o příkrmech pro děti od 8 měsíců, jak jim jídlo víc ochutit. Na těch lahvičkách mi vadí, že tam dávají ten rajský protlak, přitom děti by do roka neměly rajče a papriku vůbec.

Jinak bacha na míchání lahviček s domácí zeleninou - už tak tam je málo masa. Četla jsem, že dítě má postupně sníst až 35 g masa/den, kvůli železu (bylo to v té brožurce o vývojí dítěte, co je u zdravotního průkazu dítěte). V lahvičkách je většinou tak 9-12. Prodává se taky Sunárek dvojitá porce masa, ten má snad 30. Já jen, že když se to ještě doředí zeleninou, je to myslím dost málo.

tereziep
20. únor 2009

Ahoj. Nám je 7 měsíců a dávám jen kupované příkrmy. Chci je dávat do cca roku a pak budu vařit. Myslím si, že je to lepší, než kdybych vařila. Kdykoliv jdu nakupovat tak ta zelenina u nás nestojí za nic. Mrkev je buď plesnivá nebo hodně oschlá. Z takové zeleniny nevařím ani sobě natož dítěti. Někde jsem četla, že kupované příkrmy jsou dost hlídány a lepší než doma vařené. Taky mě to doporučila moje Dr., že je lepší koupit než vařit. Děti většinou doma vařenou odmítají. No a vařit s bio se mi nevyplatí. U nás není žádná spocializovaná prodejna. Znám pár mamin co vaří, ale vesměs všechny moje kamarádky kupují hotové - jsou to mimča od 6 měsíců do roka. Záleží na tobě, jak dlouho to budeš dávat. Kamarádky malá baštila do roka kupované a pak normálně přešli na domácí. Neměla žádný problém.