V 8mi měsících chce jídlo jen ze skleniček. Poraďte

veronikapulkertova
19. únor 2009

Ahojte maminky, prikrmujeme od 5 mesice, zacaly jsme hami prikrmy a zustaly u jidla ze sklenicek do dnes, nebot mala mi varene jidlo odmita. Poradte prosim, jak na malou vyzrat 🙂
Jeste jsem chtela poprosit o rozvrzeni jidla u Vasich deti v 8 mesicich behem dne. My tedy pevny rezim nemame, papame jak, si rekne, dopo zeleninu/maso, odpo ovoce, mezitim kojeni, na noc Hami prikrm. Dekuji moooc za Vase rady...

beruska2x
20. únor 2009

ja delam na olivovym dost , manza ma vyssi cholesterol a malymu davam jenom ten, prase mame domaci od strejdy takze jsem v poho 😀 😀 😀 😀 ale sadlo mi smrdi to nesnasim...

andyalukasek2008
20. únor 2009

Astrane ocet a sul konzervuji, ale ani jedno nemuze konzervovat detska jidelka, ze? Takze konzervuji umele... Domaci zabijacka z domaciho cunika dobre ziveneho je ok ne? 🙂 S olejema souhlasim, se sadlem take, v malem mnozstvi! Nejhorsi jsou umele ztuzene tuky 🙄 ...

gedgitka.a
20. únor 2009

tak nám bude za 5 dní 7 měsíců a stále kojím jen v poledne papáme skleničky zatím, ale kuřecí masíko mu do nich vařím

astrane
20. únor 2009

To jo,člověk asi musí být zvyklej...Mě zase smrdí kopr 😉
Ale vy máte všichni ještě malý mimina,tam se musí opatrně... tak do 1 roku je to určutě nejlepší...Ale naš byl žravec a chleba s mletýma škvarkama mu teda jel u v těch 10 😀 i kačana se zelím a pod.- samý nezdravý věci...už jsem to odmítla řešit...
My rádi dobře jíme všichni...naštěstí si to můžem zatím dovolit-jsme zdraví a hubení,máme hodně pohybu na čerstvým vzduchu,v lese a tak...

beruska2x
20. únor 2009

koprovku miluju 😀 ja kupuju teda prckovi ovoce ve sklenickach - merunku, broskev, svestku - pomaha mu to na kadeni a ty samotny zeleninovy asi ujdou ale jak je tam maso nebo neco jinyho tak to je puch... 😒

astrane
20. únor 2009

Právě ty špagety se mi zdály vońavý,ale jsou myslím až od 10 měsíců...Ale některý druhy teda fakt smrděly,tak jsem to vždycky radši vyhodila 😀 Já bych to nejedla,tak to přece nebudu cpát miminu...

gedgitka.a
20. únor 2009

astrane: ahojky no já prý v 6 měsících nechtěla mlíko, kašičky a nic miminkovskýho a nejlíp prej rozmačkaný knedlíky s masíkem a svíčkovouod táty hihi

beru: já teprve s tím příkrmem začínám kvůli homeopatikům na exém a taky mám pořád dost mléka a malej papá, jen tak do 8 kojení a to je prý vpoho, když ne víckrát a přibírá, tak mu prý moje mlíčko ještě stačí ale ze skleniček jsme zatím jen na mrkvi, m+brambor, špenát+brambor a teď jsme přidali kuřecí masíko, ale to jsem mu uvařila sama rozmixnula udělal kuličky a dala zamrazit a vždycky jednu vyndám do příkrmu a malej nato, že s tím začínáme spapá třeba 6-9 lžiček, což je prý na začátek úspěch 😉

omlouvám se, ale nejdou mi smajlové nevím proč ☹ dělám je růčo

beruska2x
20. únor 2009

kdyz kojis tak to je v poho ja kojila jen asi 6 tydnu tak to je pak desny, vareni si jeste uzijes, porad vymysle co varit 😅 😀

az se rozji tak bues koukat, me sni malej 230g !!!! 😉

prin
20. únor 2009

Ahoj holky,
já si osobně myslím, že se to moc řeší. Myslím že výrobci ví, že je trend kupovat to nejlepší pro miminka a proto je to i tak drahé, prostě to zaplatíme.
My když někam jedeme, třeba na dovolenou, nebo nestíhám, tak skleničku, ale jinak vařím. Udělám si to na 2-3 dny a mám to v lednici.Jenom maso ohřeju čerstvé. Já ho koupím víc, uvařím, posekám-protože už jíme v pohodě větší kousky a dám zamrazit! Když byl Jarda menší, tak do ledáčků a teď do těch umělých vaniček na vajíčka, jak se v tom prodávají a v pohodě 😉
Tak jsem to dělala i se zeleninou. Koupila jsem pytel mrkve bio, dala do těch ledáčků a jak to zmrzlo vyklopila do krabičky a mrazila další. Hodně jsem si ušetřila práci, ale teď toho sní víc 😅 Baští mi teda všechno naprosto bez problémů, ale vařím z mražené zeleniny a jak nám chutná 😅

gedgitka.a
20. únor 2009

beru: ty jo tak to je jedlík 🙂 jojo taky si myslím a proto kojím dokud to jde a malému to stačí bo moje mlíčko, už nikdy nedostane a on ho má zatím nejraděj 😉

andy80
20. únor 2009

kopr jsem objevila ve skleničce není to tak dlouho, docela mě to překvapilo, ale malé to chutnalo

andy80
20. únor 2009

nadik, já vařím taky z kupované zeleniny, ale teď v zimě mám radši mraženou

beruska2x
20. únor 2009

ja ale myslim ze na kpru neni nic spatneho ne?? porad lepsi kopr nez zbytecne ochucovat soli atd...

gedgitka.a
20. únor 2009

beru: mrkni dala jsem fotky jak vypadal a vypadá malej po těch homeopatikách s popisem vypadá to, že mu to zabírá snad doufám 😉

andy80
20. únor 2009

kopr je prý alergen, jinak na tom taky nevidím nic špatného, ale udivilo mě to, bylo to ve skleničce od 6 měsíců

gedgitka.a
20. únor 2009

andy: ahojyk mě dr řekla, že malému mám kupovat sklenky od měsíců bo obsahují trošinku lepku a není prý dobré lepek oddalovat dolouho úplně bo pak je to prej pro prcka rána a to má malej exém a lepek by neměl ☹ přijde mi, že alergen je dnes snad skoro vše ☹

beruska2x
20. únor 2009

ged.. to je pekne, hlavne ze to pomaha a ze jsi to zjistila vcas.. malej mel taky desnou tvaricku, uplne mokvavej flek a ted ma novou masticku a za 2 dny klid, ani nechci vedet co to je, michali to primo v lekarne, hlavne ze mu to pomohlo, protoze uz ho to i bolelo kdyz jsem ho mazala....

gedgitka.a
20. únor 2009

beru: tak mi to teda naštěstí nemáme mokvací, ale zase jak to má suchý, tak ho to svědí a pořád to škrábe dnes jsme byli pro homeopatika proti svědění a vypadá to, že taky zabírají páč se malej natáhne škrábne a pak dá ručku zase pryč jakoby to dělal jen ze zvyku tak uvidíme snad to bude ok 3,5 měsíce nám žádnej dr nepomohl pořád jen zkoušejte, tak snad ty homeopatika ho toho šmejdu zabví 😉 jdem hají, tak dobrou zatím ahojky

beruska2x
20. únor 2009

ahojky.. no on mel jen ten jeden flek jinak taky jen suchy fleky po tele...snad je to pryc a uz to neprijde 😖 😅
dobrou papa

gedgitka.a
20. únor 2009

beru: moje kámoška měla u prcka v nějakých 3-4 měsících mokvací fleky na obličeji po měsíčnim koupání v řapíku co jí prej poradili v Motola byl ok, teď je mu 9,5 měsíce a rozjel se mu před 2 týdny atopák ☹ , tak budu držet pěstičky, aby jste byli ok 😉 dobrou

luckahr
21. únor 2009

Tak my to střídáme, ale víc vařim (z čerstvý i mražený zeleniny). A s tima alergenama - kopr taky jo 😕 , možná by bylo jednodušší si vyjmenovat, co alergen neni 😒 , příjde mi že skoro všechno teda 😝 fakt se to dneska všechno řeší asi už až mooooc. Jo a maso dávám taky od oka 🙂