V 8mi měsících chce jídlo jen ze skleniček. Poraďte

veronikapulkertova
19. únor 2009

Ahojte maminky, prikrmujeme od 5 mesice, zacaly jsme hami prikrmy a zustaly u jidla ze sklenicek do dnes, nebot mala mi varene jidlo odmita. Poradte prosim, jak na malou vyzrat 🙂
Jeste jsem chtela poprosit o rozvrzeni jidla u Vasich deti v 8 mesicich behem dne. My tedy pevny rezim nemame, papame jak, si rekne, dopo zeleninu/maso, odpo ovoce, mezitim kojeni, na noc Hami prikrm. Dekuji moooc za Vase rady...

andy80
20. únor 2009

tereziep: je pravda, že skleničky jsou hlídané, ale někde tady koluje test (je sice staršího data) a třeba jedna sklenička Hipp vůbec nevyhovovala pro děti, v Hami je nadměrné množství dusičnanů. Jediný, co bylo skoro bez dusičnanů byla Humana, která ale stojí 49,-- Kč za jednu sklinku. No to mi přijde fakt pálka. Na podzim jsme měli svou zeleninu ze zahrádky a teď, když je zelenina špatná i v krámech, tak vařím z mražené. Občas bio, občas Baby Mix Mochovská - mmch. ta je naprosto skvělá.

A co se rajčat a paprik týče, tak já v tom nevidím problém. Pokud dítě není alergik, tak rajčata a papriky může normálně. Jen, pokud se připravují doma je třeba oloupat šlupičku. U rajčete je to jednonuché, rajče se namočí do vařicí vody a pak jde šlupka lehce sloupnout. U papriky to jde hůř, ale já kupuju kapie, ty jsou tlusté a šlupku jednoduše odloupnu.

nadik
20. únor 2009

Holky tak si připadám jako normální barbar... od půl roka vařím malé z obyč kohotkové vody tedy jídlo a zel. kupuju v Globusu brokolka, květák, mrkev, brambory, celer.... vždy jen koukám, aby vypadala dobře a víc to neřeším. Celer taky dávám, zatím jí nikdy nic nebylo ani bolení bříška ani alergie.... Přijde mi trochu zvláštní teorie do roka jen skleničky pak jako z ničeho nic bude jíst normální jídlo? To bych se tedy docela bála, když nato nebude vůbec zvyklá..... Mě řekla dr. že nenílí dítě na něco alergické tak vařit doma z normální kupované zeleniny a maso dávám taky vepřové libové, kuřečí, krůtí už i víc jak 20g. My to jedli taky a dřív to bylo ještě mnohem víc plné dusičnanů než dnes.

beruska2x
20. únor 2009

nadi, ja taky tak jen zeleninu davam mrazenou, v zime mi prijde lepsi nez cerstva 😒

nadik
20. únor 2009

holky je tu někdo kdo vaří z normální zeleniny čerstvé???? 🙂

nadik
20. únor 2009

anke: díky za odpověď skleniček mám doma dost, tak počkám a dám jí to třeba za měsíc.

beruska2x
20. únor 2009

no ja budu na jare az bude pekna nebo od babicky ze zahradky ale ted to teda neni v zime nic moc... ani kvalita ani chut 🙄 a je to i pohodlne 😅

nadik
20. únor 2009

No když tak otom přemýšlím, je to určitě i méně práce vařit z mražené.... ale taky nevíte z čeho to nakrájeli. Někde jsem četla, že to je jako s džusem, když to neprodají tak z toho udělají mraženou.... ale to byla jen jedna firma a i dost drahá zelenina. No tak já to taky asi zkusím koupit mražené, bude ti míň práce každopádně a bude to mít malá zase jako změnu.... Mě skleničky moc nechce, jen ty malé bez kousků.... zatím 😒

beruska2x
20. únor 2009

ja dal sklenicku 1x a natahovalo ho z toho, varim porad, zeleninu nedavam smesi ale od Nowaca nebo Bonduelle a to prece vidim - jake jsou ruzicky brokolice, kukurici... to je pekna zelenina 😉

astrane
20. únor 2009

Největší barbar budu asi já 😒 Náš malej jí od 10 měsíců s námi úplně všechno.Ono co taky má člověk dělat,když jíme spločně a on vidí,že ostatní mají na talíři něco jinýho.Dokud jsme mu to nedali taky,odmítal jíst...Předtím jsme to střídali-nekdy vařené,někdy skleničky...ale bez soli to nikdy nejedl ☹ .takže jsem musela pár zrníčk přisypat.vařila jsem normálně z čerstvé zeleniny,když to šlo,tak z naší domácí,ale i kupované:Maso všeho druhu...

kopcik
20. únor 2009

nadik: my začali s bio zeleninou, ale brzy mě to přešlo a hlavně tu není ani takový výběr... tak možná cibule, mrkev a rajčata.... takže mu kupuji vše, co vypadá dobře, maso taky už nebio.... vařím každý den, zase tak moc času to nevezme....
ale asi dávám více masa, než se doporučuje.

holky nevíte - těch 20g masa má být v sýrovém stavu? když mu totiž dám opravdu jen těch 20g, tak když se to uvaří, nezbyde z toho skoro nic.... určitě ho přemasovávám....

nadik
20. únor 2009

kopcik: já taky dávám víc, přesně jak píšeš se to uvaří a nic z toho není.... nic malé nebylo tak snad ok.... 😉

fifinek
20. únor 2009

Holky, tak by mě zajímalo z jaké zeleniny dělají ty skleničky, když je to hlídané a lepší než vařené doma. Já občas něco uvařím a občas dám skleničky.

beruska2x
20. únor 2009

😀 😀 😀 co myslis?? z uplne stejne jako je jinde ke koupeni... a to jsem optimista 😉

fifinek
20. únor 2009

No právě,takže jak můžou být zdravější 🙂)

nadik
20. únor 2009

nedávno jsem našla v albu jedné maminky fotku Hami skleničky a vedle toho kousek jako igelitu, tak jsem jí psala co to je a ona,že to našla v tom jídle.... byl to příkrm od 4 měsíce ten mixovaný..... takže já raději vidím když vařím co v tom skutečně je.

fifinek
20. únor 2009

A spočítaly jste si někdy kolik ta sklenička opravdu obsahuje g zelniny a masa a kolik vody? Je to samá voda.

nadik
20. únor 2009

fifinek: a co dáváš ty?

beruska2x
20. únor 2009

je to nesmyl, je to delane na kseft stejne jako vse jine, proste to potrebuji prodat, podle me je to jen o reklame, ja osobne "konzervy" nejim a nevim proc bych je davala malemu... presne tak, kdyz to mixuju doma tak vidim co a kolik tam mam...

fifinek
20. únor 2009

No já se mu snažím vařit,ale nechce se mi každý den a když to zamrazím,tak to není už tak dobré, tak taky občas kupuju skleničky myslím, že nejlepší jsou od Hami. Jen mě opavdu zaráží to množství te zelniny a vody a přitom to není nic levného.

nadik
20. únor 2009

a taho mase jen tam nepatrně.... no je fakt, že telecí ani jehněčí se všude koupit nedá, takže to taky baští ve skleničkách taky mám nejvíce hami, vlastně bych jim mohla dělat reklamu mám od nich kaše, čaje i mlíčko... 🙂

andyalukasek2008
20. únor 2009

Holky, došel mi reklamní balíček od Hami s příkrmem zelenina s krůtím masem... No jelikož to byla ta malinkatá sklenička, namíchala jsem to s mým uvařeným, ale když jsem to zkusila... Cítím tam něco... Nějaký konzervant, který tomu dodává chuť jako běžné konzervě, i když méně, ale cítím to... A jelikož ani já konzervy nejím kromě nejnutnějších případů, skleničky pro kojence budu dávat nadále jen příležitostně, pokud budu potřebovat... Dělají to přece z té samé zeleniny co kupujeme, jinak by to stálo mnohem více - nemluvím o BIO skleničkách a mikde není řečeno, že doma vařené je nezdravé... Můžu si vybrat - sklenku ve které nevím co pořádně je, třeba jsou v ní hlídané hodnoty.. anebo mnou vyrobené a vím z čeho, třeba ze zeleniny s dusičnanem, ale zato bez konzervantů.. Co je lepší??? Samozřejmě sklenky jsou pohodlnější, o tom není pochyb, já ale do jiných než BIO už nepůjdu...

beruska2x
20. únor 2009

andy.. dostala jsem to taky, melj snedl 2 lzicky a normalne ho natahovalo tak jsem to vyhodila a dal mu normalni obed a to zblajznul celou misku... 😉

andyalukasek2008
20. únor 2009

Berusko, taky Ti to necim pachutnalo? Zlate doma varene 🙂, to aspon nesmrdi a chutna 🙂!

astrane
20. únor 2009

Tady není v řecnictví problém koupit jehněčí,králičí ani telecí.Ne vždy mají teda všechno naráz 😉 Jen musím do řeznictví a ne do obchodňáku...
Holky vy jim to maso fakt vážíte?Já vařlia přměřeně,přiměřeně.....
A ty rozmixovaný do hladka mi stejně nikdy nejedl,jen ty s kouskama-třeba špagety boloňské a milánské od Hami,ty mu jely.... 😀 Taky mu od Hami chutnalo banánový mlíko,když jsme přestali s kojením.Ale myslím,že od těch 16 měsíců už na tom mlíku až tak nesejde 😉

beruska2x
20. únor 2009

je to hnusny, smrdelo to... no des, myslela jsem ze kdyz nekam pojedu nebo pujdu treba na delsi navstevu, ze by se to dalo vyuzit ale asi ani to ne... je rozmazlenej od maminky, a konzervanty at mi nikdo nerika ze v tom nejsou kdyz to ma takovou dobu spotreby a jeste to ani neskladujou v lednici... 😝

andyalukasek2008
20. únor 2009

Zvážím si cca třeba celý kuřecí řízek, a na kolik obědů vařím, tolik si cca odměřím a říznu... Nevím, možná je toho více, řídím se také tím, polévková lmasa na 1 porci... Nemyslím si, že by malinko více maska uškodilo... Pokud je libové snad ne...

beruska2x
20. únor 2009

nevazim, od oka...ja davam zatim kueci, krutu, kralika mame od dedy a asi 2x mel veprovou panenku takze nic spatneho si teda neji 😀

andyalukasek2008
20. únor 2009

Berusko, ty konzervanty tam jsou.. Nekdo tvrdi, ze neeee? Nam to potvrdil i MUDr... 😒 JInak to preci nema sanci vydrzet!

beruska2x
20. únor 2009

ale radsi nemluvim... byla tady takova diskuse 😀 😀 😀 😀

ja dam kureci prso na 4 dily a ma to vzdy na 2 porce.... 😎

astrane
20. únor 2009

Pokud vím,tak ocet a sůl konzervují a když se to zavaří vydrží to dlouho(kompoty,okurky...)i bez chemikálií.Ale co je v těch skleničkách netuším... ☹
Domácí zabijačka je taky bio,ne? 🙂 když víte,že prase jedlo samý dobrý věci...
A teď říkali v televizi ve vaření,že nejlepší je vařit,případně smažit na olivovém oleji,palmovém oleji nebo na sádle...na pečení je stejně nejlepší,hlavně na klasický buchty.... 😉