V 9ti měsících nejí nic, v čem jsou kousky jídla

anysek1
20. črc 2010

ahojky mám téměř 10ti měsíčního syna a ten mi papá pouze vše rozmixované takové ty pyré kde není ani hrudečka mikroskopické velikosti.jakmile mu dáme něco s kouskami tak se začne dávit,dusit a pak už nepapá máte nějaký fígl?jsem už bezradná.navíc nám malý nechce vůbec pít takže to je taky o nervy jinak je teda zlaté miminko.prosím poraďte jinak budem pyré papat asi do důchodu☹

lienka43
20. črc 2010

ahoj a ma uz zubky? Ja som malej dlho mixovala a zhruba az po roku mozno az tak rok a pol zacala jest kusky, zacala presne vtedy ked jej narastli stolicky... My sme nemohli jest dlho ani rohlik, vsetky deti okolo nas papali a my sme sa dusili rohlikom, zacala ho papat az ked narastli zuby. Takze v klidu 😉 on na to pride 🙂

ria80
20. črc 2010

U nás taky až kolem druhýho roku.Musela jsem mixovat i to jídlo ve skleničkách,už to bylo docela trapný.A pak postupně začla normálně jíst,i když problémy s jídlem jsou pořád.

momin
20. črc 2010

@anysek1 Ja bych to jeste ted neresila.. do roku je to urcite v pohode.. 😉
A kdyz mu das neco do ruky kouse si a basti sam?

momin
20. črc 2010

sem blb.. ted to ctu ze ho to dusi......
A co treba banan? ani ten ? je docela meky....
Jinak bych to zatim fakt neresila.. on si na to prijde.. 😉

germik
20. črc 2010

anysek - to je hlavne o trpezlivosti maminky 🙂 proste skušat skusat skúšat 😉
najprv mixovat, potom roztlač vidličkou, potom nechaj malé kusky, proste postupne....ona časom na to príde
My napríklad so zeleninou nemáme vobec žiadny problém, spapa normálne velke kusy...Ale ovocie musím stále mixovat, lebo sa mi dusí...takže sa obrn trpezlivostou a skusaj 😵

anysek1
autor
21. črc 2010

ahojky máme jen 3 zoubky.tak teď jsem docela klidná bála jsem se že jsme asi jediní na světě.ani banán ani meloun prostě nic.teda piškotek sní ale musím u něj sedět a miluje takové ty sušenky kukuřičné,ale u tech se taky celkem často dusí tak mu je radši nedávám☹

alik30
21. črc 2010

ahoj, mám dvojčátka a kousky začaly jíst teprve v roce a čtvrt, možná později. Mají teprve 6 zoubků. Tchýně mi pořád říkala, jak to mám zkoušet, že už musí jíst kousky. Nemusí. Dávala jsem pořád mixované. Začalo to rohlíkem, pak chlebem, občas jsem zkusila kousek ovoce, občas kousek zeleniny. A ze dne na den to šlo a s kousky nemáme problém. Na to, že nemají stoličky, tak když chtějí, tak zpracují i kousek kedlubny.
Anysku neboj, on si na to přijde, jak to jde udělat dásínkama 🙂 Hlavně se z toho nějak nestresuj, všichni jsme se kousat naučili 😉

simonceli
22. črc 2010

Ahoj, malou jsem naučila jíst kousky tak, že jsem ji do ruky dávala rohlík a ona se ho naučila kousat a žmoulat a polykat kousky a teď už jí nic nemixuju, vařít to ve velikosti jako pro nás a pak jí to maximálně pokrájím trošičku, ale jinak si to už pokouše sama a má jen 4 zoubky.

neu.sona
24. črc 2010

Anysek: Vždyť je ještě malinký! Co by si chtěla. My jsem taky nemohli dávat dlouho žádné kousky a pak to přišlo samo! Matýskovi je 13 měsíců a už normálně papá kousky. Dokonce se naučil i to, že cokoliv mu vadí v pusince, tak vyndá a dá mi to do ruky. Takže když mu dám třeba třešni, tak jí sní a pecku vyndá 😎 . Néže bych to dělala schválně, dávám mu jí většinou napůl 🙂 .

kaleilah
24. črc 2010

ahojky, Ady má čtvrinku zouku a dneska snědla úplně hrudkovanou polívku, co jsem vařila, užmoulá si i půlku chleba, jako že ho fakt sní. Dany na tom byl stejně. Zuzka jí špatně doteď, pořád je hodně jídel, co jí dáví, nesnese kousky v jogurtech, ale ani těstoviny v polívce atd, opravdu normálně jí jen asi brambory, občas toustovej chleba, ve zbytku se rejoe nebo jí to natahuje.Polívky jí mixuju nahladko doteď,když fakt chci, aby jí snědla,ale to už je extrém. Vtěinou po tom roce začínají děti jíst v pohodě 😉