• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ve 2 letech nechce jíst kousky, máte zkušenost?

17. července 2016 
@tanak dáváš mi naději :slight_smile:
20. led 2015 ve 22:05  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2016 (39. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@tanak zdravím po roce. Muzu se zeptat, jak je na tom teď dcera s jídlem?
Můj chlapeček ma ted 2.5 roku. Máme toho za sebou hodně - logopedii, ergoterapii.
Na jídlo uz sahá, veci z ruky ji, ale omezeny sortiment. Banány, susenky, sni i těstoviny atp..I hodně mekke maso. Vypadá to super, oproti situaci před rokem pokrok jak blázen, ale ... realne porad nekouse, spis vi to v puse melni o patro. Syrove ovoce a zelenina nehrozí. Sni poté banán, rajčata a presnudavky. Jo a zeleninu v rizotu.
23. led ve 13:15  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2016 (39. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezký večer :slight_smile: tak to jsem ráda, že je u vás alespoň nějaký pokrok. A abych vás navnadila na další roky, tak popíšu aktuální situaci u nás. Malé budou v únoru 4 roky a od září chodí do školky. Aktuální novinkou je, že mimo vody chce občas napít kakaa. Čaj pořád odmítá i ve školce a preferuje vodu, ale to, že si už párkrát vyprosila kakao, je u nás šílený pokrok. :slight_smile: Co se jídla týče, tak ze syrového ovoce stále pouze banán a pak teda přesnidávky ve formě těch ovocných kapsiček. Syrovou zeleninu odmítá. Vařenou sní jak kterou a nejlépe do ní zeleninu dostanu v polévce mixované, př. brokolicová, květáková atd...Stále má ráda omáčky, ve kterých plave totálně měkké maso. Zeleninu pořád pašuju do věcí, co má ráda, př. do karbenátků strouhám mrkev, petržel...:slight_smile: Každopádně sortiment potravin moc nerozšířila ani ve školce, většinou si vyprosí rohlík suchý než aby snědla s pomazánkou, ale paní učitelky ví, že s jídlem máme trochu potíže a chválí ji. V pátek měli na oběd buchtičky s krémem, zeptali se ji, jestli je chce krémem polít nebo jíst suché, chtěla je suché a prý si i byla přidat...Každopádně se mi docela ulevilo s tou školkou, hlavně i v tom smyslu, že fakt v mé nepřítomnosti hladem nepojde a prostě hold sní na svačinu suchý rohlík a na večeři ji udělám něco, co má ráda a kde nacpu nějakou zeleninu, aby jídlo bylo i zdravé :grinning:
@josefina79
23. led ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@tanak tak to je dobře, že jsou u Vás pokroky. Možná se zeptám hloupě, ale umí dobře kousat? Jako opravdu kousat a žvýkat? Od kdy se to reálně naučila?
Syn tohle ještě pořád neumí, ale lepší se. Spoustu věcí tak nějak rozžužlá v puse, ale ten opravdový žvýkací pohyb čelistí u něj prostě není :(. Nicméně logopedka tvrdí, že už se tam objevuje (i já to občas vidím), ale spíš přetvrvává to "žužlání". Ale ono to přijde.
U nás dnes velká událost - snědl sice rozmixované, ale syrové ovoce. Třikrát hurá.
A navíc 2 grahamové tyčinky.
Jásám, protože díky omezenému sortimentu jídel má obrovské problémy s kakáním :(.
Prosím, můžeš mi napsat ohledně toho kousání?
DÉKUJI!
23. led ve 22:08  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2016 (39. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@josefina79 kouše už úplně normálně. Ale myslím a jak si tak dávám dohromady, tak začala asi až kolem toho 3. roku. Předtím totiž to jídlo spíše převalovala v puse a jen tak čekala až se rozpustí, aby bylo ve stavu kdy jde spolknout. teď ale už intenzivně zapojuje zuby a žvýká. Tak to u vás asi ještě chce čas :slight_smile: Chce to pevné nervy, a kdo to nezažil, fakt nepochopí. Ale hlavně že jsou vidět nějaké pokroky a asi ty děti mají své tempo :slight_smile: I když je to někdy o nervy :angry:
23. led ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@tanak děkuji moc za odpověď! Jo, jo, naše logopedka říká že si myslí, že tak cca za 4 měsíce bude kousat, žvýkat správně. to mu bude 2 roky a 10 měsíců.
Pevné nervy, to je moje mantra :slight_smile:. Ale někdy to nevydýchám. Ale výrazně se lepším. Je to takové moje malé, spíš velké zenové cvičení :slight_smile:
23. led ve 23:30  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2016 (39. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobrý den, maminky, přidávám se k vám s podobným problémem. Synovi jsou dva roky a s jídlem jsme vždy trochu válčili, ale poslední dobou jako by se ve vývoji vrátil zpátky a odmítá jakékoli kousky jídla. Svého času si dal i normální oběd, třeba nakrájený knedlík s omáčkou. Teď mi najednou odmítá cokoli, co není kašovité konzistence. Nedáví se tím, prostě to okamžitě plive. Snese jen vodu z polévky (ani mikronudle nebo mikrokousky zeleniny teď nedá), přesnídávky a jogurty (bez kousků ovoce, to letí taky ven). Úplně normálně ale jí pečivo, plátkový sýr, čokoládu a bonbony. Tak nevím, jestli jde jen o nějaké špatné období (zuby?), rozmazlenost (období vzdoru), nebo nějaký vážnější problém? Poradíte prosím? Jinak mluví tak nějak normálně na svůj věk, nerecituje básničky, ale slovní zásobu má slušnou.
22. dub v 18:16  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminky, taky se k vam pridavam. Dceri bude dva a pul roku a pporad mixujeme. Chodime na klinickou logopedii a dr nam rikala, ze ma proste asi fobii z polknuti jidla a ze to bude trvat dele. Po minule navsteve jsme poridili kousaci trubicku a Laura ji krasne kouse, davame ji na stolicky a ona ji okamzite kouse, bavi ji to. Taky mela jeste do nedavna strach jidlo vzit jen do ruky, coz se uz taky zmenilo, chce do ruky vsechno, co jim ja a pak to lehce olizuje, ocucava a rika, jak je to mnam mnam, ale jamile z toho odpadne kousinecek do pusy, zacne hned vyvadet a za kazdou cenu to musime vyndat ven. Proste se toho uplne desi. Do dneska jsem to proste neresila, rikala jsem si, chodime na rehabku a dr me tam porad uklidnuje, ze dela veliky pokroky, ze to, ze si jidlo veme a olizuje, je obrovsky krok kupredu a ze to prijde. Jenze, dnes me zas rozsekala tchyne. Pustila se do mne, ze porad neji, ze je to strasny a ze je to jen moje vina, ze ja za to muzu a ze se mam vykaslat na nejakou rehabilitaci, ze to nema absolutne zadny efekt a mam si zaplatit nejakeho soukromeho odbornika a vzit ji tam. Tak jsem poprve na tchyni zacala kricet a hadat se s ni, protoze aby me obvinovala, to teda ne. Ja jsem sama na prasky z toho, ze neji, ale dr me uklidnuje, ze to holt trva dyl to cviceni, ale ze se to nauci. Nicmene jsem silene rozhozena tim vystupem s tchyni a nevim uz, co mam delat :frowning2: V listopadu se nam narodi druhe miminko a Laura pujde pristi rok do skolky, ale pokud nebude papat, tak ji tam nevemou a ja uz fakt nevim :frowning2:
17. črc v 16:56  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v listopadu 2016 (45. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek