Ve 3 letech jí jenom polévky a pár jiných potravin

zuzuza
14. led 2013

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, zda tu není nějaká, co má stejně nebo podobně staré dítě a také mu nejí? Když byl malý, pěkně papal příkrmy vše, pak i špenát, rajskou, klasika jídla, ale od těch 2 let se to úplně hrozně změnilo, teˇ%d jí jen dva typy jogurtů, polévky, brambory třeba s mrkví, občas sní těstoviny, jablko, někdy banán a rpohlík se sýrem a salámem, co s ním mám dělat? někdy mu třeba vyvářím těstoviny s žampiony a smetanovou omáčkou a jemu se z toho navaluje a to je na ranu, jí teda z masa tak ještě kuře a vývary jinak nic, co s ním mám dělat? už jsem bezradná a vynervovaná z toho, je teda pravda, že čokoláda by mu jela, ale s tím je odted konec, dokud nezačne jíst, když je jednou týdně ve školce, tam nesní vůbec nic, má asi 14 kg....poradíte jak na něj?

slavuska19
14. led 2013

mému staršímu synovi budou 3 v březnu, a je na tom docela podobně. jogurty, i bílé, má rád, polévky miluje, jablko má taky rád, sladkosti by mohl pořád, ale povoluji s mírou. a z většiny normálních jídel sní pár soust, začne se mu zvedat žaludek, a většinou to vyplive, v horším případě vyblinká. taky nějak nevím, co s tím..má cca 14-15 kilo, a je i dost vysoký.ale jídlo-hrůza 😠

renataim
14. led 2013

Jak já vám, holky, rozumím.. Syn má docela čerstvě 2 roky, ale toto u nás je od narození! Problémy už s kojením, skončili jsme i v nemocnici pro kontrolu, díky refluxu Nutrilon AR, jiné mléko nemohl, a to jsem to do něj opravdu dostávala téměř násilím. Do necelého roku. Těšila jsem se na "normální jídlo", ale omo ejhle.. Když začal ochutnávat, snědl toho víc než teď. Má prostě pár jídel: ráno kaše (výjimečně i 1 chleba + jogurt), svačinu když sní, tak jogurt (a to jen dva oblíbené, jinak je to boj o každou lžičku) nebo chleba, obědy jsou šílenství, po obědě si (mimochodem je ještě k tomu nespavec od narození) hodinu povídá v posteli, další svačina jabko, banán (ovšem pouze jako pyré) nebo jogurt a chleba. Večeřě jedině krupice, a to mi hlásí "Dáme vysypat hodně ganka", jinak to sabotuje. A ten chleba - zezačátku, asi od roku a čtvrt požužlal suchý, kolem roku a půl jen s máslem a teď chce namazat chlebíček s máslíčkem a se sýrečkem. Tak maminka rychle běží, celá šťastná, že děťátko chce něco k jídlu, sám, dobrovolně. A nedej Bože, když zkusím namazat s něčím jiným. Prohlíží si to, řekne "neceš, dáme chebíček se sýečkem a máslíčkem".
Víte, co si říkám, už dva roky? Že jednoho dne prostě začne hezky jíst, já mu věřím, a třeba alespoň sám 🙂 Sám by totiž teď nejed vůbec nic, nakrmí všechny kolem, ale sebe ne.

Ale čokoládá, to je jiné kafe.. Vždycky se nervnu, že zase nejí, nedám mu za to žádné mlsání, ale ve finále jsem ráda i za to, když sní alespoň něco. Kolikrát jsem to už obrečela, byla z toho nervově fakt na dně, zažívám to dva roky několikrát denně. Když vidím ostatní maminy, jak musí děcka od jídla honit, no to už raději ani nic neříkám..
Nic nového nechce ochutnávat, a když, tak to trvá dlouho, pak si to oblíbí a zase nechce žádnou další novinku.
A co mě dostává nejvíc, když se setkám s názory, že je to o výchově a mám rozmazlené děcko!! Protože ostatní se nají bez problémů, sní úplně všechno a u nás toto. Kdo toto nezažil, nemůže to pochopit. Ani nevíte, jak jsem se z toho teď s chutí vykecala - raději o tom už s nikým nemluvím. Ale vím, že jsou i takové děti, slyšela jsem už víc těchto "případů".
Jinak, kdyby vás to náhodou inspirovalo, i když věřím, že jste už jako já, vyzkoušely všechno možné, od pohádek k jídlu, hraček, nervování, doprošování, hraní divadla................................. a nevím co ještě, asi tři dny máme novinku: postav si farmu 🙂 Máme obyčejnou papírovou vkládačku, je tam spoustu obrázků, vždycky jeden vyloupnu a začneme: chceš být farmář? potřebuješ farmu (mávám před ním obrázkem chaloupky), samozřejmě ji moc chce. Takže spapej lžičku a budeš mít farmu. Dál na farmě potřebuje auto, klobouk proti úpalu, jablíčka co vypěstuje, slepice... No, zkrátím to - za tři dny 3 x téměř celý oběd sněd. Ale už musím vymýšlet novou hru, za chvíli to bude nuda.
Tak co, že jsem ještě alespoň trochu normální? Tohle se na člověku podepíše 🙂 Pevné nervy holky a dětičkám dobrý apetit!!

zuzuza
autor
15. led 2013

Ahojky,jako by jsi mi mluvila z duse,maly je fakt uplne to same a co je na zom nejhorsi,ze posledni dobou,kdyz mu poslednikousky nutim,zacne se davit a je to venku,dnes je teda nemocny,ale vecet uz si dal ctvrt toastu a malyho pribinaku, u obou se mu u poslednich kousku navalovalo a co me dokaze nejvic rozcilit,kdyz me chytry tchan a tchyne vykladaji,jak je pekny a ze akorat to je na ranu, nozky ma jak hulky.....jo a cokoladka,od babicky k dnesnim narozkam,jo ta mu samozrejmej jela jo a taky si rikam ze jsem rada ze si kolikrat aspon to da.....dnes jsem mu zkusila zase koupir hotovku od hame,testoviny s rajcatovkou,dal si 3 lzicky,rika mnam dobry a v tom mi to vyzvraci,me uz se z toho chtelo fakt az smat.....uz taky nevim co s nim,kdyby mel i7t po letnich prazdninach do skolky tak nevim,jak to by dopadlo,verim,ze by tam za cely den nic nesnedl.......ted asi pujdem na 3 letou prohlidku,tak se na to zeptam doktora,treba nejaky vitamin b,ale nechce se me od malickabneco mu cpat,ale pokud by to jinak neslo a to cekame v lete druhy tak jsem zvedava,jak budu mit cas litat a doprosovat se ho,aby jedl....

jujika
19. únor 2013

@zuzuza
@slavuska19
@renataim
Ahojte holky, pripojuji se do diskuze, sice trosku se zpozdenim ale prece 🙂
Musim rict , ze to u nas doma vypada stejne, s tim jidlem. Maly bude mit za 3 mesice 3 roky a vazi uz od srpna 12,5 kilo ☹ je to hubenour. Kojila jsem ho do 4 mesicu potom uz se to nedalo zvladnout vyzadoval si tak velke porce...prikrmy taktez, chutnaly vsechny, pribiral prepisove mel krasne miselinky na nozickach 🙂 no a potom to prislo zacal chodit k chuve-bydlime v nemecku a ja nastoupila po roce do prace. rano snidane nic moc, ale nenutila jsem kdyz nechtel dala jsem to chuve a ona se pokusila mu to dat, obedy u ni jedl pekne, take tam si zvykl na sve oblibene jidla, ty mu varim do ted s nejakyma velkyma novinkama nemam sanci, ale semo tamo neco zkousime....ale chuva sla do duchodu a malej prestoupil do skolky a od te doby bojujeme s jidlem, ve skolce se s nim nemazli, nechces? nemusis...i kdyz ta jeho vychovatelka uz ho nekd yi nakrmi kdyz vidi jaky je to porad hubenour 🙂 musim ale rict, ze je ta jeho vaha je hooodne zpusobena i neustalyma nemocema ktere si ze skolky taha, tyden nemocny, tyden ve skolce. v lednu bylo celkem klidne obdobi, tam jsem byla schopna si ho i trochu vykrmit, ale ted byla zase takova chripkova vlna, musel brat antibiotika tak mi zasee zhubnul ☹ ☹ nekdy jsem opravdu beznadejna, nevim kudy kam. neco uvarim a stejne to nechce, kolik jsme uz vyhodili penez za jidlo, ktere putovalo do kose, protoze milostpan nebude papat. Ono zase to vsechno nemusim svadet na to, ze mi malej neji on ma i docela rychle zazivani...denne kdyz normalne ji mi 3x kadi a to jsou tedy "porce". on mi sni odpo na svacinku kiwi a druhy den rano uz je to v topecku, poznam to podle tech zrnicek 😀 😀

byla jsem s nim u dr. a ta mi rekla, ze si nemam delat starosti. starosti by si prej meli delat rodice obeznich deti, ale ty to prej vubec nezajima. uz jsem se tim nejak prestala zabyvat, protoze jsem vic a vic propadala beznadeji, ze to nekdy bude lepsi. tesim se z kazdeho sousta z kazdeho pribraneho gramu 🙂 a zjistila jsem, ze kdyz si ho posadim na kuchynskou linku a "varime" spolu, ze mi to potom i pekne sni, kdyz mu zkousim dat neco noveho tak to delam jedine tak...tak alespon nejaka mala rada pro vas.

preju hoooodne nervu a nebojte nejpozdeji v puberte nam ti nasi nejdlici jist zacnou 🙂

lussius
22. únor 2013

ahoj maminky,
i já jsem na tom podobně, již podruhé. synek kojení super, ale jakmile měl jíst sám - katastrofa. masíčko jen mleté (již zasyrova), ta "dlouhá" vůbec, ovoce zelenina boj. zato sladké, to by šlo. nic nepomáhalo, výjmečně po nemoci si dal i hovězí s rajskou.. byl to boj, který jsme nakonec vyhráli. pomohla školka a také zřejmě již jeho potřeby. nyní je mu 6 a dobře jíst se naučil částečně ve školce - jedli všechny děti, co jiného mu zbylo, aspoň ochutnával. a zřejmě již i tělíčko jak roste, nemá kde brát a nyní jí krásně vše.
naše malá kojení také super, příkrmy začli slibně, baštila vše. ale v 1,5roce v létě se to také pokazilo a od té doby nudle, polévky, brambory, banány a jogurty. ju a miluje kromě sladkostí i krupicovou kaši a párek! hrůza. pevně věřím, že i ona až přijde její čas, tak se zpraví a bude dobe papkat.
tak mamky vydržte a nebojte, tělíčko si řekne, co potřebuje (aspoň doufám) 🙂

nerreidda
22. únor 2013

Tak jsem si myslela,že je to jen u nás. Do dvou let jedl všechno,uderem 2ho roku jí jen trochu polévky,občas sochý chleba nebo rohlík,přesnídávku,kvanta jogurtů jakýkoliv i bílých,sem tam jabko nebo kousek banánu,ráno sníd. cereálie s mlékem(dětské), na večeři kaši, od narození minimálně pije a kokyna by mohl po kýblech :( Už taky nevím co s ním,navíc je věčně nemocný a katastrofálně nedobrý...asi z hladu ?

zizalind
17. dub 2013

Ahojky holky , mám 2.5 letou dcerku Kačku a s jídlem bojujeme od malička...jí pořád to samé dokola a nové věci nechce ani zkusit...na facku opravdu...měří 92cm a váží 12,5 kg je jako tyčka...holky neuvěříte ale já jsem už tak posedlá její váhou že jí od půl roku každý den před koupáním vážím...manžel se mi už směje :D naštěstí s váhou nejde dolů ale nahoru jde s ní hodně pomalu...akorát máme rýmu a kašel ( celou zimu byla zdravá akorát vyleze sluníčko tak onemocní ) takže ted nejí opravdu nic, ale tím myslím, že nic, včera měla pouze jeden plátek suchého knedlíku a to je všechno....no snažím se být v klidu vidím, že jí není dobře, každý večer se modlím at rýma přejde a at to jídlo dohoní...za 7 týdnů se mi narodí druhé dítě, a modlím se každý večer at je to jedlík, at je to pravý opak, že aspoň jedno dítě chci baculaté a papavé 🙂

barcca5
6. kvě 2013

Syn bude mít teď v květnu 3 roky, měří 98cm a váží asi 14 kg. s jídlem je to podobné jako u vás, snídaně nic moc, svačina jabko, banán nebo suchá pletýnka 😉 oběd mi sní pěkně, polívku i druhé jídlo a pak je to zase nic moc, na večeři dostane krupici nebo puding nebo přesnídávku s piškotama 😀 a svačiny jsou různé, někdy jogurt, oplatek, banán. Nemocný naštěstí nebývá, tak si myslím, že je snad vše v pořádku. Babičky jsou z toho samozřejmě na infarkt, protože nebyly zvyklé, že by dítě nejedlo! 😎

konidana
6. kvě 2013

Ahoj holky, moje děti tedy občas jedí normálně : D, ale vím že nejhorší ze všeho je nucení do jídla, i kdyby jen posledního sousta. Manžel to dělá (většinou vaří, a zkoušel to praktikovat i na mně, ale já prostě večer v 8h na těžký český jídla nemám) a nemůžu to vystát. Vždyť o to jedno sousto vůbec nejde, a děti si pak znechutí veškeré jídlo, a nechtějí jíst natruc. "Tady je jídlo: Jez - nejez. Nejíš a chceš bonbón - smůla." U nás se to bohužel (manželovým vlivem) zvrtlo na odměny: Když všecko sníš - bude bonbón. To se mi tedy taky zrovna nelíbí, ale co můžu dělat?

evcounek
6. kvě 2013

no tak mi teda papáme docela obstojně snídaně 230ml sunaru pak miska křupíků + ovoce (jablko, banábn, jahody..) oběd buď polévka nebo druhý chod (sladkosti podle toho jak papá) pak spinkačka odpoledne suchý rohlík, večeře rohlík, chleba nebo co zbylo od oběda a pak 180 - 200ml sunaru vážíme skoro 15kg a měříme necelý metr. my nejíme mléčné výroby všechny (joguty, máslo, sýry, kravské mléko) nemusíme těstoviny, ale když není zbytí tak si kousek dám, salámy (měkké i tvrdé)

barcca5
7. kvě 2013

nenutím malého dojídat, většinou opravdu nechá jednu nebo dvě lžičky, ale já jsem to samé, prostě se do mě to poslední sousto nevejde, tak proč bych měla nutit dítě 😀