Večer nechce jesť. Poradíte?

aniska
17. lis 2008

Ahoj mamky,
Matysek ma jeden zvyk, ktory mi vobec ale vobec nevyhovuje- vecer nechce toho moc zjest. da si max. 2 lyzicky, a to uz znamena ze sa stretli 2 faktory- je hladny + fakt mu chuti co som navarila.
No a potom sa pyta na prso, nakoji sa, ale problem je ten, ze si myslim, ze mu to uz nestaci, pretoze zaspi, za 2-3 hodky sa vypyta curat(bkm decko- so zavretymi ocami sa vycura a spi dalej, prso za tym nepotrebuje), a asi hodku-dve na to na to zacne plakat od hladu. Myslim si to, lebo ozuzlava prso(ale moc nesaje), a ked mu dam piskotu alebo nieco, tak po tom chnapne vsetkymi desiatimi. Mna to hrozne vycerpava- chodim kazdy den do skoly, varim, ucim atd a este k tomu sa v noci budim koli tomuto:( a ja mam ten problem, ze potom sa mi tazko zaspava, takze posledne noci som spala priemerne 4-5 hodin:( budem vdacna preto za kazdu radu 😉

beruska2x
25. bře 2010

to kouse taky, pak jde za roh, vyplive to tam a prijde zpet "cistej" 😀 😀 😀

vodnarky
25. bře 2010

beruska2x- 😀 😀 😀

babulka123
27. bře 2010

ahojte, takze mi sme na cas uplne vysadili mlieko amliecne vyrobky , lebo sa mi viac krat povracala.. takze skusime bez toho a uvdime.. ale vidim to tak ze nakoniec skoncime na gastre a budu kontrolovat ci nahodou nebudeme mat nejaky problem..

rano sme nahradili ranajky ovocim a ryzou a tak a vecer zatial vedu zeleninove kase .. zemiak, brokolica, mrkva a tak ..
no uvidime co sa z toho nakoniec vyvynie..

vrn
13. dub 2010

Ahojte, no ako som zacala citat zistujem ze nie sme na tom az tak zle...... tiez mam vecer casto problem co jej dat, castokrat ponuknem aj 4-5 roznych veci a bud nechce alebo si z kazdeho len trosku odhryzne.
V idealnom pripade to u nas vyzera tak ze rano po zobudeni kojim, za 2 hodinky jogurt (niekedy cely, niekedy len par lyziciek), potom ovocie, prip. pecivo (suche alebo s maslom, chuti jej vianocka, brioska, kaizerka, rozok ani chlieb nie), pred spanim nakojim, po zobudeni ma hustu polievku, vonku ovocie, po navrate domov mliecny dezert (Lipanek, Pribinacik) a vecer davam druhy chod z mojho obedu. Ked nechce tak dostane tvrdy syr, kvalitnu sunku, pecivo s maslom, neslane tycinky, detske keksy. Kojim potom zasa az pred spanim a v noci. Kase, vyzivy a umele mlieka mi odmieta uplne, kravske nedavam lebo ho este netoleruje takze aj pri vareni som obmedzena. Hlavnu zasadu mam ze sa snazim striedat sladke a slane jedla.

monka88
13. dub 2010

vrn,mna len tak napadlo,ked som citala Tvoj prispevok,ze nas drobec,ked som mu raz dala na olovrant Pribinacika vobec na veceru nejedol.Nejako mu to tak zatazilo zaludok,ze mi uz potom nic nechcel jest.Odvtedy mu daval len jogurty a s vecerou nemame problem 🙂 teda zatial,clovek u dietata nikdy nevie,ze 😀

vrn
13. dub 2010

Monka, dnes sme prehodili veceru s olovrantom a veru zjedla veceru celu a Pribinacika zatial len polovicu 🙂 Lepsie ked sa nacpala zemiakovou kasou a rybou ako sladkym dezertom, asi to tak budeme robit...... po obede sa poriadne vylietala, vonku dostala len jablko a doma potom jedla akoby tyzden nic nedostala 😀
Este som chcela pridat do diskusie ze ked dieta nieco nechce jest, skuste inu variantu ako mu ulahodit. Nasa napriklad nastruhane ovocie nezje, ked jej dam jablko do ruky tak papa ale tiez vela nezje. Ale ked jej davam v kociku alebo na hojdacke vonku take jablkove jednohubky rovno do pusy tak zje aj pol jablcka. Takisto zeleninu v polievke casto vypluva, uz podla farby vie co ma na lyzicke a do pusy pusti len stavu, ale ked jej zeleninovu polievku ciastocne rozmixujem a tak zahustim, pekne to spapa. Tolko z mojich postrehov u prieberciveho dietata.....

mimi198
16. dub 2010

jej, baby je v pohode ze dieta papa dzemy? napr. aj cucoriedkovy, ma rok a pol si myslim ze by mohol ci nie? lebo to strasne zboznuje a momentalne sme v takom obdobi ze moc nepapa a vynechava obed, a je zaujimave ze jeden den zje ryzu s kurcatom a na druhy den mu dam tiez ryzu ale zasa na iny sposom ale v podstate to je to iste a to uz nechce ale stale to je len ryza, strasne zostal priebercivy. a tak pekne papaval. tak nas vzdy zachrani aspon ten dzem. ale inak neviem ci nerobim chybu, ked mi nechce na obed papat ja mu vzdy ponuknem nieco ine napr. aj ten chlebik a v podstate pocas toho dna sa uz ani k obedu nedostaneme a neviem ci je to dobre lebo neobeduje posledne dni. ze ci by som mu nemala radsej nedat nic a nechat ho vyhladovat?

mimi198
16. dub 2010

myslim vyhladovat len do olovrantu, nie uplne.. 🙂