Večer nechce jesť. Poradíte?

aniska
17. lis 2008

Ahoj mamky,
Matysek ma jeden zvyk, ktory mi vobec ale vobec nevyhovuje- vecer nechce toho moc zjest. da si max. 2 lyzicky, a to uz znamena ze sa stretli 2 faktory- je hladny + fakt mu chuti co som navarila.
No a potom sa pyta na prso, nakoji sa, ale problem je ten, ze si myslim, ze mu to uz nestaci, pretoze zaspi, za 2-3 hodky sa vypyta curat(bkm decko- so zavretymi ocami sa vycura a spi dalej, prso za tym nepotrebuje), a asi hodku-dve na to na to zacne plakat od hladu. Myslim si to, lebo ozuzlava prso(ale moc nesaje), a ked mu dam piskotu alebo nieco, tak po tom chnapne vsetkymi desiatimi. Mna to hrozne vycerpava- chodim kazdy den do skoly, varim, ucim atd a este k tomu sa v noci budim koli tomuto:( a ja mam ten problem, ze potom sa mi tazko zaspava, takze posledne noci som spala priemerne 4-5 hodin:( budem vdacna preto za kazdu radu 😉

kacka79
17. lis 2008

Aniska myslim že se to srovná až přestaneš kojit, u nás to tak aspoň bylo...tím nechci říct, že bys měla přestat..nebo skusit kašičku do lahvičky, jestli by pil

aniska
autor
17. lis 2008

kacka, myslela som, ze by som este chcela kojit, a to vecerne kojo je jedna z mala prilezitosti , ale asi to bude mosiet fakt ist do haja ☹ no, a kamoska mi vravela ze aj ked odstavila tak sa to nesrovnalo 😝 ale je fakt ze dalsich kamosiek som sa nepytala.. takze s tvojim nazorom je to teraz 1:1

katka13122
17. lis 2008

maly je na um a papa za noc 2x,,takze ta chapem,aj ja som uz bezradna 😠 😠 ☹

aniska
autor
17. lis 2008

jejda, katka aj vy? tak je to 2:1, ☹ no je to na slaktrafenie, co s tymi nasimi drobcami je?? 😝

kacka79
17. lis 2008

Holky ale já bych asi nepřestala kojit kvůli tomu aby se nám zlepšilo spaní... u nás to prostě nastalo tak že jsem byla nemocná a 2 dny jsem nemohla kojit a bylo po mlíčku..Samozřejmě že spaní celou noc je super, ale já jsem chtěla kojit trochu dýl... ale prostě to tak dopadlo..

kometka5
18. lis 2008

tak malá večer taky skoro nikdy nejí. jsme na UM od 3měsíce, pak jsme dávali k večeři kaši, tu v nějakém 10.měsíci úplně odmítala, tak jsme najeli na normální večeře, ale to je pak sláva, když něco sní. většinou si dá pár lžiček, párkrát kousne do chleba a konec. ale je fakt, že mě spinká skoro od narození celou noc, tak s tím nemám problém, jen žasnu, jak vydrží víc 18hod. nejíst. 😒

fifinna
18. lis 2008

aniska, ja mam s vecerov tiez problem. Asi od pol roka som malemu davala jogurt na veceru. Nikdy ho nezjedol cely, ale myslela som si ze mu to staci. Tiez sa po zaspati zobudil po dvoch hod na kojenie. A zaspava tiez pri kojeni. Asi tak dva tyzdne do zadu mi uz moc jogurt nechcel, tak som mu skusila dat na veceru parok s rozkom a on ho cely zjedol, a hned aj lepsie spal. No a druhy problem, nic ine nechce, skusala som pecivo so salamov, alebo natierkou, krupicu, puding a nic.. Takze aby nemal parok kazdy den tak mu striedam jogurt alebo nieco co ostalo z obeda, ale tomu moc neda. Takze napapa sa len s parku. A ranajky su tiez problem, nic nechce len cici vypytuje. O jedenastej mu uz davam polievku, aby nebol hladny.

konoupek
18. lis 2008

Ahoj holky,
tak naše malá taky nechce večeřet.Kolem páté si dá svačinku a když se jí večer zeptám ,jestli si dá něco na jídlo,tak nic nechce a to jí dávám na vybranou z více jídel, donesu jí to až pod nosánek,prostě nechce.Jsme od dvou měsíců na sunaru,takže večer v posteli prostě vypije asi 210 ml sunaru a je po večeři.Kaše už mi nechce dávno 😝 .A na snídani musí být zase mlíčko-sunar k tomu se trošku dojí kukuřičnýma lupínkama,ale chleba,nebo rohlík většinou opět nechce.Když už tak suchý nenamazaný.Občas ďobne do loupáčku.Takže u nás večer a ráno mlíko,mlíko,mlíko.. 🙂 .Taky si říkám,že jí to přece nemůže stačit,ale ona je spokojená.

jaduska
19. lis 2008

Ja som tiež chtiac-nechtiac musela malú odstaviť, nakoľko čakáme ďalšie bábo a odkedy sa nekojíme, tak prespí celú noc. To isté bolo pri staršej, akonáhle som ju prestala kojiť v noci, tak sa prestala budiť. Aj sestra to mala takto s deťmi - najmladšia sa jej budila v noci každú hodinu, ako ju odstavila, tak to prestalo. Podľa mňa ho nemusíš odstaviť úplne, len zruš nočné dojčenie. Večer, keď sa zobudí na "druhú večeru", skús mu dať kašu do fľaše a keď sa v noci zobudí, tak iba čajík alebo vodu. On na to časom príde, že nič iné v noci nebude, tak sa mu neoplatí vstávať... 😉 Ale neplatí to na 100% u všetkých detí, tak už potom neostáva nič iné, iba sa utešovať, že v dôchodku sa naspíš až-až 😉

bubba
19. lis 2008

mne zasam mala nechcela ranajkovavat a dlho som nevedela preco,mala posunuty rezim jedenia koli nocnemu kojeniu.v noci som jej prestala davat mlieko az v 1,5 r a az vtedy zacala byvat rano hladna...chvalabohu odvtedy pokoj,mozno aj vy to mate trosku posunute

fifinna
21. lis 2008

baby, ja som zacala malemu davat na veceru polievku , podrobim do nej cely rozok a on to vsetko zje. Ja som ho chuda trapila s jogurtamy a jemu nechutili a ja som si myslela , ze neni hladny. A dnes rano som ho posadila na kuchynsku linku, on sa tam zo vsetkym moznym hral a ani nepostrehol, ze som ho nakrmila vianockov. Ked si spomenul na cici, tak ho len chytil a hned pustil, lebo zistil, ze je najedeny.

petule.h
21. lis 2008

no tom teď ve 2,5 letech začal ofrňovat nos, musím za ním lítat a krmit ho, aby do sebe něco nacpal...ale myslím si, že je to spíš způsobené kjeho aktivitou

petule.h
21. lis 2008

jo nejraději by pil teď pořád mléko, ale to je taky asi tím, že to vidí u mladšího brášky, takže mléko jen na noc a povečeři za odměnu 😀

wladka
21. lis 2008

petule, my mame rovnaky problem.. 🙄 keby nebolo mna, tak nic neje 😠 ..

furt ju musim nukat, volat ju k jedlu atd.. ale keby bola taky papac..kdeze 🙄 .. musim varit dobreze nie 3 chody, a ona si vybera..

lubila toto, a teraz odhrna nos.. ze neni dobre 😠 😀 .. ide ma slahnut..

ae za to vypije cca 2 litre vody.. mozno je to aj tym.. ale ked si vodu stale pyta, co jej nedam.. skusala som ze najprv najest, potom vodicka.. vrieskala jak nemozna.. 😝

terezzka11
23. lis 2008

ja som prestala kojit a nocne budenie a cuckanie prsa skoncilo. po roku a pol som sa konecne vyspala. a aj pred spanim toho viac zjedla potom... 😉

babulka123
24. bře 2010

ahojte.. mam teraz podobny problem .. Ninka ma 7.5 mesiaca a uz vyse tt mi nechce vecer jest.. proste dostat do nej mlieko je priam na ludske sily. dnes som skusila kasu a ani to nechela. jedla naposledy o pol 4 jogurt s ovocim, a o pol 8 nic do nej neviem dostat,
kazdi mi hovori aby som to neriesila a nechala tak ale pride mi to neneromalne..
prosim poradte ak viete.. sme na UM od 3 mesiacov, problem so spanim sme nemali nikdy od 4.5 mesiaca spi celu noc bez toho aby jedla , teraz sa mi budi o 2-3 rano hlada.. co je logicke..

beruska2x
24. bře 2010

babulka a neni uz moc unavena? zkus ji to dat driv... 😉

berenika39
24. bře 2010

babulka, tak třeba jí zkus dát spát normálně v její čas, i bez mlíka, a pak jí dej třeba za dvě hodiny, jednak ve spaní to mlíčko ochotněji vycucnou 😉 a mohla by pak spát zase celou noc. ten první spánek do půlnoci bývá tvrdý, třeba se nají v klidu a zase bude pokračovat ve spaní. je fakt že bez mlíčka v osmém měsíci večer je to blbý, i kvůli tekutinám. nebo zkusit večer něco jiného, třeba kolem šesté zeleninovou polévku? a neboj, kdyby jí to něco chybělo, nespala by do té druhé,třetí....ale je škoda, aby si pokazila celonoční spinkání, to je k nezaplacení...... 😉 😉 😉

babulka123
25. bře 2010

beruska.. nieje.. este lietala do 8 , potom zacala mrnkat dala som ju do postielky , pekne zaspala ..
a dnes to bolo ozaj divne lebo aj ked bola hladna spala do 5!!! potom som jej dala mlieko a spala do 7.15!!!! neromalne som nechalapala..
ale dnes skusim okolo 6stej jej dat kasu , snad aspon nieco zje.. uvidime..

berenika, ona si dala vecer caj .. neviem ci jej to stacilo {to bolo tesne pred spanim}
ale dakujem velmi pekne za rady..

beruska2x
25. bře 2010

ja teda davam uz delsi dobu polivku jak pise berenika.. kolem 17 az 17.30, pak se jde pred 19.00 koupat a vymlaskne lahev Nutrose a spi.... 😉
polivky jsou na veceri k nezaplaceni 😀

babulka123
25. bře 2010

baby a ake polievky ? nieje Ninka na to este mala { ma 7,.5 mesiaca} nevivem ako by som to do nej naliala.. hehhe
aj ked papa lyzickou velmi pekne..

beruska2x
25. bře 2010

bramboracku, z cervene cocoky, kvetakovou, vyvar jak kureci tak hovezi se zeleninou a bud testoviny, jahly, pohanku, ryzi, oves. vlocky. klasicke co delam doma no... akorat malo solim a MM si pak dochuti na taliri 😉
a pomackam mu zeleninu trevba vidlickou i kdyz on uz vetsinu ji pekne kousky.. nebo to muzes mixnout, to zalezi jak je mala zvykla...

berenika39
25. bře 2010

babulka, vodové polévky - vývary, by se jí asi ještě špatně jedly, ale zkus prostě uvařit zeleninu - tu co už jí, a jen to rozmixuj - bud to bude husté akorát, nebo to můžeš zahustit rýžovou krupičkou od nestlé, ta je fajn, můžeš tak udělat třeba špnátovou polévku, porkovou, květákovou (nevím, jak moc prdíkuje 😉 ). Udělej tu polívku tak, aby se tím dalo krmit, prostě ne jen vodu🙂. Je to super kvůli tekutinám, a zeleniny není nikdy dost. A jinak to jde i z láhve, ale to si myslím že je škoda, když jí hezky lžičkou, do toho bych nešla. To třeba jen v případě, že by byla užb unavená a neměla trpělivost....

beruska2x
25. bře 2010

jo u nas malej sni pomalu talir a to mu v tom stoji lzice 😀 jeste brokolicovou delam...

babulka123
25. bře 2010

super, to ma nenapadlo.. inak ona pekne papa, dnes mala zemiak, mrkvu , cukinu , s tym ze zo zemiaku a cukiny som urobila kasu a mrvku mala len popucenu lyzickou a dala som tam este trocha ryze ... to zblajzla ani nevedela ako .

veeelmi pekne dakujem za typy..

ozaj a ovsenne vlocky jej ako mam spavit , mam to dat varit spolu so zeleninou alebo samostatne { ako dlho sa to vari ?}

beruska2x
25. bře 2010

vlocky kup jemne mlete a staci je na 15 minut zalit varici vodou, nechat stat treba v hrnicku zahrytem talirkem a je to 😉 nebo je nasyp do varene polivky a stahni z plotny a nech "dojit"

babulka123
25. bře 2010

baby velmi pekne dakujem..
dnes som jej dala o pol 6 zemiakovu kasu s mliekom tak to zbodla, vecer som skusala mlieko a nechcela.. takze som kludnejsia ze nieco zjedla..

berenika39
25. bře 2010

tak uvidíš, třeba to tak půjde, ta brkaše s hodně mlékem je taky fajn 😉 😉 😉 . určitě je to jen přechodný, bude líp, oni mají takové manýry 😉 😉 , petr občas stávkuje se snídaní...prostě nic...nebo měl období, že nechtěl žádný pečivo, ani nekous do rohlíku....hodně dělají rostoucí zoubky, ani by mě nenapadlo, co všechno to může způsobit. pokud jí normálně přes den a hlavně aspon trochu přibírá nebo stagnuje na váze, nic se neděje. prcek by neměl na váze ubírat - pak je něco v nepořádku, ale jinak je to indivindi a zbývá jen trpělivost a pochopení. nemá smysl jim nutit něco, co opravdu nechtějí. tak at jste v klidu at už s mlíčkem večer nebo bez 😉 😉

beruska2x
25. bře 2010

berenika.. tak bez snidani jsme taky uz par tydnu 😀 nanejvys oji syr z chleba nebo olize marmeladu z rohliku 😝 ja fakt ze kdyz mu lezla 1. stolicka tak nejdl skoro nic asi 4 dny 😒 ale zase to pak dozenou 😀

berenika39
25. bře 2010

no jo, nic nenaděláme, manža měl trochu tendenci mu jako pohorozit - jez nebo.... 😀 😀 , ale výsledek byl stejnej - nesnídal. taky oloupe co je na pečivu a jde za hračkama. ty zuby jsou fakt děěěěěsnýýýý. petrovi zbývají jen poslední 4 stoličky, ale už aby to bylo...hodně petrovi pomáhá celý jablko, když může do něčeho hryzat 😉 😉