Vybíravé dítko. Co vařit a podávat?

abinka
19. lis 2008

ahojte maminky a miminka,

Mám takový problémek vůbec nevím jak mého syna odnaučit vybírání v jídle.o se týče rohlíku nebo chleba moc nechce posnídá to ale moc tomu nedá.občas to skončí u sušenky nebo tyčinek.Oběd jakš takš,ale svaičiny a večeře to je peklo.Chce jen co máme my nějaký jogurt to nepřipadá v úvahu a to samé přesnídávka hned to plive ☹ Když mu dám puding tak ho s ní nebo kokinko ochutnal párek tak to mu jelo.Je hodně masovej no a jen tak křoupat jablíčko taky nebude ☹ Prostě nic jo a banán nemůže je na něj alergiský a stejně ho nechtěl.
Prosím poradťe co udělat uvařit nebo já nevím co aby to jedl a měl pestřejší stravu.

sirinka
19. lis 2008

abinka no hlavne ho neucit na veci typu susienky, pudingy a parky...to ked babo ochutna take sladke a moc korenene a ochutene jedla, jasne ze babatkovsku stravu nebude chciet.... 😒
on je este dost malinky, takze skus mu radsej jogurt ochutit cerstvym ovocim, ktore ma rad, vyskusaj pouzit rozne bylinky na masko, pouzivaj do varenia sladku mrkvu...
jablcko mu skus nastruhat s piskotou ked inac nejde...
a skus mu ist prikladom, pred nim papaj to co on, a "vase" jedlo ked bude spinkat... ja tiez tak musim klamat obcas klarku 😅
ale hlavne sa nenechaj obmakcit a nedavaj mu jedla, na ktore este nie je vhodny cas, dospelacke jedla...

abinka
autor
20. lis 2008

sirinka dnes jsem mu dala první knackebrot tak ho pokousal a zahodil pak mrkvičku do ní kousl a zahodil a od tý doby nic.Tak nevím ☹ Jablíčko s piškotama jsemmu taky dávala moc to nechce asi mu to připomíná přesnídávku ☹
Když je v mase mrkev tak to mu nevadí,ale jen tak to asi nene 😖 je hroznej je vybíravý asi po tatínkovi.
Už v 7tt když jsem mu dala fenyklový čaj jen pytlíkový tak ho plival a když jsem koupila ten sladký od hippu tak ho hned pil. 😕

titkovamiriam
20. lis 2008

ja by som to hned odnaucila nechces nebudes a hotovo!skusit to neskor a ked bude hladny urcite to zje. 😅 -to sa mi asi dobre radi ked som taketo problemi nemala

abinka
autor
20. lis 2008

taky už jsem nadtím přemýšlela,ale tobe celý dny ječet

sirinka
20. lis 2008

abinka ale za pokus to stoji...ak ho to neodnaucis, budes to mat cely zivot a k tomu problemy s nadvahou, pokazenymi zubkami a chybajucimi vitaminmy... ☹

sisstin
20. lis 2008

abinka: nechci bejt chytrá...ale první chyba byla, že jsi mu začla dávat ty sušenky a párky a podobně..a to před prvním rokem, to je jasný, že pak mdla kojenecká jídla nechce 😉 babo rad, kdybych měla dítě, co je hubený(což teda mám 😅 ), ale on jí...ale kdyby nechtěl nic jíst..tak bych asi taky byla ráda, že něco sní 😕

jak na tom jste? Pokud nejste nějak hubený, tak by byl prostě o hladu..a on b y si pak rád tu přesnídávku dal 😉 možná 😅

hosina
20. lis 2008

siss v poho jsem ráda za každou radu 🙂 Jo chyba to byla no 😕 Jenže sušenky má jen ty máslové a tak nic hroznýho a já byla ráda že aspoň nšco sní.Párek měl jen jednou a to pár mini kousků ale šlo vidět jak mu to chutnalo mlaskal a ječel že chce ještě a to jsem teda u málo čeho viděla.Jinak se snažím mu dávat to co má.Jenže on je vyčůraný on ví že to nějak přes dopoledne vydrží s nějakým piškotem na oběd se napere a odpo mu dám nějaký ten tvaroh to on sní a večer kaši takže si s tím hlavu neláme.No budu muset drasticky a hotovo nechceš nic jinýho nebude.To si teda zkusím to bude ječet jak prdlej 😒
No váží 9950g a délku nevím to už jsme dlouho neměřily ale je větší jak roční děti.Je hubenej až moc bych řekla.

hosina
20. lis 2008

jé já se omlouvám kámoška se u mě dívala na koně a já píšu od ní.To jsem psala když tak já jo 😅

abinka
autor
20. lis 2008

Jé to jsem tomu dala 😅

sisstin
20. lis 2008

abinka: v roce 9950..to není nějak málo..my měli 8,4 😉

abinka
autor
20. lis 2008

říkám on je dlouhej jak písnička
🙂 botky máme něco 24 něco 23 ale dýlku fakt nevím 😅 ale zjistím.

jankajs
2. pro 2008

sisstin, 8,4 kg v roku? My sme mali toľko v poradni v 6. mesiacoch (pri pôrode 3,5kg). A to sme len dojčili 😕 . Je pravda, že teraz tiež toho moc nezje, len čo uzná za vhodné, najradšej by ostal na MM. Dlhý je 74 cm. No neviem, nie je tučný, skôr dlhý, tak som teraz v rozpakoch...

libka1
21. pro 2008

Od veci otázka ale môže sa narodiť dieťa prieberčivé alebo sa ním stane? Toto by ma fakt zaujímalo aký máte názor nato... 😉

abinka
autor
7. led 2009

No ještě nedávno bych řekla že se stane,ale potom co jsem zažila si myslím,že to mají v sobě,protože to není možný.Nikdy neochutnal oslazený čaj a ten neslazený plival a brečel že to nechce. 😒

junovka
7. led 2009

Libka, podla mna to musi asi mat v genoch, nakolko ja som bola prieberciva ako dieta a moja Timeika -starsia to podedila po mne 😀 😅 😉

dididi30
7. led 2009

ja si myslim,ze prebercivost u deti je v genoch, moj muz od narodenia grcal mlieko a dcera tiez, nema rad kopec veci, dcera tiez.....ja jem vsetko , syn tiez, zatim 😀

kisska
7. led 2009

ja by som to vzala pol na pol. Ked ukazes dietatu sladke, a vydupe si ho zakazdym, ked reve viac ako dve minuty, tak ine nebude. Ked ma alergiu na mliecnu laktozu, jasne, ze nebude mat rad nic co suvisi s mliekom. Ale ked ta v skolke prinutia vypit teple mlieko s kozou, tiez by som ho grckala, alebo cokolvek, co ta prinutia zjest... (milujem tieto vychovne metody a ucitelky v skolkach by som za to zatvarala na rok do basy 😠 )

a s vahou. Myslim, ze dolezitejsi je pomer medzi vahou a vyskou, nez vaha k veku. A samozrejme aj podla rodicov, mame na plavani dievcinku, ktora vyzera ako vacsina polrocnych babetiek, ale aj maminu ma veeelmi drobnu, takze nema po kom byt velka...

abinka
autor
14. led 2009

Nazdárek maminky,
Tak náš tatínek nesnáší laktozu a malý je zatím dobrý jen mu ty jogurty nechutnají.
No a co se týče váhy tak my jsme vysocí a každej říká že vypadá jak s podvyživený.