Vzteká se při jídle, poraďte jak na něj

zofka44
10. kvě 2012

Ahoj, potřebuji radu: mám 7 měsíčního chlapečka, doteď jedl výborně (kojený nebyl, má příkrmy masovozeleninové a ovocné), a poslední cca týden se začal strašně vztekat u jídla, resp. před jídlem, takže se ani nedá s jídlem začít🙂, mlíčko z láhve pije, ale jak na něj jdu se lžičkou, tak je zle. A to i když ho chci krmit v náručí, u někoho jiného v náručí, v židličce, prostě všude. Zkušené maminky poraďte, jak na něj?

ined77
10. kvě 2012

@zofka44 ...ahoj, já bych ho zkusila něčím zaujmout, dát něco do ručky a pod., popřípadě zpívat...prostě maličko odvést od jídla pozornost 😉 .miminka mají různé manýry 😀 ...vzteká se u každého jídla?

zofka44
autor
10. kvě 2012

@ined77 jak se vzteká, tak nepomůže ani odvedení pozornosti, tak vždycky pochovám a zkouším znovu, ale hysterák se opakuje. vzteká se jen u jídla, které se dává lžičkou, má dvě mléčné dávky nutrilonu a z láhve prostě bez problémů...

ined77
10. kvě 2012

@zofka44 ..hm, těžko říct.....buď mu něco začalo vadit nebo je to jen období a nezbývá než doufat, že když papkal pěkně před tím, bude papkat pěkně zase 😔 .
nedostal třeba trošku teplejší jídelko než obvykle?
možná by to mohlo být i růstem zoubků....naše malá ani ne, ale starší, který už tak byl nejedlík, při zoubcích to bývalo vždy ještě horší.

mafianka
11. kvě 2012

holky něco k počtení o vztekání s e při jídle http://www.feedo.cz/poradna/aktualita-kdyz-se-j... 😅

luciina
11. kvě 2012

Eli se taky vztekávala. Pokud nic nechtěla tak šla spát bez oběda. Pravda je, že jí to vydrželo tak 3dny a pak zase jedla normal. Obačs to má i do teď - nechce jíst tak nedostane. Každopádně, každé dítě je jiné a platí na něj něco jiného. Zkoušej další vychytávky, ale nenechej se rozhodit 😉 nechceš tak nebudeš (když mlíko vezme dej mlíko).

zofka44
autor
11. kvě 2012

Holky díky za rady🙂 i za odkaz, jdu to přečíst. Malej spí, až vstane, jde se jíst, tak uvidíme🙂

@luciina jo, včera to dopadlo stejně, hysterák, tak byl prostě o hladu🙂 Snad si to dnes rozmyslí!

blandik
11. kvě 2012

@zofka44 - osobně bych to vůbec neřešila - chce jíst ať jít, nechce jíst, nejí..nenutit, nechat být, povídat třeba nějakou říkánku, písničku..prostě aby u stolu vládla dobrá atmosféra a podle mě klíčové je dítě nenutit, nepřemlouvat, nemotivovat, nesmlouvat ani o jednu lžičku navíc, nehodnotit, jestli snědlo dost nebo málo .. dítě samo dobře cítí, jestli má nebo nemá hlad a rodič to nikdy nemůže vědět - může na něj něco lézt (to pak dětí téměř nejí a vlastně to tělu prospívá), můžou to být zuby nebo nějaká špatná zkušenost..takže osobně radím nechat to plynout a nepřebírat zodpovědnost za to, kolik jídla a kdy dítě sní...leda se postupně snažit vytvořit režim, co kdy se jí...slyšela jsem od hodně mamin přechodné zhoršení apetitu kolem toho sedmého, osmého, devátého měsíce, příklon k mléku...