Z ničeho nic nechce mlíčko. Stalo se vám to?

sandynka
7. čer 2012

Můj šestiměsíční syn nechce pít mlíčko. Od měsíce je na UM Sunaru Nutradefense. Mlíčko pil bezproblémů a měl ho moc rád, pil 150ml. Nedávno jsme postupně začali zavádět příkrmy (samozřejmě bez cukru a soli). Vždycky něco snědl a zbytek dopil, žádný problém. Z ničeho nic však začal odmítat mlíčko. Chtěl by jen příkrmy a lžičkou. Napije se i čaje, ale jak zjistí, že je to mlíčko, tak nechce. Pokud má fakt hlad vypije max. 60 ml a dost. Raději si bude žužlat ručičky a brečet, ale mlíčko si nevezme. Už jsem zkusila dát i jinou značku mlíčka a nic. Vezme si max. s trochou kaše nebo kaši a případně ze spaní. Jsem už unavená přemýšlením, jak do něj dostat mlíčko, aby měl dostatek mléčné dávky za den. Navíc mu kleslá množství tekutin vypitých za den, mlíčku moc nedá a čaje vypije max. 200ml. Stalo se někomu něco podobného? Máte nějaký tip či radu?? Díky moc 🙂

kalo
7. čer 2012

@sandynka Tak to jsme na tom stejně...syn mi přestal pít mléko v 6 měsících a nepije ho už čtvrt roku (je mu 9 a půl m)....Zkoušeli jsme všechny značky, pitítka, dudlíky...ani náhodou!! Jediná dávka, co do něj dostanu, je v noci 150ml, když spí a neví o tom, že to pije. Dávám mu alespoň Sunar do neml.kaše a do uvařeného oběda. Dítě po 6 měsíci má mít 500ml mléčné dávky, tak s odřenýma ušima, jogurtem na svačinu to skoro splňujeme. Ale taky UM už neřeším....prostě ho nepije...

PS:čaje dá taky max.200ml, což určitě stačí.. 😉

sandynka
autor
9. čer 2012

Jéé jsem ráda, že se také někdo najde (i když to samozřejmě nikomu nepřeju) ... Já pořád jen koumám a vymýšlím, jak do něj dostat něco mléčného, abychom splnili tu dávku 500 ml za den. Ráno jsem mu dala Nestlé mlíčko s kaší ... pak mu dávám Sunar přes den, když usne, ale moc toho nevycucne ... večer dostává mléčnou kaši ... před spaním a v noci opět sunar, ale zase moc nevycucne ... nemléčnou kaši se sunarem nechce, tak dostal nutrilon mléčnou vanilkovou a ta mu jede ZATÍM ... dokonce mi bojkotuje i oblíbený špenát, když mu do něj dám mlíčko na zjemnění. A přes den se prostě mlíčka nenapije, jedině ze spaní. Fakt šílené a na bednu. Zatím nejí jogurty, až bude moct, tak mu dám ... Snad to nějak bude stačit. Tu dávku 500ml si hlídám, no. Doufám, že to půjde a nezačne to odmítat úplně. Jinak jak nepije tolik mlíčka, tak pije víc čaje, ale tak snad je to logické, pít přece musí, néé. Dneska se furt řeší všechno tabulkově a co se má a nemá a člověk z toho má akorát depky 😎