Začala odmítat lahvičku a ani umělé mlíčko neochutná

deathy
25. říj 2009

Kris je pořád plně kojená, je jí 7 měs., nyní začínáme sem tam dávat nějaký ten příkrm. Chtěla jsem jí zkusit dát na noc UM, zda by třeba spala celou noc, ale odmítá jak z flašky, tak i po lžičce. Příkrm - např. mrkev, celkem lžičkou sní. Co je mi ale další záhadou je to, že dřív pila z flašky čaj a moc ráda, sama si to i držela. Je to asi měsíc co začala odmítat i ten čaj.
Nevím proč, je možné že je to kvůli rostoucím zubům? Přitom savička je v podstatě stejný tvar jako dudlík a ten ona si nenechá vzít.

kutcher
25. říj 2009

To se stava dost casto, kdyz se kojenymu diteti zmeni jidelnicek, my to meli na tuty stejny, ted nam je 15 mesicu a od pul roku uz nikdy nevzal flasku se savickou do pusy a UM taky vubec nepije, mam trochu jeste sveho, tak v tom nevidim problem, ale kasi pred spanim banankovou, to jo!

bison
26. říj 2009

Ahoj, já mám podobný problém, i když malému jsou teprve 3 měsíce a něco, ale když byl menší, v pohodě si vzal z lahvičky moje odstříkané mléko i UM, teď ale začal lahvičku bojkotovat. Šíleně řve, jen když se mu ji pokusím dát do pusiny a dudlana má jinak taky oblíbeného.
Taky bych potřebovala nějakou "fintu", jak ho opět na lahvičku naučit, protože má už skoro 7,5 kg a mám strach, že mu MM brzy nebude stačit. A na příkrmy je teď ještě brzy 😖 .

romankav
26. říj 2009

deathy: to je úplně normální a většina kojených dětí si v tomhle věku opravdu lahev nevezme. Nemusíš ale litovat, jsou děti, které se v noci budí i po UM a naopak děti, které jsou kojené a v noci spí. Tím UM to nebude 😉
bison: když je dítě malinké, ještě si to úplně neuvědomuje a bere všechno, co mu šoupneš do pusy, potom si ale začne vybírat 🙂 maminka je prostě lepší než latex nebo silikon 😎 Proč myslíš, že mu MM nebude stačit? Máte nějaké problémy s přírůstky? Ve třech měsících mi 7,5kg přijde až dost.. Nebo si ovlivněná reklamou na Nutrilon..? 🙂

deathy
autor
27. říj 2009

Jsem docela ráda, že nejsem jediná, kdo má takový "problém". Já to tedy jako velký problém nemám, protože MM máme dost, stačí nám, sice se v noci budí na jídlo, ale jsem zvyklá, jen jsem to UM chtěla zkusit právě na to noční spaní. Tak uvidíme, jestli ještě lahev někdy bude chtít. Zkusila jsem jí dát trochu čaje, tak sláva...upila postupně asi 25 ml 😀 Ale víc ani ťuk a flašku hodila pod stůl 😀 Až přijde doba příkrmů, tak fakt asi místo UM ty kaše na lžici, jinak bych to neviděla..

romankav: dokud pije, roste a mlíko je, tak buď v klidu a nenuť UM, já to jen chtěla vyzkoušet jestli si dá. No a nic 😀 Některý děti zkusí jednou flašku a už nic jinýho nechtějí.

bison
28. říj 2009

romankav: taky si myslím, že 7,5 kg na Kubíkův věk je až až, však se taky každý diví, že vypadá na půl roku než na 3 měsíce 😅 , ale měli jsme teď několik dní problém s tím, že prsa nebyla tak nalitá jako doteď a malý musel víc tahat, což se mu vůbec nelíbilo a pokaždé dobu řval, než zjistil, že se bude muset trošku snažit 😒 . Možná je to nějakým růstovým spurtem, o kterém jsem četla, že by mohl v tomto věku nastat..
Potom bych taky ráda občas nechala malého babičkám na hlídání - obě se na to klepou, jenže když si nechce vzít ani moje mlíko z lahvičky, tak nemám moc šanci ☹ .

deathy
autor
30. říj 2009

bison, mě se tenhle pocit málo nalitých prsou taky stal, možná i v těch 3 měsících. Byla jsem z toho chvíli špatná a i jsem se bála, aby to malý stačilo, ale naprosto v pohodě. Zvykne si, pokud bude muset víc tahat. Teďko nemám prsa skoro vůbec nalitá, dokonce už jsem asi před měsícem a půl přestala na noc nosit kojící podprdu, protože už je to v klidu a samo utíká jen když malá baští a to si pohlídám. Ale tím jsem chtěla říct, že bych se toho nebála, pokud se ti zdá že jsou málo nalitá.. dokud malý bude prospívat, tak je přece vše ok. A zatím to tak vypadá 😀
A jinak, my zatím taky nic moc na hlídání nárok nemáme, protože prostě problém s lahví 😀 Naštěstí to přišlo až po době, kdy jsem maturovala, takže to jsem měla klid že se nají i beze mě.

janula84
31. říj 2009

bison: když jsem byla na 3měsíční prohlídce s malým, tak jsem celá špatná říkala sestřičce, že asi budeme muset přejít na UM, že mám asi málo mlíka, protože se mi už prsa tak nenalévají... sestra se pousmála a říkala, že je to od toho 3. měsíce normální, malýho zvážila a přírustek byl krásnej... o měsíc později taky v pohodě 😉 Neboj, malej si na to zvykne a začne papat normálně.
Akorát s tím hlídáním - až teď, když už přikrmujeme můžu malého přes den nechat u babiček, přes noc to nehrozí, protože to ještě kojíme, prso v noci pořád vyžaduje... 🙂

deathy
autor
8. lis 2009

U nás taky přes noc ne. Jako přes den třeba na dvě hoďky můžu něco někde vyřizovat, zvládne totiž sníst nějaký to jídlo lžičkou, tak aspoň to. Ale lahev pořád nee 😀