Začala po měsící odmítat příkrmy. Čím to je?

misiko
13. črc 2011

ahoj holky,chtela bych se poradit ohledne prikrmu.Moje dcera,7m, zacala jist prikrmy -zelenina a nasledne maso zelenina pred mesicem.
Ted najednou zacala odmitat a rve jak najata,chce jen MM.
Mate s tim nektera zkusenosti?nevite,cim by to mohlo byt a co delat?
ovoce ji tak nevadi i kdyz ho taky plive,ale aspon neco sni.

luckaa
13. črc 2011

Ahoj,mám přesně to samé,zeleninu nechce ať kupované skleničky či doma dělané,jí akorát vývary a zeleninku v nich rozmačkanou vidličkou,přesnídávky jíme,ale jen některé a naškrábaný banán.To je asi tak vše....Začli jsme dávat bílou sladkou Activii,ta jí chutná a sní občas i celou a jinak na doporučení doktorky mám na 14 dní zeleninu vysadit,nebo zkusit uvařit třeba rajskou nebo koprovku s vlasovýma nudlema a nasekat je...klidně prý můžu trošku soli,že nekteré děti to jinak nesní.

hamma
13. črc 2011

@misiko Nemůže to být třeba počasím? Náš kluk skoro nejí, když jsou velký vedra. Asi to má po mě🙂.

em_ka
13. črc 2011

@misiko moja dcera posledny tyzden tiez nechce jest. sotva do nej dostanem 100g a predtym v pohode zvladla aj 200g. dokonca mame problem aj s jogurtmi a neidu ani ovocie, chce len mlieko. len pije a pije. bude to pocasim.

saronka
13. črc 2011

já tedy zkušenost nemám mám doma jedlíka od narození, ale moje blízká kamarádka to řešila jak ty..taky cca 7 měsíc.. a normálně nasadila mlíčko jen.. a zase začala postupně co pár lžiček atd.. a chytla se....

majka12
13. črc 2011

@misiko my měli to stejné. 😉 Na čas třebas i na 14 dní úplně vyřaď to co nechce a dávej co jen to co chutná a potom začni znova. 😔 My jsme bojovali s příkrmy asi do 11 měsíců, kdy malý nechtěl moc jíst a plival a vařené nechtěl vůbec. Zachutnali mu skleničky Hamánky a ty jediné snědl, takže na tom jsem se odpíchla a pak přesnídávky a jogurty byly v pohodě, i když neotvíral pusinu skoro do roka. Až v roce začal jíst bez problémů a krásně. 😉 Ze začátku jedl čtvrt skleničky třebas i hodinu a já nervy na dranc a jídlo všude. 😝 😝 😝 Co jídlo, to nové oblečení pro malého i mě. 😅 😅 Takže vydrž, ono se to časem zlomí 😅 Hlavně nic nenuť. 😉 Jo a zlepšovalo se to tím , jak jsem ubírala kojení 😉

misiko
autor
15. črc 2011

tak dneska jsem zkusila mrkvicku,co normalne jedla,udelala jsem to ridsi,jeste do toho dala trochu kasicky a primichala MM. prvni a druha zlicka ok a pak zase jako obvykle semknuty rty a uz jsem do ni nic nedostala.
nakonec jsem ji nakojila a je stastna jak blecha.chjooooo.jediny co ji jsou ty kukuricny krupky a banan a hrusku.

aaaaandi
15. črc 2011

Mám úplně stejný problém. Ze začátku nám Táda baštil jedna radost, hned mu zachutnalo, jedl vše, ale teď je to den ode dne horší ☹ . Dnes snědl na svačinu půl banánu a na oběd tak 5 lžiček, už jsem fakt zoufalá 😢 . Ale na www.kojeni.net, psali, že to někdy děti můžou dělat a že to chce hlavně trpělivost a dítě do ničeho nenutit, tak jsem zvědavá 🙄 .