Nějaká maminka, co je těhotná nebo porodila v Německu a poradila, prosím? 🙂

natypoly
18. dub 2022

Ahoj holky jsem v 30 tt a nemám nikoho kdo by my řekl jak to tu chodí v porodnici nebo kam se chodí před porodem na kontroly atd....
Ještě bych měla jednu prosbu jak to je pak s rodným listem a z občankou pro malého kdyby jsme chtěli jet do Čech.Moc děkuji 👍🙂

batul
18. dub 2022

na kontroly se chodí vetšinou minimálně do termínu (nebo i po termínu) ke svému gynekologovi, porodnici si můžeš vybrat, pokud nemáš nějakou zvláštnost (například cukrovku, vysoký tlak, miminko koncem pánevním atd.) tak se ani nemusíš hlásit do porodnice, ale je vetšina nemocnicí možnost, většinou v hebamme sprechstunde. nevím co tě přesně ještě zajímá, přidej se do skupiny Německo, ta sice moc nežije, ale jsou tam staré diskuze o době kolem porodu atd. Rodný list ti vydají na Standesamt, pokud jste oba češi, tak občanku/pas zažádat na konzuláte, je to opět dobře popsané v diskuzích🙂 klidně se ptej

natypoly
autor
18. dub 2022

@batul Děkuji si moc hodná právě jsem si říkala zda se musí hlásit do porodnice jestli je to jako u nás ani na ozvy se nechodí ?Jen na gindu jo? A jak je to stou Dulou ?

natypoly
autor
18. dub 2022

@natypoly prosím co je sprechstunde?🤣ta němčina je pro mě hrob 🤦‍♀️

batul
18. dub 2022

@natypoly ano, jen ke gynekologovi, ozvy se dělají tam. tvůj gynekolog tě předává do porodnice v případě, že se mu něco nezdá nebo k vyvolání porodu. S dolou nevím, ale v Německu máš nárok na porodní asistentku na péči před a po porodu, ale jestli ještě žádnou nemáš, tak neívm, jestli máš ve 30. týdnu šanci nějakou najít.

batul
18. dub 2022

@natypoly to je jako ambulance porodních asistentek, kde se dá objednat, vetšinou jsou Info na stránskách konkrétní nemocnice. V které části Německa jsi?

natypoly
autor
18. dub 2022

@batul jsem na západe Wolfstein budu rodit v Landstuhl

batul
18. dub 2022

@natypoly koukni na stránky nemocnice, budou tam mít všechno napsaný

fazolkazuzka
18. dub 2022

Pokud rodite poprvé tak urco habame doporučuji. Stará se o tebe 6 týdnu po porodu. Já ji kdykoliv napsala a přijela domů. Těch prvních 6 týdnu jsem byla s miminkem doma a jezdila k nám habame,ktera nás obě kontrolovala. Za pár měsíců mě to čeká znova.

natypoly
autor
19. dub 2022

@fazolkazuzka Rodím po třetí 🙂 ale chtěl jsem ji taky ale netuším kde ji sehnat a zda když ji nebudu rozumět to má cenu.

joygiorgo
19. dub 2022

Die Hebamme
Sprechstunden : ordinacni hodiny

fazolkazuzka
19. dub 2022

@natypoly jestli máš nake základy němčiny tak to půjde. Jestli ne tak je to asi zbytečné, ale oni jsou na cizince v de zvyklí.