1 zanikající embryo v 7tt a druhé se srdeční akcí v 6tt

kackaj
27. lis 2012

Ahoj, nevím, kam přesně zařadit toto téma...právě jdu od Mudr. Už celá natěšená, že se konečně povedlo a nakonec je nález takový, že ve velikém váčku mi jedno větší embryo odpovídající 7tt zaniká a druhé je menší 6tt a má zatím srdeční akci. Doktorka to viděla jako možnost, že jsem mohla otěhotnět týden po sobě, zatímco jedno zaniklo, druhé se chytlo. Stalo se to tady někomu z vás? A pokud ano, stalo se i to, že druhé mimi bylo zdravé a bez komplikací?
Já už podobnou zkušenost mám, moje druhé těhotenství probíhalo tak, že byly 2 váčky, jeden od počátku zanikal a vypadalo to na zdravého jedinečka, akorát byl pořád o nějaký mm menší. Nakonec z toho byl indukovaný potrat kvůli vícenásobným VV z důvodu chromozomální aberace. Tak mám strach, jestli se situace neopakuje????? Nejradši bych se dočetla, že někomu se toto stalo a vše bylo v pořádku....ale zase nebudu naivní🙂 Díky každopádně za všechny reakce🙂

kackaj
autor
27. lis 2012

Nikdo nemá podobnou zkušenost?

ankava
27. lis 2012

bohužel ti také neporadím, já měla sice syndrom zanikajícího dvojčete, ale to zanikající bylo na UTZ asi pětitýdenní bez srdeční akce a to větší bylo 7. týden a vydrželo a budou už jí dva. Alespoň posílám povzbuzení a přeju ti, aby to se srdíčkem bylo bojovník a mohli jste se těšit na mimčo 🙂

kackaj
autor
27. lis 2012

Díky moc, taky bych si už přála, abychom měli brášku nebo sestřičku...hlavně pořád ty ztráty, nic moc na psychiku:-/ Tak já mu tam pošlu to povzbuzení, třeba si to vezme k srdci🙂

vanule
27. lis 2012

@kackaj my byli na IVF, zavedli mi dvě embrijka. chytla se obě, ale jedno se přestalo vyvíjet a samovolně odešlo, a to druhé mi tady teď huláká 😉 určitě není nic ztraceno, hodně štěstíčka ať vše dobře dopadne 🙂

alunka001
27. lis 2012

@kackaj Mám naprosto stejnou zkušenost :( Na testu jsem našla // 28.1.2009. Na UZ od počátku byl rozdíl 9 dní (menší neměl ještě srdeční akci,ale rostl). Nakonec jsem v 8 týdnu byla přijata pro krvácení a starší plod odpovídající osmému týdnu byl najednou bez srdeční akce a tělo se ho zbavovalo :( Moc jsem se bála,aby alespoň druhé bylo dostatečně silné a vydrželo. Nakonec se tělo embrya bez srdeční akce zbavilo a druhé se udrželo a dokonce se mu rozbilo krásně 3 dny po vypuzení dvojčete srdíčko 🙂 Jo a brala jsme 3x2 tablety Utrogestanu a Ascorutin na špinění. Neříkám,že těhotenství byla procházka růžovou zahradou (špinění do 12 týdne,tvrdnutí břicha od 19 týdne,hospitalizace pro kontrakce ve 29 týdnů,pak znovu ve 35 týdnu a nakonec porod ve 37 týdnu),ale vlastně i přes komplikace jsem si ho užila a dnes mám krásného a zdravého tříletého klučíka.
Moc držím palečky,aby se embryo hezky udrželo a dotáhly jste to spolu do zdárného konce 🙂

kackaj
autor
28. lis 2012

@alunka001 teeeda, tak taky jsi to neměla jednoduchý☹ No, ale naštěstí vše dobře dopadlo, tak já budu doufat, že i nám se už poštěstí. U mě to vypadá, že se to první embryo vstřebává samo, ani vlastně nebylo úplně detekovatelné, jestli je to embryo, nejdřív si dr. myslela, že je to polyp, ale bylo divné, že je v tom váčku. Nakonec to teda vyhodnotila jako embryo, které by odpovídalo 7tt, což by bylo podle menzes správně...ale kdoví jak to tam je, možná nakonec je a bylo vždy jen to jedno a to se snad povede🙂 Uvidíme, každopádně moc díky za podporu, cením si toho...hrozná je ta nejistota a čekání, takže každá pozitivní zpráva přijde vhod🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru