30. týden těhotenst. a drobné miminko. Máte zkušenost?

zuzka11
8. črc 2009

Ahoj holky!

prosím o radu a zkušenosti, dneska jsme byla u Dr.na kontrole, doteď vše v pořádku a říkala mi, že mimčo má 1100g a je na spodní hranici růstové křivky, na pondělí jsem objednaná na dopplera na srdce a placentu.......

Zajímalo by mě jestli jste některá měla podobnou zkušenost s drobnějším miminkem, kolik vážilo při porodu? Bylo všechno v pořádku? Ani asi nemusím psát, že jsem vyděšená.... 😕

zuzka11
autor
15. črc 2009

Moc diky, ja byla v pondeli jeste na spec.UZ, moje dr.zaplasila, mimo je uplne tabulkove, vse v poradku........moc diky.....jen se vubec netvarila nadsene, ze jsem od posledni kontrroly na stejne vaze...a dneska jsem se vazila a je tam o 400g min, to me asi sezere.......nechapu, ze to tak resi, kdyz jsem v pohode, nic mi neni, diety nedrzim.....proste jsem na zac.tehu mela vic chut mlsat a ted me to pustilo......

blka
15. črc 2009

Zuzi, tak to je fajn, že je všechno v pořádku 😉 . Nevím, proč tak řeší tu váhu. Někteří doktoři si zakládají na tom, aby těhule přibíraly tabulkově 😝

zuzka11
autor
15. črc 2009

Blka - ja to taky nechapu, nektery dr. - viz prispevky vyse se rozciluje, ze 6kg je MOC, nekdo zase ze MALO......jen ja se citim jako anorekticka kdyz tam jdu, ty jeji pohledy....to si ma na kontrolu nosit zavazi aby byla spokojena? 😕 ja proste myslim, ze pak mi to skoci zase nahoru a treba rovnou o kilo, ale ted mam proste pauzu....a jim porad stejne, takze ja bych to vubec neresila, nebyt jejich pohledu......

blka
15. črc 2009

Zuzi, tak se na ni vykašli a užívej si těhu. Aspoň pak nebudeš muset moc shazovat dolů 😉

k.ate
15. črc 2009

zuzi - to přibírání bych neřešila, já na začátku řešila, když jsem hubla (zhubla jsem asi 5 nebo 6 kilo), ale u dr. mě ujistili, že pokud je mimi v pohodě, není třeba se mojí váhou stresovat. Teď se mi drží plus mínus na stejné úrovni a dr. nikdy nic neříkala, že by to bylo špatně... Je teda fakt, že mě byl pořádnej kousek před těhu, takže jsem docela ráda, že jsem zhruba na svojí původní váze 😀 Navíc mám ještě pár týdnů před sebou, tak třeba ještě něco naberu 😕

keckemet
31. črc 2015

@zuzka11 Zuzko jak to nakonec prosim vas dopadlo? jake mělo miminko miry? ja dnes na UTZ a 31+3tt a mala ma jen 1300gr................doktorka koukala na poslední screeningy a pry si pribyva min,ale standartne.....asi budu chodit na biometrii a budou to sledovat,jinak pry ok..... dekuji za pripadne info 🙂

jajulinkaa
1. srp 2015

Já jsem teda sice 28tt ale taky strašili že malý je menší ale není a průtoky mám ok i srdíčko a říkali že miminko ještě přibere takže se nenech zbytečně vystresovat a počkej na výsledky,oni totiž někdy doktoři neumí měřit tak jako u mě ,protože malý je hlavičkou dolů tak si doktor nebyl jistý .

zuzka11
autor
6. srp 2015

@keckemet nakonec vse dobry!!!!narodil se 38+5 a mel 3070g, ve 30tt jsem byla na nejakem super spesl UZ kde odhadli ze kdyz bude v terminu,bude mit 3100g, coz je podle me na tlaceni akorat🙂)))moc drzim palce a neboj,vsechno bude dobry!!

zuzka11
autor
6. srp 2015

Jo a opravdu ja za cele tehotenstvi pribrala 6,5kg...pri druhem uz 10🙂),ale tam jsem zase zacinala s nizsi vahou,protoze po porodu jsem zhubla....ano,jak orvni tak druhe dite byli a jsou rvouni obecni a mysli si,ze nejvic super vec je budicek ve 3,30 rano🙂)

zlatkavlk
6. srp 2015

Zdravím a ráda bych se přidala k tématu - moje Dr mi taky dle UZ ve 30.tt. řekla, že dcerka je menší, než by měla být, dle UZ výpočtu o cca 10dní, váhu spočítala na 1400g. Říkala, že si nás za 14 dní "převáží" a případně by nás taky poslala na dopplera, tak uvidíme. Jinak mi řekla, že i kdybych jedla za tři, tak to nemám šanci moc ovlivnit... nejsem žádný drobek, těhu jsem začínala na váze cca 83kg a teď ve 31.týdnu mám nahoře nějakých 5,5kg, aniž bych se nějak v jídle omezovala, ale v těchhle horkách se taky moc cpát nedá... sem tam si zobnu hroznový cukr no a jsem zvědavá na další UZ, jestli se malá "polepšila" 🙂

karlajasmine
6. srp 2015

doktori obcas fakt neumi merit... nic bych si z toho nedelala. To je stejne jenom odhad vahy.. pokud je vsechno ostatni v poradku tak neni duvod k panice. Znam taky holcinu ktery rekli ze bude mit malinky miminko a mela uplne normalni mimco cca 3000g.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru