30. týden těhotenst. a drobné miminko. Máte zkušenost?

zuzka11
8. črc 2009

Ahoj holky!

prosím o radu a zkušenosti, dneska jsme byla u Dr.na kontrole, doteď vše v pořádku a říkala mi, že mimčo má 1100g a je na spodní hranici růstové křivky, na pondělí jsem objednaná na dopplera na srdce a placentu.......

Zajímalo by mě jestli jste některá měla podobnou zkušenost s drobnějším miminkem, kolik vážilo při porodu? Bylo všechno v pořádku? Ani asi nemusím psát, že jsem vyděšená.... 😕

winii
8. črc 2009

ahoj zuzko tak přesně tohle řešila moje kamarádka, od 30tt jí říkali, že mimi je moc malý na váhu, pořád ji posílali na nějaké vyšetření jestli je dobrej pupeční všechno bylo oki, řeklí jí že je špatně žilně vyživovaný, samozřejmně z toho holka šílela, byla úplně na dně, v neděli 28. června nastoupila do nemocnice na císaře a ještě jí dělali UTZ a řekli jí, že bude mít maximálně 1,5 kg v pondělí ráno se jí narodil krásnej zdravej klouček s váhou 3,5kg, já osobně bych jim prostě nevěřila 😉

jo ještě mojí ségře taky říkali měsíc před porodem, že mimi má malou váhu a nakonec taky porodila krásnou holčičku 3,5kg

doufám, že jsem tě trošku uklidnila 😵

zuzka11
autor
9. črc 2009

Winii diky moc, na me to nejak padlo a jsem fakt na nervy....nejhorsi je ta bezmoc ☹ Porad doufam, ze to bylo jen tohle jedno mereni a priste to bude OK.......Jeste jednou moc diky.....

blka
9. črc 2009

Zuzko, náš váhový odhad v 30. týdnu byl také 1100g. Ale podle dr. to bylo OK, nic neřešil, tak jsem byla v klidu 😉 . Když jsem od 36. týdne začala chodit na kontroly do porodnice, tak mi udělali UZV s váhovým odhadem, protože dr. říkal, že mám i malé bříško. Váhový odhad byl 2200g (+300g tolerance). Začala jsem chodit na ozvy co 3. den (stihla jsem je jen jednou 😅 ). Ale důvodem byl i můj vyšší tlak a placenta už byla vyzralá, dlouho by miminko vyživovat nevydržela, tak mě chtěli hodně hlídat. Ale doppler dopadl dobře 🙂
Ozvy v 37+4tt dopadly špatně, tak jsem šla na okamžité vyvolávání. Tak se nám narodil chlapeček s váhou 2200g.

Doufám, že jsem tě nijak nevystrašila 😅 . Ale u mně na té váze miminka mělo vliv více faktorů - jak jsem psala vyšší tlak a navíc já jsem taky tintítko a moje porodní váha byla 2500g.

Pokud ale bude doppler v pořádku, tak se nemusíš ničeho bát. To je nejdůležitější, že jde k miminku dostatek živin 😉

zuzka11
autor
9. črc 2009

Blka - moc diky......muzu se zeptat jak moc jsi tintitko? 😕 😉 Jestli nahodou nejsem taky🙂))) Ja fakt doufam.....snazim se byt v klidu, neplasit a uvidi se......

blka
9. črc 2009

Před těhu jsem na výšku 164cm vážila cca 48kg. Rodit jsem šla s 59kg.

Uvidíš, určitě to dopadne dobře 😉 . A kdy jdeš na toho dopplera?

zuzka11
autor
9. črc 2009

Moc diky....jdu v pondeli......ted zbyva vydrzet a pokusit se nestresovat, tim si nepomuzu....dr.nevypadala extra vydesene, prislo mi, ze to dela "pro jistotu".......ale stejne.......a maly byl po porodu OK?

zuzka11
autor
9. črc 2009

Jinak koukam na brisko, zatim mam asi stejne jako ty kolem toho 30tt - jsem dneska 29+4......

blka
9. črc 2009

Lepší je, aby tě tam dr. poslal pro jistotu, než aby něco zanedbal 😉 . Ale ono nás vše, i to, co se dělá pro jistotu, vyděsí, že?

Mareček byl po porodu OK. Krásně čilej všechno. Ani nemusel být v inkubátoru, hnedka jsem ho měla na pokoji 😉 . Jenom byl asi jediné miminko, které bylo v červnu zabalené i do kožešinky 😀

zuzka11
autor
9. črc 2009

Moc diky, uklidnila jsi me........ja vim, ze je to lepsi, ale proste jsem cekala normalni kontrolu jako vzdycky - OK, prijdte za 14 dni a nejednou tohle:((((

V pondeli uvidime....ja mam tlak porad OK 120/80, tak fakt nevim, cim to muze byt......je fakt ze obri nejsme, tak snad geneticky, nebo to proste dozene...jeste jednou moc diky, dodavas mi nadeji 😉 A Marecek je kraaaasny, koukala jsem na album.....

blka
9. črc 2009

Zuzko, taky jsem chodila ke konci na kontroly s tím, že bude vše OK a pak se mu taky něco nezdálo. Tlak máš krásný. Tak třeba jenom je miminko zatím menší a pak se z něj vyklube cvalík 😉 a nebo nechce moc trápit maminku u porodu 😀

Děkuji za pochvalu Marečka 🙂

beras
9. črc 2009

Zuzko tak já se taky přidám.Sice to je už 9 let ale dr.pořád tvrdil,že miminko bude malinkaty jak váhově tak na délku.Připravovala jsem se na skřítka a naše porodní váha byla 3.30 a 53 cm.Takže ber to orientačně.Hodně štěstíčka

zuzka11
autor
9. črc 2009

Tak dik...uz jsem uvazovala, ze snad zajdu do shopu pro oblecky na panenky, aby mi ze vseho nevypadl🙂))moc jste me podrzely, holky.....ted jsem vyrazila s manzelem na prochajdu, provetrala si hlavu, vratil se mi humor a nadhled a doufam, ze to v pondeli a nadale bude OK....jeste 1x moc diky.....

sisstin
9. črc 2009

zuzi: odhad v 30tt už nevím, ale byl drobnější..a narodil se v 41+0 s 2,9kg...a ted v 21m má necelých 10kg, je prostě malej a drobnej od narození, já jsem to samé (156cm a 47kg) 😉

sarkal
9. črc 2009

Ahojky.Tak mě pár týdnů před porodem říkaly tak 2500g 😅 a malej se narodil s váhou 3730g 😀 takže jim moc nevěř, z toho utz je to jen orientační a může to být až o 500g víc možná o víc,tohle je hrozně těžký poznat 😝

Ale určitě se nestresuj bude to dobré 😉

sisstin
9. črc 2009

holky, tak mně tipoval doktor před porodem( teda malýmu) 2960g a měl 2940 😝 takže slušnej odhad 😝

zuzka11
autor
9. črc 2009

Ja uvidim, kolik malemu nameri v pondeli, je to speci.UZ, takze lepsi, presnejsi.....porad jsem si rikala, ze bych chtela rodit tak ve 38,39tt ale jestli bude takovy drobek tak snad budu chtit prenaset 😉

samsa
9. črc 2009

Zuzko, já měla váhový odhad u dcerky v 32. tt 1250 g, mudr. se to nelíbilo a naznačila mi, že je to tím, že málo jím, což ale nebyla pravda. Musela jsem pak jíst hroznový cukr, i když teda nevím, zda to k něčemu je. Dcerka se narodila v 39+4 s hmotností 2850 g, což si myslím, že je slušné. Já jsem taky drobná, před těhu 164 cm a 52 kg, přibrala jsem 12 kg.

zuzka11
autor
9. črc 2009

Samsi vsude jsem cetla, ze pokud nemas pod 50kg a jsi opravdu neduziva, tak to nema vliv.......ja pribrala zatim 6,5kg coz neni hodne ale rozhodne to neni malo, tak nechapu......dneska jsem si dala po obede cokoladu, blbost - lae taky psychika hrala roli, jako ze mu to poslu 😀 , jenom mi bylo blbe z preslazeni.......proste nekdo ma deti drobnejsi...a ja doufam, ze u me se zatim nemuze nic usuzovat, z jednoho mereni.......mohla zmerit stehno nebo brisko spatne o milimetr a hned to hodilo neco jineho.....doufam v pondeli.......

andara
9. črc 2009

Ahoj, me porad doktorka rikala, ze mam maly mimco, ze je o 2tydny mensi atd. a narodila se mi dcerka 3220g a 49cm, takze zadnej prcek 😉

samsa
9. črc 2009

Zuzko, já si taky myslím, že je to nesmysl, navíc já při narození v 42 tt jsem vážila 2800 g, takže si myslím, že je to spíš dědičné a né stravou. Navíc při tom měření naměřili, že hlavička je o cca 3 týdny větší než bříško a nožička, to mě vyděsilo a dcerka pak měla malinkou kebulku, při narození obvod jen 31 cm. Moc tomu měření nevěřím, určitě se nestresuj, myslím, že budeš mít jen drobnější miminko, přece všichni nemůžou rodit 4 kg obříky.

blka
10. črc 2009

Samso, to máš pravdu, že ne všichni musí mít 4kg obříky. Jenomže mám pocit, že doktoři prostě předpokládají porodní váhu mimča kolem 3kg a jak je to míň, tak se jim to nelíbí a hledají někde chybu 😔

zuzka11
autor
10. črc 2009

Je to zvlastni, u mensinch "resi" a silene strachy, ale u vetsich to berou jako ze "matky zerou" a je to OK... 😠 Pritom hodne kg u mimca elaji vselijake Calibrum Babyplan, Materny.......

Holky, jeste 1x dikes, prezivam do pondeli.......pak dam vedet......

sisstin
10. črc 2009

tak mně nikdo neřekl ani popel teda 😕

zuzka11
autor
10. črc 2009

Sissrin ono je to asi ruzne, moji dr.se "nelibi" ze jsem pribrala "jen" 6,5kg, coz mi prijde akorat, u jinych dr.je to hodne...asi proste vec nazoru....ale s tim mimem me to vydesilo, jak neco nemuzu ovlivnit, jsem nesva...... 😕

barca3979
10. črc 2009

zuzko, vůbec se neboj, měření je hodně nepřesné. Mě se narodila dcerka ve 40 tt a měla 2,84 kg, byla mrňousek. Teď čekám chlapečka a doktor říkal,že je o týden větší,ale vzhledem k tomu,že mám bříško malé, jako u dcerky,tak si myslím,že jeho měření bylo nepřesné a budu mít zas malinké mimi.
Vůbec se nestresuj a těš se na miminko, i kdyby bylo malinké,tak bude plně vyvinuté a to je hlavní.

blka
10. črc 2009

Zuzi, pondělí je tu za chvilku 😉 . Pak se ozvi, jak jste dopadli 🙂

zuzka11
autor
10. črc 2009

Moc diky holky.......jsem diky vam vic v klidu......

cazadora
10. črc 2009

zuzi, buď v klidu uvidíš v pondělí, můjdr už cca od 20tt pořád říkal jak je malá menší, ptal se mě kolik sem měla já když sem řekla že 2,80kg po termínu dál to neřešil. A pak najednou v 36tt se splašil že malá je maličká a hospitalizovat do nemocnice, švagrovka je por.asistentka tak mi zařídila vyšetření bez hospitalizace, tam se teda divili co se najednou zplašil když to věděl pomalu od začátku a o váhovym odhadu mi bylo řečeno,že se dá brát v potaz jen když je zopakovanej minimálně dvakrát lépe třikrát vždy po týdnu, že se prostě mimčo může jen natočit a je to hnedle a stejně je tolerance +- 500g. natálka se narodila v 38+4 s 2600g naprosto zdravá jak řípa, a všichni říkali že to má po mě a to já měřím 172 a vážím cca 55kg. tak jsem zvědavá jak to bude teď podruhý

blka
15. črc 2009

Zuzi, tak jak jste dopadli?

k.ate
15. črc 2009

zuzi - já teda s malým mimčem problémy nemám, spíš je větší, než by měl být, ale podle mě na to nemá vliv kolik v těhu přibereš... (Já jsem zatím plus mínus půl kila u svojí původní váhy a nikdo to neřeší 😉 ) A taky moje babička přibrala cca 30 kg, když čekala mamku a to se narodila o cca měsíc dřív a vážila ani ne dvě kila... A ve druhým těhotenství přibrala jen 5 nebo 6 kg a strejda měl kolem 3,5 kg, takže podle mě na to nemá vůbec vliv to, kolik přibereš, jak je mimčo veliký... 😕
Každopádně držím pěsti, ať jste ty i mimi v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru