32. týden a mimi ve špatné poloze. Co doporučujete?

eatygrenee
11. dub 2009

Ahoj holky, poradte mi prosím. Jsme ve 32 tt a miminko má 30 cm, asi 1600gramů a je bohužel natočené hlavičkou nahoru. Paní doktorka nám poradila dělat kočičí hřbety,a by se mimi ještě stačilo převrátit. Máte s tím někdo zkušenost, popř. co jiného doporučujete???

jmisa
11. dub 2009

Mimčo se ještě může obrátit, má dost času.
Spešl cviky na otočení učí i na gravidjoze, tak možná by stálo za to, někam zajít a pozeptat se. Vím sice jaké, ale netroufnu si to popisovat po netu, pokud na tenhle druh cvičení nechodíš, mohlo by Ti to ublížit, je potřeba to vidět přímo a nejlíp natrénovat po vedením zkušené lektorky.

ducky
11. dub 2009

Ahojky,
taky jsem měla malou ve 32 tt hlavou nahoru. Na předporodním kurzu jsem dostala nějaké cviky na podporu otočení hlavou dolů, ale když jsem je diskutovala s dr. na screeningu, tak ten mi je moc nepodoporučil. Navíc mi řekl, že mimi má ještě čas i místo, aby se otočilo a taky že jo. Bez cviků a malá byla nakonec správně hlavou dolů.
Takže záleží na tobě, já jsem žádné cviky nedělala a dopadlo to dobře. 😉

eatygrenee
autor
11. dub 2009

Ahoj, díky za povzbuzení 🙂

sisstin
11. dub 2009

eatygrenee: mně se malej otočil až ve 36tt..a nedělala jsem pro to nic

eatygrenee
autor
11. dub 2009

doufám, že se ještě taky otočí. myslela jsem že po 30. týdnu už by mělo být připraveno v poloze na porod

konja
11. dub 2009

eatygrenee: mě se taky mimi otočilo až po 30 tt a žádná cvičení jsem neprovozovala. Teda bylo mě doporučeno dělat kočičí hřbety, ale za prvé mě to s tím pupkem pořádně nešlo a za druhé se mě dělalo zle, takže jsem se na to vyprdla! 😉

katty_k
11. dub 2009

Ahoj, nic si z toho nedelej, ja mela malou hlavou nahoru a nakonec se otocila sama, dokonce jsem to i citila. Zacne pak kopat do zeber, bude se ti o neco hur dychat a nebudes citit kopance do mocaku. Navic jsem citila i mirnou bolest v deloze, ale jen par hodin po probuzeni, otacela se v noci.
Samozrejme me to prvne vylekalo, kdyz mi bylo receno, ze ma hlavicku dolu, resila jsem to par dni, co s tim a nakonec to zvladla sama. Niceho se neboj.

wansday
11. dub 2009

mě se malá akorát někdy ve 32tt sama otočila.. ale slyšela jsem, že až do 36tt je čas, tak ještě můžeš být klidná 😉

majatob
11. dub 2009

z toho si nic nedelej, zatim ma mimi cas, ja jsem do 39tt mela malyho pri kazde prohlidce jinak, jednou napric, pak dolu, pak nahoru, zase napric...doktorka si ze me uz delala srandu, ze cekam akrobata 😀 no a nakonec se otocil tak jak mel a zvladli jsme to... 😀

eatygrenee
autor
13. kvě 2009

tak se mi mimi ve 35. týdnu otočilo 🙂

radkar
13. kvě 2009

Můžu taky uklidnit, kamarádce se otočil ve 38 t.! Už jsem tomu nevěřila, ona taky ne. Koukala jsem jako blázen.

eatygrenee
autor
13. kvě 2009

mě doktorka řekla, že se vyjímečně může otočit i krátce před porodem

andykov
13. kvě 2009

Malá byla taky ve 32tt koncem pánevním a ve 34tt už normálně, ale mě sekce stejně neminula 😒

brisalek
13. kvě 2009

Ja jsem ted 31+0 a mimi je v poloze pricne. Taky vsude slysim, ze ma jeste cas se otocit, ale trochu me to znervoznuje. Mate nekdo zkusenost s touhle polohou miminka???

petronelie
13. kvě 2009

Ahoj, mě se Davča otočil ve 38.tt , vůbec jsem to neřešila, ale vím, že jsou na to nějaký hmaty a taky kočičí hřbety 🙂

wsmoulinkaa
13. kvě 2009

ahoj moje první dcerka byla do 35tt otočená hlavou skoro nahoru- a pak se otočila ani nevím jak!!! 😉 takže super 😵

jeudi
13. kvě 2009

ahojky ja uz mam sice maleho hlavou dolu ale to neni konecna doktorka rikala ze do 36tt se klidne muze jeste otocit

baarca
13. kvě 2009

Ahoj, mě se malý otočil hlavičkou dolů až v 37tt, do té doby byl příčně. Já sama jsem se prý přetočila až den před porodem.

aponchie
13. kvě 2009

rict ve 32tt ,ze dite je ve spatne poloze je samo o sobe ciry nesmysl..dite s evolne pohybuje a ma cas zaujmout finalni polohu mnohem pozdeji 😎

kalo
13. kvě 2009

noo....moc tomu nevěř, že se "může" otočit. Jak se neotočí to toho 35-36tt, raději počítej s tím, že ne...Ono je to pak před porodem menší šok, když si na to připravená. Těch případů, jak píše např. Baarca a Patronelie, je fakt minimální procento.. ☹ Bohužel....Čím je mimčo větší, tím tam má míň místa..

berynka
13. kvě 2009

Naše malá se taky otočila někdy ve 34.-35.tt 😉 . Dr. jí moc šancí nedávala a mě pomalu připravovala na to, že porod určitě zvládnu, jen bude trochu delší 😀 . Já dělala občas kočičí hřbety a podkládala si zadek.

alleycats
14. kvě 2009

Ahoj,a jak jste poznaly,že se otočilo?to vás dr.posílal stale na utz?nebo prohmatánim on to poznal?děkuji

eatygrenee
autor
14. kvě 2009

mě doktorka prohmatem zjistila, že se otočilo. nahmatala hlavičku dole

sisstin
14. kvě 2009

alleycats: já to teda poznala, jsem měla pocit, že se mi obrací všechny vnitrnosti v těle 😝

baarca
14. kvě 2009

Já to také poznala, že malý začal kopat úplně jinak. Ale s jistotou to potvrdil UZ při kontrole v porodnici. Tím, že na předchozí kontrole jsem měla polohu příčnou, tak to pak při každé kontrole ověřovali.

ducky
14. kvě 2009

Já jsem to nepoznala, ale vidět po bylo samo na UTZ 😉
Mě malá tlačila do břicha nejdřív hlavu a pak zadeček, ale než mi to dr. řekl, že už je hlavou dolů, tak jsem si furt dělala srandu, že jí hladím po hlavě a vlastně jsem jí hladila po zadečku 😀

eatygrenee
autor
14. kvě 2009

já taky poznala, že kope jinak. Pomohlo mi na otočení dělat ty kočičí hřbety

sisstin
14. kvě 2009

holky..ty cviky se nedoporučují, pokud se mimi neotočí samo, tak má nějakej důvod, např. krátkou pupeční šnůru 😉

veruska007
14. kvě 2009

Ahoj, netrap se tim, ja se trapila a bylo to zbytecny. Honzik se mi otocil cca ve 35. tydnu. Jen jsem mu domlouvala, at se otoci, nic vic. A nakonec si myslim, ze je mozna dobre, ze se otocil tak pozde. Do te doby totiz prospival nadherne podle tabulek, mel mit porodni vahu 3,4 kg... co se otocil, nastaly nam zle casy. Ja zacala hrozne otekat a bylo mi porad na zvraceni, Honzik pry asi utlacoval dolni dutou zilu. A Honzik pomalu prestaval rust, nakonec mel v anamneze nedostatek kysliku a podezreni na spatne fungujici placentu... nastesti po zatezovem testu ve 38.tt praskla voda, narodil se driv, ke konci tehotenstvi a behem celeho porodu byl monitorovan kvuli nedostatecnemu dychani. Jen nechej drobecka, at se otoci, az bude chtit.

aluskas
14. kvě 2009

Taky jsem měla ve 32.týdnu mimčo hlavičkou nahoru. Doktorka mě doslova vystresovala, že to vidí na císaře a pozvala si mě na kontrolní UTZ o 2 týdny později.
To už bylo mimčo hezky zakotvené hlavičkou v mé pánvi. Standardně je myslím čas do 36.týdne, ale jsou i případy, kdy se mimčo otočilo až den před porodem.
Držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru