32. týden a mimi ve špatné poloze. Co doporučujete?

eatygrenee
11. dub 2009

Ahoj holky, poradte mi prosím. Jsme ve 32 tt a miminko má 30 cm, asi 1600gramů a je bohužel natočené hlavičkou nahoru. Paní doktorka nám poradila dělat kočičí hřbety,a by se mimi ještě stačilo převrátit. Máte s tím někdo zkušenost, popř. co jiného doporučujete???

fim
16. kvě 2009

Souhlasím s Aponchií. Já totiž malého měla ve 32tt ještě "správně" hlavou dolů, pak byla jedna bezesná noc, pak jsem se jen divila, že má takovou sílu v ručičkách, jak mě "boxoval" do třísel a dva týdny před porodem jsem na UTZ v porodnici zjistila, že se otočil zpátky KP. 😅 Takže nakonec to byl císař.

lucie.krajcarova
16. kvě 2009

čauky, taky jsem od 32 tt měla dítě KP, dělala jsem kočičí hřbety, mosty, svítila mu baterkou "na cestu" , ale nepomohlo vůbec nic. pak jsem se vnitřně smířila s tím, že to tak prostě bude a že půjdem na císaře. nakoneac jsem byla ráda, protože rodit dítě s KP je rizikové a taky hrozí velké natržení nebo nastřižení 😝

momin
16. kvě 2009

Holky me se Danecek v brichu spravne otocil az v 35tt 😉 a porod byl uplne v pohode. nedelala sem proto nic. Otocil se sam. 🙂

lucie.krajcarova
3. čer 2009

😖 jo a taky naše dítě mělo pupečník omotaný kolem krku, tak proto se nemohlo otočit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru