Akné v těhotenství. Co by pomohlo?

marci
2. dub 2008

Zajímalo by mě zda taky trpíte na zhoršené akné v těhotenství a jak s tímto problémem bojujete. Třeba mi tak poradíte, protože jsem ze své pleti už fakt zoufalá Před 2 roky jsem vysadila HA (během jejího užívání jsem měla pleť O.K.), pak se sice trochu zhoršila, ale dařilo se mi ji udržovat pravidelnou návštěvou kosmetičky, užíváním psyllia, pitím čistících čajů v únosné podobě. Co jsem ale těhotná je to děs a hrůza!!! Nejhorší je čelo a partie kolem vlasů. Čelo mám tak bolavé, až mě to bolí. Dneska ráno jsem si v koupelně i pobrečela, že takhle snad ani nemůžu do práce….. Tak třeba mi někdo poradí co u něj zabralo…….. Jinak ke kožní lékařce chodím pravidelně – mám pocit, že na mě už odzkoušela snad všechny léky…….takže tam mě to znovu netáhne, spíš bych chtěla nějakou přírodní léčbu, z vlastní zkušenosti vím, že ty chemikálie v mém případě nějak nezabírají. V zoufalství se teď teda znovu mažu krémem Skinoren od kožařky, ale výsledky to žádné nemá

acimedaca
29. led 2011

@nosoroztek no vlasy se mi víc mastí, to jo.....nehty jsou dobrý, ale jak píšeš, jak se něco začne hojit, tka vyskočí jinde jinej bolák....nejhorší mi přjde, že mě to bolí jako blázen, to je příšerný, takový hnusný boule to jsou, nic s tím neuděláš, trvá třeba týden, než se to trochu uzdraví ☹
jo, to mě taky říkají, že to určitě bude holka.....já jsem doufala, že to zmizí po 3 měsících, že se to zlepší a ono kulový, je to čím dál horší, ted se teda trochu změnily ty zony, na čele už ne,ale brada, dekolt a záda ☹ ....možná by pomohlo se častěji sprchovat, ale chodím do práce, tak to zvládnu jen ráno a večer....

nosoroztek
29. led 2011

@acimedaca neviem ci sprchovanie je dobry napad, pretoze cim sa castejsie sprchujes, tym viac pokozku vysusujes a dotvara si maz... to je ako s vlasmi, tiez nie je dobre umyvat ich kazdy den. mne pomaha, ked si este nie celkom vysusene vlasy nalakujem, vydrzia mi take dva dni a nemusim umyvat kazdy den.

acimedaca
29. led 2011

@nosoroztek no mě přijde, že cítím, že pokožka se za den hodně zamastí, i na omak a tím se "zanítí"....tak jsem si říkala, že třeba to omývání by mohlo pomoct....už fakt nevím ☹ trošku se mi zdálo,že se to zlepšilo po té pleťové vodě, ale to bylo jen zdání....☹

nat28
31. led 2011

No ja mam tiez tehotenske akne, zial 😝 Ja som v lete vysadila po 9.r HAK a par mesiacov som mala pokoj, uz som sa tesila ze akne snad nebude, ale potom sa mi zacalo robit na chrbte a hrudi (chvalabohu bola uz zima, takze rolaky to skryju). Potom som otehotnela a ked som bola cca v 6-7tt, zacali sa mi robit take tie hnusne bolaky na tvari. navyse beriem Utrogestan, takze to mam este znasobene. Chodim dermatokozmeticke, to mi dost pomaha. Plus mi pomohlo mam pocit aj Sebium od Biodermy, ten cistiaci gel, to je super vecicka. Ale asi to budeme musiet nejak prezit.

maca_p
31. led 2011

baby ja mam zasa krasnu plet ako nikdy. prve dva mesiace teho to bola katastrofa, vyhadzana ako pubertiacka. ale kvoli aktualnemu stavu pleti chcem byt stale teho 😀 😀. pouzivam akurat krem garnier, sem-tam nejaky pealing a pletove masky z oriflame - ale skutocne vynimocne

zahrika
31. led 2011

ja som mala v tehotenstve plet otrasnu, ked so porodila, neskutocna zmena do tyzdna sa vycistila..

nosoroztek
1. únor 2011

@acimedaca vcera som s tym bola u lekara, povedal mi, ze kym som tehotna, nemoze to nijako riesit, ale ze po porode to zmizne, tak aspon nieco

acimedaca
1. únor 2011

@nosoroztek no mě dneska řekl to samý...že na kožní chodit nemá cenu, že se to léčí Ečkem a ještě něčím a to těhotný stejně nesmějí.....takže leda ta dovolená na sluníčku.....

nosoroztek
2. únor 2011

@acimedaca 🙂 čo my ženy musíme pretrpieť 🙂) chlap si užije, urobí nám starosť na 9 mesiacov a potom na celý život... keď sa zistilo, že sme tehotné, oslavoval, keď sa to narodí, zasa bude oslavovať....a my? :D my musíme "trpieť" zmeny na tele, v tele🙂))) a že sme jemnejšie pohlavie 🙂)) acimedaca, hlavne, že naše tehotenstvá prebiehajú dobre a že je všetko tak,ako má byť, nech čert berie akné 🙂)) toľko vydržíme, no nie? 🙂

acimedaca
2. únor 2011

@nosoroztek no jo, máš pravdu 🙂

pettinka
2. únor 2011

tak se také bohužel přidávám 😢 Brala jsem před 2 lety Roacutan, po něm byla pleť náááádherná, ale od začátku těhotenství je vše zase tam, kde bylo. Sebevědomí je v háji, zvlášť když člověk pozná, jaké je to žít s pletí bez problémů a nebojí se podívat do zrcadla. Tak teď zase maskuju, make-up, korektor, ale stejně je to na nic..Na kožním mi doktorka předepsala Skinoren, ten se v těhu může a Aknemycin, obojí u mně bez efektu ☹ Holt hormonům poručit nejde. Také si říkám, že hlavní je zdravé mimi a tohle je prostě daň, se kterou nic neudělám, ale ono to prostě trápí. Utěšuju se, že to možná bude po porodu lepší, ale dočetla jsem se, že to spíš bývá ještě horší tím, jak hormony blázní úplně. Doufám ovšem, že budu ten první případ 🙂

nosoroztek
4. únor 2011

@pettinka liebu roacutanom som absolvovala aj ja pred troma rokmi, a to som do 24 rokov mala krasnu plet, potom odrazu same cervene vredy na tvari, tak som podstupila tuto liecbu, po nej bolo zasa vsetko ok. co sa tyka skinorenu, ani mne nepomohol a nepomaha, ale uz to ani neriesim, pre mojho chlapa som najkrajsia na svete a to mi staci 🙂))

slavka.130689
8. únor 2011

Ja používam Skinoren od kožnej a na začiatku liečby nebolo vidieť žiadne pokroky, ale približne po meisaci a pol už pozorujem jemne zmeny .... Lepší sa to pomaly ... Uvidíme či sa to vylieči ... 🙂 ....

kamkucha
14. črc 2011

Holly jak se jmenuje ta vodička, já ji asi potřebuji taky..přesně, velké boláky, jeden večer jdu spát s jedním a ráno se probouzím z dalšíma dvěma...jsem nešťastná z pleti 7 měsíců...stydím se vylézt na ulici 😲

svoja
14. črc 2011

Doporucuju neredeny tea tree olejicek. Natrit pouze na ty bolacky nebo pupinky, je to dost silne, takze nenatirat plochy.
Ja mela s pleti problemy celej zivot, az roacutan pomohl. No a v tehu plet silena, takze tea tree olejicek a zabral celkem. Mam ale krasnou holcicku, takze u me se zrejme vyplnilo to, co se rika, ze holcicky ubiraji na krase 😀 😀

lena27
18. črc 2012

nezkusili jste někdo manuku? je prý 20-30x silnější než tea tree
https://www.topvet.cz/specialni-kosmetika/manuka
nebo uvažuji o konopném krému. nemáte někdo zkušenost?

anetkav
21. srp 2012

Já bych doporucila z lekarny pastu Akne color tu nanest ihned co se vytvoří nový pupínek nanést větší vrstvu nechat pusobit klidne i 2-3 hodiny pokud je čas a nebo nanest misto make-upu .Pote otrit vatovym tamponkem a dale vyčistit Alpou na uplny zaver dětský sypký pudřík klidne i na celou tvář zklidnuje pokožku🙂)Tak to holky zkuste a uvidite nu.Me to pomaha.

ahoso
14. led 2013

Holky, já měla problémy s pletí i mimo těhotenství a vždy mi pomohla obyčejná Alpa za pár korun. Pupínky potřít i několikrát denně - ale opravdu jen na postižených místech, jinak to dost vysušuje. A potírejte i pár dní po vymizení, ať se svině nevrátí 🙂

zuzinkas
5. čer 2013

Ahojky holky, já teda těhotná ještě nejsem.. Ale mám pořád akné, od puberty bez přestávky. Ani žádná antikoncepce mně nepomohla, ani jakési vodičky od kožního. Chtěla bych se zeptat, nemáte zkušenosti s chemickým peelingem? Mně to teď doporučila kosmetička, tak to asi půjdu zkusit. O Alpě jsem ještě neslyšela, vyzkouším 🙂

norittka
28. čer 2013

@holly1 teda možu ten dalacin aj tehulky? je to bezpečné? ja som v 17tt a to akné mám stále katastrofálne :(

ined77
2. dub 2014

Dobrý den maminky a těhulky,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Akné v těhotenství https://www.modrykonik.cz/akne-v-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s tímto neduhem, jak jej zmírnit, co a jestli Vám pomohlo atd. Vaše rady, tipy a zkušenosti jistě ocení i ostatní těhulky, které třeba zrovna teď trápí stejný problém a hledají pomoc a radu jak jej řešit.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".
Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂 .

Hezký den 🙂
Denisa
@norittka @zuzinkas @ahoso @anetkav @lena27 @svoja @kamkucha @slavka.130689 @nosoroztek @pettinka
@acimedaca @zahrika ... a další 🙂.

anita1234
17. dub 2014

Som natom tak isto odkedy som tehotna a nemam mz tak mam akne , nech uz porodim a nech sa to da do normalu;)

anita1234
19. dub 2014

Baby ustupily vam po tehotenstve akne??

lukjak
10. zář 2014

Ahoj holky. Mezi dostupný krém na akné patří acnecolor. Dělí se na světlý tmavý a koupíte v každé lékárně okolo 140 kč. Dávat každý večer na pupínek,ale jen lokálně! Obsahuje oxid zinku,který hodně vysušuje. 😉 Hlavně ho nepoužívat, jako make-up. 😉

maria34171
Autor odpověď smazal
Zobraz
wenduliks
11. zář 2014

@anita1234 Ne 🙂 Az mi vsichni Dr. rikali, ( pred lety a pred tehu), ze s to tehotenstvim a porodem srovna. Ok, v tehotenstvi to bylo dobry. Ale uz 5mesicu po porodu to zacalo znova… 😠

hanulinka84
2. pro 2014

Já jsem také měla hrozné problémy v těhotenství s akné. Ani před otěhotněním jsem neměla nějakou super krásnou pleť, ale v těhu to bylo naprosto šílené!! Styděla jsem se chodit mezi lidi. Nic mi nepomáhalo, kosmetika, drahé krémy, nic. Až jsem narazila na výrobek Braun Face 830. Je to přístroj, který má 2 výměnné hlavice. Jedna je epilátor a druhá čistící kartáček- ten mi pomohl opravdu hodně. Plet jsem si čistila 2x denně po 1 minutě. Buď s vodou nebo s nějakým čistícím gelem. A asi po 2 týdnech jsem měla pleť mnohem lepší. Kartáček opravdu nádherně projasnil pleť , vyčistil a i namasíroval, takže byla krásně vypnutá. Přístroj je navíc vodě odolný, takže ho lze používat i ve sprše a velmi snadno se s ním manipuluje. Epilátor na obličej jsem brala jako bonus 🙂

ruby95
21. únor 2015

Ahoj, ☹ chtěla bych se zeptat vyskočilo mi akné na krku , hodně velké bolaky a nevím co stím. Akné mi vždy viditelně naskočilo během Měsíčku ale ted sem ve 3. měsíci a zničeho nic tohle. Docela dost se stím trápím nevím co už mám na to vymyslet zatím nic nepomáhá a nechce to zmizet. Znáte nějaké rady ? tak sem snimi, budu Vám moc vděčná. 🙂

kackaaradek
9. bře 2015

Ahoj, akné mě trápí od začátku těhotenství...můj dermatolog mi doporučil volně prodejný krém SKINOREN. Stojí cca 300kč, ale výborně zabírá. Můžu jen doporučit.

rastynek
28. kvě 2015

Ahoj maminky, me se neskutecne masti vlasy a pokud si je neumyju max. do dvou dnu,tak hruuza. To same oblicej, mam ho vysuseny, ale pres den uplne mastny. Pupinky se mi delaji kolem vlasu a ve vlasech jich mam spoustu. Asi na to nic nepomaha, budu to muset vydrzet.
Taky jste na Tom tak? nenaznacuje to treba holcicku? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru