Akutní CMV v těhotenství, máte zkušenost?

evicka_kr
20. kvě 2013

Ahojky, chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost s cmv v těhotenství, ale ne primoinfekci. Zjistili mi ve 13 tt akutní (viremickou) fázi CMV, ale o primoinfekci se nejedná, tu už jsem měla dávno před tím. Všude čtu o cmv v těhotenství, ale vždycky se jedná o primoinfekci, zajímalo by mě, jak moc je to problém v tomto případě? Jsem objednaná na genetiku, ale všechno to hrozně dlouho trvá 🙂

ludva
20. kvě 2013

@evicka_kr Ahoj... asi ti nepomůžu... můj prostřední synek měl cca v měsíci akutní CMV. Dr. mi říkala, že už ho měl zřejmě v prenatálním stavu... nakonec jsme postupně zjistili, že jsme CMV prodělali asi všichni v rodině, tak nevím... při dalším těhotenství už CMV nikdo neřešil...
Přeju hodně štěstí 😉

evicka_kr
autor
21. kvě 2013

@ludva Děkuju 🙂 Takhle přesně se zjistilo CMV u mého syna a pak následně u mě. Taky jsem myslela že už to nikdo řešit nebude, když už je prodělané, ale mám ho pořád aktivní, a jsem znova těhotná, tak by mě zajímalo, co mě všechno čeká.

verrun
3. led 2016

@evicka_kr ahoj,hledám info o prodělaném CMV a následném těhu a narazila jsem na tvůj dotaz..jak koukám,dopadlo to dobře,že???

evicka_kr
autor
3. led 2016

@verrun Ahojky, měla jsem cca 3 měsíce v těhu obrovské hodnoty po reaktivaci, ale pak to kleslo. Chodila jsem na genetiku, ale stejně tam o tom moc nevěděli... Po porodu odebrali Zuzance CMV, měla ho negativní, a pak ještě párkrát jsem si nechala udělat kontrolu mléka při kojení, jestli se tam nevyplavuje... Buď v klidu, pokud jsi již měla primoinfekci před otěhotněním, mělo by to být v pořádku 🙂

verrun
3. led 2016

@evicka_kr jeee,díky za uklidnění...je tady ještě jedna diskuze na tohle téma a holky tam nepíšou pěkné věci...mám strach,co by se stalo,kdyby se to zase aktivovalo během těhu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru