Alergie se objevila v těhotenství, máte zkušenost?

evcounek
9. dub 2010

Ahojky Holky,
potřebuji poradit. jsem v 35+3 tt a už tak 3-4 dny mám rýmu. ☹ Moje sestřička i maminka jsou alerické na pyli (sestřika snad na všechno kromě plísní a jídla ) a tak mám strach abych to taky nechytla. Vím že k tomu mám predispozice. Maminka je alergická tak 5-6 let co se jí to projevilo a moje sestřička tak od půl roku. Já zatím žádné příznaky neměla, ale vím, že se alergie může objevit právě v těhotenství. Máte s tím některá zkuženosti? Díky

2910
9. dub 2010

Ahoj, já taky mám už 2 týden rýmu. Jsem 30 tt a před 2 lety jsem byla na alergologiii a vím, že jsem alergická na pyl. No ale bylo mi řečeno, že když mám jen rýmu, tak ať to tolik neřeším. Vím, že si teď nemůžu nic vzít a taky se bojím, aby to nezdědil malej.
Tak snad ne a kdyby ti bylo moc špatně, tak dojdi k doktorce a uvidíš.

evcounek
autor
9. dub 2010

díky za info. vím jak vypadá sená rýma, ale jeden nikdy neví .

dexonka
9. dub 2010

ahoj Evi,ja dostala alerg.rymu asi pred tremi tydny,trosku jsem tu dochazku na alergo za tech par let sidila,vzdycky jsem si neco vzala ale ted jsem se bala tak jsem tam sla a moooc hodna pani doktorka mi predepsala kapky do oci a do nosu,pry to nemam nechavat jen tak,tabletky pry nemam jist ze to jde do miminka........

charlieen
3. kvě 2010

Ahojky🙂 Já tedy alergická jsem docela dlouho,ale v těhotenství se mi to vždy (tedy jsem teď po druhé) celkem dost zhorší 😖

elgereta
7. kvě 2010

ahojky,můžu se zeptat? já jsem asi tak před 5 lety začala být alergická na nikl a kobalt, takže nemužu jist čokoládu, oříšky a další, jinak mi naskáče strašná vyrážka..jaká je pravděpodobnost, že ten můj malej bubáček bude taky alergickej až se narodí?

rozzaarka
15. srp 2013

Ahoj holky, objevila se vam nekomu alergie behem tehotenstvi? kdysi mi nasli lehkou alergii na nejake pyly, travy - klasika, ale nikdy jsem nemela potrebu brat prasky nebo neco podobneho. A ted uz asi 3 tydny porad smrkam a kycham a smrkam a kycham. Je mozny, ze jsem treba zacla mit alergii na psa? Musi to byt neco doma, vetsinou, kdyz vypadnu ven, behem cca dvou hodin se to zlepsi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru