Alergie v těhotenství. Berete léky?

miksa
28. dub 2008

ahoj holky jak to řešíte s alergii v těhotenství? jsem silný alergik a astmatik léky na astma mi nechali, ale na alergii je prý brát nemůžu a ted začínám mít velké potíže, alergie mě začíná velice zlobit mám pořád ucpaný nos, nebo mi z něj teče jako z vodovodu a špatně se mi dýchá, a to ještě není to nejhorší období děsím se jak to budu řešit později. holky co máte alergii berete na ní nějaké léky nebo co s tím děláte? děkuji za všechny odpovědi

paolin
28. dub 2008

ahoj miksa. bohuzel nemuzes nic 😒 ale popravde....od 12.tt si jsem si obcas zobla pulku Zirteku...kdyz bylo nejhur, samozrejme. jinak to holt musime vydrzet. zkus nejake homeopatika nebo bylinky.

lucule
28. dub 2008

Ahojky miksa, to jsi me teda prekvapila. Ja tehotna nejsem ale zaciname se snazit. To bych teda nemela na alergii brat vubec nic (krome homeopatie)?? Ani kapky do nosu treba??

paolin
28. dub 2008

lucule, bohuzel by to mimcu mohlo uskodit. a to stejne pri kojeni. tam je to snad jeste prisnejsi, protoze v tehu ty nedobroty zachyti castecne placenta. ale vydrzet se to da. no a rika se, ze porod je jak kdyz splachnes WC. organizmus se muze kompletne domotat a je sance, ze se alergii a ekzemu zbavis 😉 je pravda, ze v prvni tehu byly alergie des a ted je to vazne o 50% lepsi. alespon neco pozitivniho 😉

lucule
28. dub 2008

diky za odpoved. No tak snad se alergie zbavim 🙂

miksa
autor
28. dub 2008

paolin tak homeopatika to mě nenapadlo dneska jdu do poradny tak se hned poradím s doktorkou, bylinky se snažím vůbec neužívat pár krát jsem si na začátku těhu udělala čaj a pak mi kamarádka řekla že bylinky nemužu tak jsem je zavrhla, ale je asi fakt že nemůžu jen některé a některé se můžou nezjištovala jsem které můžu,

občas použiji kapky do nosu když už fakt nemůžu dýchat a není zbytí, tak si je normálně vemu, nebo to bych nespala ani hodinu v noci, ptala jsem se doktorky tak říkala kapky pokud jsou v rozumné míře tak že můžu,

je to na nic v těhu se nesmí žádné léky a když jsou problémy tak nic nenaděláme, já se léčím na astma a štítnou žlázu a beru normálně léky zakázali mi je vysadit že by to byla katastrofa, tak ještě uvidíme po porodu jak na tom budu

melounek75
28. dub 2008

cau holky, ja mem pylovou a prachovou alegrgii, jsem v 27 tt a ted uz 14 dni to se mnou docela mlati, tak jsem se ptala doktora, co muzu a pry kapky i Zyrtec se smi. Take na porodnici.cz to pisou setejne tak. Zakoupila jsem okamzite Sanorin-Analergin a ta uleva, to stalo za to, kapu radsi jen, kdyz je to nejnutnejsi. Jinak ja jsem teda tehotna po druhe a alergii mam horsi, nez drive, ani ekzem mi nezmizl.

miksa
autor
28. dub 2008

já jsem se právě ptala plicní lékařky co mě léčí, pak obvodní a obě mi řekli že zodac, zyrtec, loratadin že nic se nemůžu a na netu jsem četla odpovědi lékařu na tyhle otázky a psali tam že se ty léky můžou že nebyli prokázané nějaké vedlejší účinky na plod, tak pak komu věřit že?! kdybych věděla že mimi neublížím tak to začnu brát a je klid, ale takhle když každý říká něco jiného tak se bojím.

maruska30
28. dub 2008

Ahoj holky, téma jako pro mě dělané... Jsem snažilka a kvůli snažení o mimi jsem přestala brát léky na alergii, ovšem zřejmě sem zrovna dobrý krok neudělala. Alergie mě trápí už měsíc, posledních čtrnáct dní je to k nevydržení. Zítra jdu na alergologii tak sem zvědavá co mi tam doktor poví.... Určitě sem písnu názor dalšího MUDra!
Mimochodem moje známá je silný alergik a astmatik, je v osmém měsíci těhotenství a celé těhu je na práškách, prý méně škodlivé jsou pro mimi léky než nějaké záchvaty!! Nevím, doopravdy i každý lékař má jiný názor.

paolin
28. dub 2008

to je prave ono. ocni mi predepsal atb a v pribalaku bylo, ze se nesmi uzivat v tehu. tak jsem volala znamemu gynekologovi a ten rikal, ze u mnoha leku nejsou prokazane vedlejsi ucinky, pac to na tehulkach nezkouseji 🙂 a ze proto se tam pise ten zakaz. kozni mi Zirtec nedoporucil, jen v nejnutnejsich pripadech. kapky se nejake smeji, ale nevim jake. no, urcite Vincentka 🙂 tak se drzte!

miksa
autor
28. dub 2008

na začátku těhu mi vysadili léky na astma a ve 12 týdnu jsem začala mít velké problémy s dýcháním tak mi na to doktorka řekla že je musíme nasadit nazpět a že když se dusím a nemůžu dýchat že to miminku škodí více než léky které beru to mi fakt řekla, pak mi říkala že kdybych dostala astmatický záchvat že by to miminku uškodilo hodně, tak léky na astma beru, ale mám problém s tou alergii,

maruska30 tak pak pisni co to lékař říkal at víme více názorů, já se dneska ještě optám na poradně a ve středu jdu na předporodní kurz tak se ještě tam můžu zeptat porodní asistentky co mi na to řekne ona

maruska30
28. dub 2008

miksa...dám určo vědět!

miksa
autor
29. dub 2008

ahoj holky píšu až dneska nebo mi nešel net, tak mi poradila doktorka na alergii homeopatika Rhinallergy a ještě nějaké kapky taky homeopatika tak to mám objednáno a odpoledne si pro to jdu tak jsem zvědavá jestli to zabere. pak mi ještě řekla že kdyby bylo nejhůře a nebylo zbytí tak dithiaden, ale jen při potížích nezbytně nutně. jinak říkala zodac ani zirtec nebrat.

lucule
29. dub 2008

holky a u vas homeopatika zabiraji? Ja jsem je kdysi davno brala ale nestacili na moji alergii a tak jsem zase zacala brat zyrtec ☹

miksa
autor
29. dub 2008

lucule zatím nevím nikdy jsem homeopatika nebrala tak to vyzkouším a dám vědět, doufám že zaberou alespon trošku nebo se zblázním alergie začíná zlobit čím dál tím více a nedovedu si představit jak by to vypadalo pak.

irenan
29. dub 2008

Ahoj holky, tak ja jsem taky silny alergik a astmatik. Alergie mi zacal uz nekdy v polovine unora, pak se to zpomalilo a ted zase propuklo. Takze ze zacatku kdyz se vyviji vorgany ditete se urcite nic brat nema, ale ke konci tehu uz se pry muze, v unoru mi doktorka povolila kapky do oci Spersallerg-ty na oci zabiraji prakticky hned, do nosu mi nic moc nezabira, tak pouzivam morskou vodu ve spreji, je trosku drazsi ale dlouho vydrzi a muzete si ji davat prakticky cely den-zvlhcuje a zklidnuje sliznici-neni po ni ucpanej nos a hned se muzete vysmrkat, pak mi napsala Aerius 5mg a v unoru mi jeste rikala, jen v nejhorsim pripade jeden, ted uz mam povoleno 1 denne-kazdy den-moje gyn. mi na to taky kyvla ze prej je to bylinkovy a to ze smim. pak mam jeste inhalator na astma- Giona, dr rikla ze neni tak silny jako ventolin ktery jsem pouzivala driv, ale kdyz jsem mela dychaci potize, tak mi pomohl stejne jako ventolin. Volala jsem kvuli alergii i do porodnice a pan doktor rakl ze jako neco brat musim, protoze kdyz trpim ja, tak trpi i dite a ze kdyz ja se dusim tak dite ma nedostatek kysliku a to je moc spatny. A ze kdyby se to nezlepsovalo tak mam prijit do porodnice a budou to resit-nejspis vyvolanim porodu nebo cisarem-nevim, nevim jak by to bylo, kdyz pri prirozenym porodu bych mela silnou rymu a dychaci potize a pri cisari totez a jeste k tomu bych jim tam psikala a smrkala, ale doufam ze by si se mnou nejak poradili. Takze tak. cele tehu jsem se snazila vydrzet uplne bez leku, ale nakonec jsem rezignovala, protoze to fakt neslo.

lucika
29. dub 2008

Ahojky holky, já jsem alergická na pyly trav a stromů. Už se mi s pomocí Dr. podařilo během let tu alergii trošku zredukovat, ale pořád se v sezóně bez léků neobejdu. Už 4. rokem beru alergeny - Stalloral v kapkách (místo vakcíny v injekci) a Dr. mi povolila udržovací dávku. Pak mi napsala na rýmu a svědění očí Allergocrom (kapky a nosní sprej). Prý tyto léky spadají do kategorie B co se týče bezpečnosti v těhu. V Ačku prý skoro nic není. A prý jsou bezpečně. Do Céčka spadá Zyrtec a kdybych to nemohla už vydržet, tak si ho mám vzít. Prý sice prochází placentou, ale neškodí plodu. A kdybych měla potíže s dýcháním, tak mám Diskus. Jak už vás tady více psalo - není pro dítě nic horšího než když se dusíte vy, takže léky jsou potřeba. A co mi zbývá než své alergoložce věřit 😎

andelka
29. dub 2008

Já jsem taky alergik, ale ne silný. Mám alergii na trávy, roztoče, prach a peří, naštěstí se většina z toho dá nějak omezit, kromě trav. Zatím jsem léčená 4 rok, brala jsem Zyrtec, Zodac a Alerid. Mám teď na sezonu léky, ale čekám, až začnou problémy, moje sezona je až od května. Doufám, že už to bude lepší, jinak v létě chodím s plným nosem a červenýma očima. 😒 snažilka zatím nejsem, ale až půjdu na podzim na kontrolu, už se taky chci zeptat, jaké budu mít omezení. Snad se to obejde bez léků, třeba s homeopatiky, nebo se mi podaří otěhotnět mimo sezonu.

maruska30
30. dub 2008

Ahoj holky, tak sem včera byla na alergologii. Takže co mi doktor řekl? Když se snažíme tak mám samozřejmě brát předepsané léky každý den, no a až zjistím že sem těhu tak mám tyto léky brát pouze při obtížích. Prý u léků na alergii nebyla prokázána škodlivost na plod. No tak nevím...Já se budu snažit je nebrat vůbec

aureliaaa
4. kvě 2008

Ahoj holky. Tak moje doktorka na to má jasný názor a už tady byl několikrát zmíněn. Léky na astma mi nechala (Symbicort, Rhinocort), protože tak maličká dávka kortikoidu, navíc podávaná lokálně nemůž dítěti uškodit tak jako by uškodil nedostatek kyslíku při dušnostech, nebo dokonce záchvatu, mozku vašeho dítěte. Každý další silný záchvat se podepíše na vaší průdušce a postupem času i na srdci. Já vynechala akorát ten Zyrtec a to ještě sem tam si nějaký lupnu když je fakt hrozně a usoplila bych se k smrti. Důležité pro mimi je dýchat!!! Brát léky pouze při obtížích je blbost. Konkrétně Symbicort je preventivní lék a když nastanou potíže je už pozdě. Ten by se neměl vysazovat, přerušení léčebné kůry je nebezpečné. Párkrát jsem to zkusila(ještě netěhu) a pokaždé jsem skončila na Prednisonu.

gaba3
4. kvě 2008

ahoj holky,
tak já jsem taky silný alergik a ekzematik 😠 v těhotenství jsem brala zyrtec - ale až od třetího trimestru...dokonce mi ho dávali i v nemocnici a dle gynekoložky a mého lékaře prej v těhu nevadí, že je lepší držet alergii pod kontrolou.... ted ho beru také a kojím, dětský lékař mi tvrdil totéž, když budu držet alergii pod kontrolou u sebe, nebude mít potíže ani prcek.... tak snad to někomu pomůže 😉

henke
10. kvě 2008

ahoj holky sem tadynova,ale mam termin uz za ctrnact dni chtela sem jen rict neco o tech lecich v teh.co se tace astmatu -tak sem astmatik cely teh.beru normalne pulmicort nejmene skodlivy bez nej bych teh.neudejchala a ted zacala pylova sezona a to beru normalne zyrtec jinak bych se taky udusila pro zmenu rymou nesmi se snad jen v prvnim trimestru nebojte 🙂

palenda
10. kvě 2008

Ahoj holky - taky jsem to teď začala řešit - jsem na úplném začátku těhu, chodila jsem na alergo na hyposenzibilizační vakcíny, které jsme teď vzhledem k mému stavu přerušili. Naštěstí mám "jen" alergii - lékař mi doporučil, když bude nejhůř, vzít Zyrtec (předtím jsem brala Aerius) a mám Flixonasu do nosu (je to téměř to samé jako Rhinocort). Tu si stříknu teď, když je hezky a fouká vítr, tak jednou denně. když zaprší, neberu nic.

beruska21
16. kvě 2008

Ahoj děvčata, já mám stejný problém...už měsíc mě trápí elargie, takže jsem se dopovala zyrtekem a kapala si do nosu...a teď jsem zjistila že jsem v třetím týdbnu 😕 tak doufám že jsem mimi nijak neublížila...hned jak jsem to zjistila tak jsem to vysadila, než se poradím s některým doktorem, ale jdu tam až za týden...a vzhledem k tomu že jsem silná alergička, a skoro už nemůžu dýchat, jak mám nos ucpaný nebo mi z něj teče, tak nevím jak ten týden přežiju...aniž bych mimi neublížila 😖

andelka
16. kvě 2008

beruska: pokud vím, tak první 3 týdny ještě mimi není spojeno s maminkou, takže jsi mu neublížila. Jinak i holky tu psaly, že slabší dávky nevadí, lepší než kdybys měla záchvat.

irenan
17. kvě 2008

Beruska, jestli ti muzu poradit tak zavolat nebo zajit si muzes kdykoliv kamkoliv, kdyz je ti zle, sla bych hned. Necekala bych tyden.

beruska21
26. kvě 2008

Tak jsem v 6 týdnu těhotenství, alergie jak hrom, doktor gynekolog říkal ať to zkusím vydržet, tak to zkouším no, neím jestli není pro mimi horší to neustále kýchání, než jeden zyrtec 😒 Ach jo, ale co bych pror to naše mrňě neudělala 😀 Teď pojedu ve čtrvtek k našemu "dvornímu" lékaři akupunkturistovi, tak mi určitě dá i nějaká homeopatika a tak a bude líp 😎

lusill
27. kvě 2008

Ahojky, já beru xyzal od začátku svého těhotenství. Taky jsem se bála, že to může mít nějaký vliv na dítě, ale u všech doktorů mě ujistili, že se nemám bát. Moje alergoložka mi řekla, že je lepší brát tabletky než třeba sprey do nosu - že to je větší síla, no tak nevím. Já tedy beru jen tablety, kapky a spreye(pouze mořskou vodu)s antihistaminiky ne. Taky zmíním, že jsem na pár dní tabletky vysadila, ale to bylo otřesné, můj zdravotní stav se rapidně zhoršil, což pro dítě také není zrovna nejlepší, takže zobu pilule a je mi fajn, doufám že mimku taky 🙂

veverka1
29. čer 2008

Ahojky. Já jsem taky alergička pro mě je nejhorší období tak v tom červnu a červenci, ale v květnu už začínám a končím někdy začátkem srpna. Ale ten červen a pak začátek července je pro mě trest. Snažíme se o třetí mimčo. Před necelýma dvěma měsíci jsem potratila a teď zkoušíme znova. Můj alergolog mě řekl že nesmím rodit a ani být těhu v sezoně, že bych se to mu měla uplně vyhnout. Což teda nejde. Jak to děláte, přemýšleli jste nad tím rodit do doby kdy je u vás alergie nejhorší? Já mám dvě děti obě jsou v listopadu, takže to byla pohoda, jenže ty se nám tenkrát povedli hned, protstě jsem řekla budu těhu a byla jsem. Teď to prostě nejde nejde tak lehce. Já nevím jestli dát na dr a snažit se tak abych porodila tak do začátku až půlky května a nebo si dát v srpnu pauzu a začít znova kolem vánoc kdy zase bude vycházet porod mimo sezon. Dr mě tak doplašil že už pomalu začínám ztrácet naději na těhu s tím když musím řešit ještě toto kdy mám a nebo nemám rodit ☹ Jo a léky mě řekl že nesmím brát vůbec žádné. jen jsem dostala inhalátor, protože se někdy dusím a ten mám povolenou jednou denně použít teda v těhu, jinak nic. Ale docela zabírá, nebo aspoň uleví šumivé kalcium a nebo ten sprei z mořské vody pro alergiky Sterimar

jenniffer
29. čer 2008

Veverka1: já jsem taky pořád řešila, jen aby se mimčo nenarodilo do pylové sezóny (u mě březen až srpen), jak se doporučuje - ale přírodě holt neporučíš. Nějak se nám pořád nedaří, takže jsem přestala řešit, kdy se to má narodit a myslím jen na to, aby se vůbec zadařilo. Holt všechno je relativní. 🙂

veverka1
29. čer 2008

No tak my se snažíme půl roku, v březnu se zadařilo, ale v květnu už bylo po štěstí, jsem měla zamlklé těhu 6 týden . Tak jsem říkala že teda jestli se nepovede do konce července ještě teda koketuju s tím že risknu srpen s porodem v květnu, že bych to ještě mohla zvládnout. Tak potom pojedeme asi v kuse bez přestávky od vánoc. Já ale spíš řeším to že ten porod neudýchám. Jinak to neřeším. Myslím že se dítko alergiím nevyhne, protože jsem s manželem alergici oba dva a on ještě navíc i astmatik. Dcera je v listopadu a alergie se začíná projevovat, u syna ten je taky v listopadu zatím nic. takže uvidíme

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru