Analgosedace v těhotenství. Máte podobnou zkušenost?

kacci
29. zář 2010

Ahojky, bohužel jsem nevěděla, že jsem těhu a podstoupila jsem lipku v analgosedaci - podle ultrazvuku jsem byla ve 4+4 .. těhotenství jsem zjistila až minulý týden, kdy jsem byla 9+2. Moje gynekoložka mě poslala na genetiku, odtud jsem šla s pláčem, protože paní doktorka měla v podtextu každé věty slovo potrat, i když fakta jsou taková, že žádný z těch léků, které jsem dostala, VV nezpůsobuje, ale pro jejich kombinaci není žádná studie...Už jsem objednaná na provotrimestrální screening do Gennetu, ale pořád se z toho nějak nemůžu dostat....těhu je hoooooodně nečekané, mám 15-ti měsíční dvojčata po IVF, takže sice jsme další mimi plánovali, ale až tak za 5 let🙂)). Stalo se to některé z vás a jak to dopadlo???

elana
29. zář 2010

v době kdy jsi na zákroku byla, tak ještě bylo těhotenství chráněno zákonem "vše nebo nic". Takže se neboj, pokud by bylo došlo k poškození embrya, bylo by tak vážné, že Tě už dávno opustilo 😉 jestli je vše ok, tak by to tak i mělo zůstat, resp. jakékoli cokoli by nemělo mít souvislost s léky.

kacci
autor
29. zář 2010

Elano, o tom "pravidlu" vím, jenže bohužel platí 100% jen do 4tt, ten pátý už je hraniční, kdy to tak být může a nemusí....

elana
29. zář 2010

je to 45 dnů

baru7
29. zář 2010

myslím, že to je tak hrozně individuální, že nejde přesně říct žádný termín, od kdy je to škodlivé...stejně tak nejde stopro říct, že to není škodlivé....někomu to nic neudělá, někomu ano....

kacci
autor
29. zář 2010

Opravdu???? Mně právě gynekoložka řekla, že je to na hraně a pak nezávisle i ta genetička. Taky jsem původně myslela, že to díky tomu bude ok, ale vyděsili mě....To bych byla moc ráda, kdyby to tak bylo

elana
29. zář 2010

mělo by to být 45 dnů, opravdu. Nadto když se něco podobného stalo holčině v jiné diskuzi, tak toto jí řekli u Apolináře, tím jsem si to utvrdila, že fakt to tak je.

zkus si vyhledat ty léky tady: http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=..., Američani jsou hodně opatrní a toho, že to bylo v kombinaci se neboj.

kacci
autor
29. zář 2010

tak jsem to projela těmi stránkami, něco mi to nenašlo, ale někde bylo už C, že to vliv na plod má☹(((((((((.

kacci
autor
29. zář 2010

tak jsem zapátrala u svého oblíbence Koutského (chodila jsem k němu s dvojčátky do poradny🙂) a našla jsem tohle:
dobrý den, tak rifaximin....nový lék na trhu, hmmm, k panice bych důvod neviděl,tento lék je řazen do kategorie C dle FDA (fda.gov, A+B zcela bezpečné, C hraniční,ale reálně využíváme, jen s teoretickým rizikem,D+X kontraindikované léky ) a je-li nutné,občas léky této kategorie v těh.musíme využít. Riziko ovlivnění vývoje plodu je spíše teoretické. Navíc, chápu-li dobře,bylo v období vývoje do 5.týdne, pak platí pravidlo "vše nebo nic",tj. buď se těh.potratí do cca 8-12.týdne ( poškození bylo velké) nebo se naopak vyvíjí zcela nedotknuté dále bez vady, definitivně ukáže tedy čas. Shrnu-li to, doporučil bych být v klidu...
Trochu mě to uklidnilo, jemu opravdu věřím, "jde s dobou"

elana
29. zář 2010

tak to je bezva, že jsi klidnější🙂 neboj nic...po takové dardě by se už jistě něco projevilo. Hodně štěstí a dobře to dotáhněte k porodu🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru