Antibiotika a čípky v těhotenství, máte zkušenost?

caajkova
6. bře 2014

Ahoj holky,mela jsem anginu v 18.tydnu dostala jsem antibiotika,jenze se mi po nich vytvorily nejake kvasinky,na ty mam predepsane cipky.mate s tim nekdo zkusenosti?hlavne me zajima prenos na partnera,mam predepsane 3cipky a po douzivani uz je to vylecene,nebo se doporucuje nejaka sex. zdrzenlivost?Diky moc za reakce.

brendamonique
6. bře 2014

Ahoj, já byla hospitalizovaná v nemocnici a nikdo se mě ani nijak neptal, nasadili mi na údajnou infekci, která nakonec potvrzená nebyla Augmentin...měla jsem skvělé žaludeční potíže a průjem, no průjem, spíše jsem si připadala jako při střevní chřipce, ale dr. to komentovala, že hlavně když je to správné pro miminko, takže jsem to neřešila, po dobrání jsem samozřejmě dostala jako bonus pěknou mykózu, takže čípky, ale do dvou dnů jsem byla bez potíží a jen dobírala čípky. Můj dr. mě ani neprohlédl, jen nasadil čípky a mám vše v pořádku. To budeš vidět sama jak se po dobrání budeš cítit a při další kontrole ti to dr. určitě zkontroluje a sex...no sama už ani nevím co to je, já mám styk zakázaný ze zdr. důvodů - jsem ve 24 týdnu :D takže to ti neporadím 🙂

lv
6. bře 2014

Musela jsem brát atb u obou holek, už jsou taková co neškodí plodu, angina, a podobné múzou uškodit víc, když bys mela horečku. A mykoza je častá, sex bych do doleceni vynechala, jinak bych partnera nelecila.

crazim
7. bře 2014

já jsem byla taky hosp. v nemocnici dávali mi atb do žíly pak mě pustili domů s antibiotikama v prášcích s tím, že to musím dobrat a pak na kontrolu...po dobrání stejně jak píšete..mykóza..tak jsem jela k dr. znovu dostala jsem čípky a mastičku..po dobrání čípků, jsem jěště chvíli mazala krémem.. po léčení byl sex trochu "sušší", ale časem se to poddá 🙂 jsem ve 23tt

vercas01
8. bře 2014

Já měla atb na močák v 8tt... v lékárně jsem si k nim přikoupila laktobacily a bez kvasinek i mikózy 🙂 a příště až zas budu brát atb tak si je zas koupím ( 10 tablet cca za 95,- ) ale myslím, že je lepší si je koupit než pak trpět 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru