Antibiotika v I. trimestru, mám zvláštní pocit při čůrání

uzulka
21. čer 2014

ahoj holky,pri cevkovaní mi zjisttili ,že v moči mám bakterii ikdyz me nic netrapilo doktor mi stejne napsal ATB.Po třetim dnu braní jsem začla kazdou chvilku chodit čurat a pritom ze me vyslo par kapek s divnym pocitem dole ne paleni pri curaní, ale takovej tlak doktor mi řekl že to mužou byt kvasinky a dal mi čipky a přesto ,že jsem brala probiotika ted jsem atb dobrala a nic se nezměnilo pořad me to nutí čurat a 'dole'mam porad zvlastni pocit pri curani me to nepali ,ale prijde mi to jako klasickej zanet mocaku jsem v prvnim trimestru a je mi jasny že az mu v pondeli prinesu moč,ze mi da znovu atb coz mi prijde na hlavu když se mi v pulce brani ATB objevili priznaky ktere zustaly..od zacatku tehotenstvi zvracim,zhubla jsem a nic moc v sobe neudrzim a ted do toho todle hodne se bojim o mimco :( nema někdo zkusenost? nechci podruhe zasebou ATB :(

mysonek
21. čer 2014

Ahoj, v těhotenství se léčí i tzv. asymptomatická bakteriurie, t.j. přítomnost bakterií v moči bez klinických příznaků. Při neléčení je totiž riziko přestupu bakterií na ledviny. Takže pokud tam bakterie stále budou tak budou ATB třeba. Penicilinová ATB a např. cefalosporiny jsou v těhotenství bezpečné. Doporučuju koupit si laktobacily jako prevenci průjmu a mykózy a hodně pít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru