Ascorutin při špínění. Jak dlouho ho mám užívat?

lenkajiraskova
7. led 2011

Dobrý den,jsem teď v 16tt a chěla bych se zeptat jestli je tady někdo komu gynekoložka předepsala na špinění CYCLO3FORTE?Nalez byl hematom a vcestne lužko.Byla jsem s tím v nemocnici na vyšetření a tam my nato daly ASCORUTIN.Moje doktorka to ale změnila na CYCLO3FORTE.Brala jsem to 3 dny a žadná změna,tak jsem to vysadila a začala brat ASCORUTIN.Po 3 dnech špinění ustalo.Za 2 tydny jsem byla na kontrole a hematom je pryč a vcestne lužko se zvedá.Zajímalo by mě jak dlouho bych měla ten ASCORUTIN užívat.Děkuji za odpovědi.

haanhobe
7. led 2011

Užívala jsem ho taky, nevím jak dlouho, ale dr. říkal, že to neuškodí, že je to jako,, vitamín C"

lenkajiraskova
autor
7. led 2011

@haanhobe Dik.Pravě že jsem četla že to všichni užívají tak jsem to taky zkusila a doktorce nic neřekla.Akorát nevím jak dlouho ho mužu brát.

eloana
7. led 2011

@lenkajiraskova Ahoj ja spinila take v 15tt uzivala jsem 3 x denne do te doby nez jsem prestala spinit. bylo to asi jen 2 dny

lenkajiraskova
autor
7. led 2011

@eloana A to ti to řekla doktorka?

eloana
7. led 2011

@lenkajiraskova byla jsem v nemocnici na pohotovosti- napsal mi to primar

lenkajiraskova
autor
7. led 2011

@eloana Mě taky ale neřekl jak to mam dlouho užívat.Moje doktorka my řekla že to nemam brát a napařila my CYCLO3FORTE ale to my nezabralo tak jsem se na ni vyprdla.Pravě že my řekla ze bych měla brat až do porodu to CYCLO3FORTE ale ja to neberu.

hancazivocich
7. led 2011

ahoj - tady jsem našla o ascorutinu. Mimochodem - já ho brala - od 9. týdne, asi 14 dní - tuším... Také hematom...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ascoruti...

eloana
7. led 2011

@lenkajiraskova schvalne jsem nasla ty leky -je tam 3x1 a vim ze jsem mela asi 4 prasky pak spineni ustalo

eloana
7. led 2011

@lenkajiraskova me rekli po tu dobu co spinim kdyz spineni ustane -uz brat nemam a at si ho necham kdyby se to opakovalo mam si ho zas vzit....

lenkajiraskova
autor
7. led 2011

@eloana Takže si myslíš,že je lepší ho úplně vynechat a kdybych zase začala špinit ,tak si ho mám vzít?To víš,je to pro mě těžké,bojím se abych něco nezanedbala a nějak neublížila mrněti.Moc si ho přejeme s manželem.

eloana
7. led 2011

@lenkajiraskova chapu🙂 to je jasne, ze se bojisj a jsem prestala spinit za chvili a uz jsem ho pak nebrala -mela jsme to zpusobene nizko polozenou placentou ten acsorutinm je vyslovene na krvaceni- me rekli at ho beru dokud spineni neustane -jo a zakazali mi sex🙂

lenkajiraskova
autor
7. led 2011

@eloana To já mám zakázaný taky.A to zřejmě až do porodu.Ale co se dá dělat,přece nebudu riskovat život miminka kvůlu sexu.To je ale obětování.Až tet chápu mojí matku,když mi říkala at si užívám pořádně sex,než budu těhotná.A já si myslela že v těhotenství je ten sex nejlepší,ale spíš není žádný.Máš moc krásné 2 děti.To mi čekáme první a budeme rádi,když ho donosím a bude mimi v pořádku,po těch všech problémech co už jsem musela podstoupit.

eloana
7. led 2011

@lenkajiraskova 🙂 diky....
koukala jsem,ze mate za sebou ivf...taky jsme meli s druhym problemy -taky jsme chodili do caru, takze trosku rozumim
me rekli odpocivat netahat nic tezkeho -a v 18tt uz byla placenta normalne, hematom nevim nemela jsem....
ale ten ascorutin bych brala jen pri spineni

lenkajiraskova
autor
7. led 2011

@eloana Ano.Protože manžel má špatné spermie,tak kvůli tomu jsme to musely podniknout.Protože vloni jsme to zkusily dvakrát normální cestou,ale vždy jsem o to přišla mezi 5 - 6 týdnem.Ale děkujeme i za to,i když to nebylo pro mě jednoduché.Ale člověk vydrží asi fakt hodně.Tak já to zkusím,dnes naposledy si je vezmu a pak jedině kdybych špinila.Je pravda,proč se furt cpát zbytečně s nějakýma práškama,už jsme jich snědla dost.Děkuju za radu.Přeji ti pěkný den.

hojda
7. led 2011

Já ho měla na krvácení z nosu, hodně na to trpím.

eloana
7. led 2011

@lenkajiraskova ja myslim ,ze acsuritin je vyslovene nas zastavu krvaceni- podle me je zbytecne ho brat kdyz je vse ok

vecernice
7. led 2011

@lenkajiraskova ascorutin je vlastne vitamin C, pomaha na zpevneni zil. prebytecne mnozstvi telo vylouci. ja ho beru od 7tt (krvácení, špinění, hematomy), a jen tak nevysadím, ničemu neškodí.

lenkajiraskova
autor
7. led 2011

@vecernice A to ti doporučila doktorka?Mě ta moje ho zamítla.Ale i přesto ho beru.Pomohl mi,když jsem špinila.Ale právě že nevím,jestli to mám brát dál a nebo vysadit a nebo třeba snížit.

vecernice
7. led 2011

@lenkajiraskova me ho rekli jak v nemocnici, tak pak muj doktor. on pripadnemu krvaceni nezabrani, ac by to bylo krasne, pomaha zpevnit zily, aby tolik nepraskaly, a pak nevznikaly hematomy, a mozna trochu pusobi jako placebo 😉
ja beru furt trikrat dva 😉 ale hematom furt asi mam ☹

lenkajiraskova
autor
7. led 2011

@vecernice A ten hematon jak víš,že ho tam pořád máš?Takže ti to nepomáhá?A ty máš co za problém?Já trochu špinila.

kacii
7. led 2011

@vecernice jsem na tom uplne stejne, stale jsem spinila a ted od utery mi byl zjisten hematom a o askorutin jsem si rekla, doktorka mi rekla, ze nicemu neskodi, ze se jim, ale vedecky nikdo ohledne tehotenstvi nezabyval, tudiz jeho ucinky nejsou prukazne...podle proto je a asi napsane, ze ne pro tehotne...jako se vsim, co neni vedecky overeno, chrani se tim a asi i musi napsat tehulky ne...stejne jako u paralenu a pritom kazdy lekar rekne, ze v tehu neskodi...mne osobne, ale prijde ze askorutin mi pomaha...mozna kdybych ho mela driv, nemela bych ani hematom...

kacii
7. led 2011

@lenkajiraskova kdyby jsi nechtela brat chemicky lek...tak hodne vitaminu C a pohanku. ascorutin je kombinace:kyseliny askorbove (vit.C) a rutinu a nejvic ho obsahuje pohanka...obecne me doktorka zakazala volne prodejne leky, ze je nikdo netestuje a neruci za mnozstvi obsazenych latek a jejich slozeni...takze i to C nejak prirodne...pokud nejake vitaminy ve forme tablety, tak ty, co predepisuje lekar...tak mi to aspon bylo receno, nevim, ale logiku to docela ma... 🙂

lenkajiraskova
autor
7. led 2011

@kacii Tak to máš pravdu.

vecernice
7. led 2011

@lenkajiraskova 6tt spineni, 7tt docela silne krvaceni, nasledne hospitalizace na 4 tydny. pak doma tyden klid a znova krvaceni, ale uz mirne, pak spineni, ted uz slabe, ale dohromady asi 5 tydnu.
beru Utrogestan, Ascorutin a Magnosolv, a mam celou dobu klid na luzku. ale zizaly jsou bojovnici, a drzi se zuby nehty.
hematom tam byl 15.12. 4x1cm, doufam, ze mizi, ale pryc jeste nebude, protoze porad mirne spinim,a c ted uz slabounce 😉

@kacii me ascorutin dali v nemocnici, tam mi prave vysvetlili, ze je to vitamin C, ze prebytek telo vylouci. dal mi ho i muj doktor, rikal, ze pokud se to ma poto, tak tomu nezabrani, ale ze nicemu neuskodi 😉

tak drzim palce, at uz si uzivame radosti 🙂

monik1
7. led 2011

@lenkajiraskova Taky jsem brala Ascorutin v 16.-17.tt, předepsal mi ho můj gynekolog a diagnózu jsem měla stejnou jako ty: hematom a placenta preavia centralis.. Taky jsem byla hospitalizována v nemocnici.. Placenta se naštěstí zvedla a teď jí mám na zadní stěně a hematom zmizel a vše je v pohodě a za pár dnů už bych měla rodit.. Přeju hodně štěstíčka a neboj při tom hematomu je normální, že předepisují Ascorutin 😉

cvachna
25. srp 2019

Kolik denně tablet jste užívalo při špinění?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru