Ascorutin v těhotenství, máte zkušenost?

krausule
5. pro 2013

Ahoj holky,jelikož pořad špiním v tehotenství(6 tt) doktorka mne dneska napsala Ascorutim,jenomže v příbalovém letáčku koukám je psané že neužívat v tehotenství!Taky mne napsala že mám užívat 3 tbl.rano,odpoledne i večer..ja tedy nevím ale ta davka se mne zda taky nejaka moc velika..vím že je to prave na krvacení-v podstate vitamín C..ale i tak mne to trochu znejistilo..máte nektera podobnou skušenost?Díky.

1velrybka
5. pro 2013

@krausule Ahoj, já ho taky brala, i když teda menší dávky. Ale už když mi to doktor předepisoval, tak mě upozornil, ať se nelekám, že v příbaláku je, že to nemůžou těhotné - ale že se jim to normálně předepisuje a neuškodí to. Tak jsem mu věřila a brala to. Nicméně - na špinění mi stejně nepomohl. Pokud máš strach z vysoké dávky, tak ho ber prostě méně.

krausule
autor
5. pro 2013

@1velrybka ahoj,díky moc..taky si myslím,že snad by mne nedávala neco-co by mohlo uškodit..ja si říkala že budu brat tak max dve..třikrat denne..taky mne kamošky dávali rady-at si denne radši vymačkam dva citrony do vody..pry to je to same.. 😀 a zdravejší..a ty si "špinila taky"?Človeka to dost znervoznuje..pokažde mám strach-že se to "rozjede".. ☹

1velrybka
5. pro 2013

@krausule Jo, já špinila od konce 7. tt. Dalo mi to pokoj někdy začátkem druhého trimestru. (Musím zaťukat, nerada bych to zakřikla, pořád mám strach, aby se něco nestalo). Ne teda v kuse, ale třeba jeden, dva dny jo, pak zase klid, pak zase jo atd. A na přelomu 1. a 2. trimestru to bylo častější a někdy i čerstvá krev, i když jí bylo malinko. Hmm, tak u mě slovo znervozňuje je hodně slabé....já z toho byla vždycky úplně v háji a obrečela jsem to. Kamarádka je po 3 potratech, tak jsem měla strach, abych to nezažila také. Jinak já citron nemohla - mám fakt ráda vodu s citronem, ale v prvním trimestru mi z ní bylo blbě. I teď mi z ní je tak nějak divně, ale už je to lepší a raději si ji moc nedávám, spíš výjimečně a jen trošku. Před těhotenstvím jsem ji pila hodně.

veronika162
5. pro 2013

Ja ho beru uz tri tydny... ale jen dve tablety denne. Beru ho spolecne s utrogestanem...napsali mi to v nemocnici po slabem krvaceni....ted musim zaklepat ze je to ok 🙂 myslim ze neni duvod se bat 🙂

krausule
autor
5. pro 2013

@1velrybka to mne povídej,ja mám ted za sebou taky dva potraty..proto se bojím..a mooc..ten kdo to neprožil snad ani nepochopí..proto mne hodne lidí říka at "nehysterčím"..ja prave taky špinim..navíc mam docela bolesti v podbříšku..dneska jsem to zrovna řešila s doktorkou..človek se opravdu bojí..ty křeče nejsou tedy taky dvakrat příjemny..taky mne ted citron nedela dvakrat dobře..nevolnosti..chjoo..

krausule
autor
5. pro 2013

@veronika162 díky moc..snad mne to taky pomuže..to špinení je fakt desnej stres.. ☹

akashka
5. pro 2013

@krausule Normálně se brát může, potvrdilo mi to několik gynekologů.. na příbaláky to teď už musí psát všude, jelikož nic na těhotných testovat nemůžou 😉 Každopádně bych teda brala dávku jako mi předepsal lékař a ne tolik co bral někdy někdo jiný 😉

krausule
autor
5. pro 2013

@akashka tak jasný..díky moc za odpoved,jsem ráda,že když je problém človek se muže takto poptat,pak je aspon trochu v obrazu.. 🙂

gabina_ch
5. pro 2013

Taky jsem brala a opravdu je neškodný.

akzeret1
5. pro 2013

bud v klidu a ber ho já ho užívala skoro do 30tt 😕 😅 hlavně kvůli psychice špinila jsem do 13tt,je to vlastně jen vitamín c neublíží 😉

ev.ka
5. pro 2013

ja se na to ptala gynekologa a ten mi řekl, že to tam je tak napsané, jelikož je to lék bez dostatečných testů
prý je na ty testy moc levný (či co to povídal)
takže se to předepisuje prý už lééééta, akorát to tam není napsané

sisi137
6. pro 2013

@krausule s tak velkým dávkováním jsem se tedy nesetkala.....pokud nešpiníš nějak moc zkusila bych nižší dávku a do toho kombinovat s vodou s citronem.

sisi137
6. pro 2013

@krausule a máš i utrogestan?

1miska
6. pro 2013

@krausule ja jsem ho brala skoro cele tehotenstvi..... tekla mi třeba 3x denne krev z nosu a přitom hematologie byla OK.... myslim ze to skodit nemůže, ze se nesmí brat v tehotenstvi ma napsano 95% leku a to často jen proto ze na tehotnych nikdy nebyly zkousene.... a ascorutin je vlastne takovy vitamin, tak bych se nebala 🙂

terkaz
6. pro 2013

Holky a co Duphaston? 😒

krausule
autor
6. pro 2013

@akzeret1 ahoj-no to špinení je hrozné..mam třeba jeden den klid a pak znovu..dva tři dny..není to silné ale zneklidní to tedy dost..

krausule
autor
6. pro 2013

@sisi137 urtrogestan ne-dali mne Duphaston,myslím že je to neco podobného,taky na udržení..mnela jsem brat dva rano a dva večer-ale chytla jsem z toho tak neskutečnou migrenu-že jsem myslela,že zblaznim..tak jsem snížila davku na jeden rano a jeden večer..a už je to v klidu.

krausule
autor
6. pro 2013

@terkaz ahoj-taky ho beru..mnela jsem brat dva rano a dva večer,ale na druhý den jsem chytla tak neskutečnou migrénu,že jsem myslela,že zblaznim..tak jsem snížila davku na jeden rano a jeden večer-a už je to v klidu.

terkaz
6. pro 2013

@krausule ahojky, ja mam brat jeden rano a jeden vecer na 10dni. Snad to neni moc velky hnus ☹

krausule
autor
6. pro 2013

@terkaz taky tak beru..ale špinim pořad.. ☹

paaajka
6. pro 2013

@terkaz @ krausule Buďte v klidu holky, já ho brala na špinění taky - brala jsem 2 tablety 3x denne, po několika dnech jsem mohla snížit dávkování na 3x1 tabletu denně a hlavně jsme musela hodně ležet. Je to spíš vitamin a doktor říkal, ať se neděsím, že v letáku píšou, že ho nesmí užívat těhotné, ale že ho doktoři předepisuju už spooooustu let.. Ascorutin mi zabral po několika dnech. Chápu, že to špinění vyděsí, taky mě vyděsilo a fest.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru