Asi hodinu zvracím, mám křeče v břiše. Otrava jídlem?

veronickalongipes
14. led 2012

holky, asi hodinu "bliju jak alík", mám křeče v bříšku, zimnici.. může to být otrava jídlem? vařili jsme si doma, ale člověk nikdy neví co koupí.. je mi zle a bojím se, abych neublížila nějak mimišu, ale zas na druhou stranu nechci jet na pohotovost jak nějaká hysterka, myslím, že jsou i vážnější případy..

Máte zkušenosti? co vám pomáhá?

foogy
14. led 2012

@veronickalongipes Já si myslím, že je to obyč střevní chřipka. Měla jsem jí na Silvestra a jak píšeš - blila jsem jak alík a na WC jsem nestíhala dobíhat, hrozný to bylo. Do toho zimnice, hrozná únava a 2 dny bolest svalů a kloubů a 4 dny na dietě, jak mi bylo zle.
Prý to teď řádí.. Tak držím palce, ať to neni nic vážného 😉 Hlavně hodně pij a dobrý jsou 3 lžičky Coly po 2 hodinách. To dodává energii.

apollo11
14. led 2012

@veronickalongipes To spíš vypadá na nějakou střevní virózu. Něco podobného jsem měla taky a mimčo to určitě neohrozí, jen si hlídej tekutiny a pak nějaký vitamíny. Nebezpečná může být jen listerióza, ale pokud se vyvaruješ rizikových potravin, tak je to málo pravděpodobné.. Tak ať jsi brzo fit.

andu
14. led 2012

Nemůže to být jen nějaká střevní chřipka? Já takouvou na začátku prodělala s druhým dítětem. Myslela jsem, že to budou těhotenské nevolnosti. Trochu mi pomohly zázvorové tabletky pro těhotné, Emesin. Ale nakonec to byla jen střevní viróza, trvalo to myslím jeden den takhle akutně.

veronickalongipes
autor
14. led 2012

no já doufám, že jsem jenom přecitlivělá.. akorát že manželovi je taky celkem blbě, tak to mě asi vystrašilo.. ale začlo to z ničeho nic, tak tak sem si stihla uklidit byt (víkendový úklid) a už to bylo.. zkusím jít spat a budu doufat, že do rána bude líp..

hasky24
14. led 2012

a co jste snědli ?

denousek
14. led 2012

@veronickalongipes ja jsem to mela mezi svatkamaa a to od rana od 8 do 5 do vecera ..to jsem v kuse jen zvracela..bylo to desny... ted to tady řádí..budes to muset vydržet doporučuju coca colu či pepsi po douškách to udelá žaludku dobře... ale fakt po trosinkach...

veronickalongipes
autor
14. led 2012

měli jsme lososa a na tom byl přeliv s pár mušlema, vařenýma a ještě doma byly vařené znova.. ale mám strach právě z nich.

hasky24
14. led 2012

no mušle jsou zrádné tak uvidíte kdyby Vás to s mužem nepřešlo raději bych na tu pohotovost zajela pro klid 😉

berynka
14. led 2012

Taky bych řekla, že to bude střevní chřipka 😉 ... u nás to proběhlo rodinou v prosinci a teď vím o X lidech z okolí, kteří to mají taky. Vypadá to neskutečně infekční 😝 . Průběh - teplota+zimnice, zvracení, průjem, případně křeče v břiše. Před tím celkem chuť k jídlu, ale pak to začlo. Trvalo to asi 3 dny, kdy odeznělo to nejhorší. Ale chce to dost pít a fakt dodržovat dietu.

denousek
15. led 2012

@veronickalongipes tak co jak jsi na tom po ránu?a co noc,?

martaska78
15. led 2012

Já měla něco podobného, když jsem byla těhu, mazala jsem k doktorce (obvodní) a ta mi řekla, že mi stejně nemůže nic dát, ať si koupím nějaký bylinkový čaj a zavodnňovat se. Uvidíš jak ti bude, kdyby to trvalo déle, tak bych asi jela 😒

veronickalongipes
autor
15. led 2012

no, asi v 1 jsem se odvážila jít si lehnout (máme postel v patře, takže létat dolů by bylo ještě tak o úraz), teď už to vypadá trochu líp, ale že by mi bylo nějak skvěle, to ne.. ale tak už to nevidím tak děsivě jak včera 🙂

denousek
15. led 2012

@veronickalongipes jj tak to si mela ty virozu... moc se necpi a pij tu coca colu nebo pepsi jestli mas... a nejlepsi trochu suchyho brambora... nicc njinyho jsem do sebe nedostala ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru