Asi mám deprese. Potřebuju se svěřit

ladymarionne
29. led 2009

AHoj holky,dnes mi na utz zjistlili počínající komplikace u mimíska vlivem těhotenské cukrovky. Za 14 dní mi s největrší pravděpodobností vyvolají porod, budu v 37tt. Nevím proč, asi to bude mou vrozenou pesimistickou náturou, ale celej den brečím a jsem tak nějak vnitřně přesvědčená, že se mimískovi určitě něco stane, že umře... Nejradši bych si nafackovala, pořád si opakuju, že musím myslet pozitivně, že doktoři ví co dělají, a když mě poslali domů, že to nebude žádná hrůza, že musím být silná, že miminku nedělá dobře, když se takhle trápím. Jsem asi prostě labilní. Kdyby se miminku něco stalo, neumím si představit, že bych to dokázala překonat, asi by mě museli zavřít do blázince... nechápu proč mě napadají takové myšlenky, ale mám strach, že se za těch 14 dní čekání dopracuju k totálnímu psychickému zhroucení. ☹ ☹ ☹ Mám strach, že ani dneska neusnu. Ach jo. Já chápu že mi v tomhle asi nikdo nepomůže, ale potřebovala jsem se svěřit ☹ Před přítelem plakat nechci, vždyť k tomu vlastně nemám ani ještě důvod 😒

emamamamu
29. led 2009

za dva tydny uz budes mit miminko v ruce, to te taky nepovzbudi?🙂 kdyz budes premyslet takhle, tak budes fakt rodit v blazinci🙂 doktori obcas jsou magori, ale kdyby to bylo tak vazne, tak uz rodis dneska a ne az za dva tydny...asi to je standartni postup🙂

mil7
29. led 2009

Ahoj,
ladymarionne - neblázni...Vždyť porod na 37.týdnu není nic strašnýho.A kdyby to bylo nějak zlé tak by ani těch 14 dní nečekali.Koukej se sebrat a myslet pozitivně,tím,že jsi v takové deprasi ubližuješ mimískoj mnohem víc....
Držím palečky ať je vše ok a uvídíš,že bude.

ladymarionne
autor
29. led 2009

Protože nejdřív mě doktoři strašili, jak se všechno musí hlídat, každé 3 týdny utz, jestli moc neroste, jestlis e neobjevují průsaky atd, doktor mi vykládal jak když nebudu držet dietu že miminko je ohroženo úmrtím přímo v děloze, ale že kdyby s eněco dělo, že to uvidí právě na tom utz... No a dneska už se průsaky ukázaly, 😠 , samozřejmě i když držím dietu a pícham inzulín, a doktor mi řekne že teda na další kontrolu za 14 dní. A kdyb něco, cokoliv, že mam hned přijet. Já se nebojím porodu ve 37tt, já mam starch, že mimísovi může selhat placenta, když už se mu objevují otoky na tělíčku ☹ Připadá mi že v té rizikové poradně se se mnou nikdo nebaví, jakej tam mají fofr ☹ 😠

mil7
29. led 2009

No já teda s cukrovkou nemám žádné zkušenosti,ale myslím,že v dnešní době,kdyby to mělo být nějaké velké riziko pro mimi,nebo tebe tak by ti už dávno vyvolali porod.Buď na sebe opatrná a pro jistotu bych si zašla na kontrolu za týden.Ať máš klid.A zkontolují Vás.Držím ti palečky ať je vše OK a už brzo máš krásné a zdravé mimi u sebe.Já také celé těhu prožila ve strachu co a jak bude a dnes jsem 37.týden a pokud do týdne neporodím tak mě budu také vyvolávat.Vím,že je to záhul na nervíky,ale musíš myslet na hezké věci a těšit se na mimi.A né malovat črné zcénáře.Tak ať jste oba OK...

ladymarionne
autor
29. led 2009

mil7, no vidíš, to mě vůbec nenapadlo, že bych se jim tam mohla vtírnout už za týden, aby mě zkontrolovali. lepší než tady nervit. Navíc když si zaplatím 30Kč tak co, že 😉 Děkuju za takovouhle praktickou radu 😉 Jsem trochu víc v klidu...

bobas
30. led 2009

Lady dle meho se muzes vtirnout i klido za 4dny stim ze se ti neco nezda a ze chces aby te zkontroloval. Oni jsou tu od toho a kdyz to tobe i mrnouskovi pomuze aby jste byli v klidu tak bych to fakt udelala 😉

hrusti
30. led 2009

ladymarionne, abych se priznala, ja take cele tehu plasim, aby miminku neco nebylo. Porad me totiz trapi "asi streva", poboliva brisko a dr. nevi co s tim. V prosinci jsem byla jednou na pohotovosti a pak asi za tyden u dr., protoze mi porad nebylo dobre. Minuly tyden opet na pohotovosti, navic mam spatny tlak. Nastesti vse je o.k., i kdyz vypadam jako simulant. Ale clovek je hned klidnejsi 😉 Ty uz to mas za par, kdyz ti nebude dobre, tak ihned vystartuj k dr. na kontrolu. Verim, ze vse bude v poradku a ty budes mit za dva tydny sveho broucinka v naruci!

kacac
30. led 2009

ladymarionne at se budeš nervit nebo ne, ono to dopadne, jak to dopadnout má, ale já nervim pořád a ze všeho, takže tohle je spíš teoretická poučka...poslední den jsem bez nálady, na nervy..hmmm. držím palce....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru