Astma v těhotenství, používám špatný inhalátor

acul
5. kvě 2008

ahoj holky!
jsem na začátku 7.měsíce a minulý týden mi doktorka (alrgoložka,ke které chodím už pár let) řekla,že inhalátory,které používám na astma (formoterol+miflonid) nejsou zrovna nejvhodnější v těhotenství a že mám raději přejít na Symbicort turbuhaler. Absolutně nechápu,proč to neřekla dřív,když nejdůležitější jsou první tři měsíce. Jsem z toho na nervy,pořád na to musím myslet a jen doufám,že bude náše miminko zdravý. Dr.mě uklidňovala tím,že kdyby to něco způsobilo,už by to bylo na genetice vidět. To je teda útěcha...... Holky,nemáte s tím někdo zkušenost?

tanuki
5. kvě 2008

ahoj Acul! Koukla jsem na net a Miflonid je taky kortikosteroid budesonid, který je obsažen právě v symbicortu (=budesonid s formoterolem), který těhule můžou-respektivě výzkumy na to ještě nejsou, protože ten přípravek není tak starý, ale těhule to běžně užívají 😉 takže se tím nemusíš trápit 😵
já jsem dnes byla na spirometrii, která byla luxusní, ale dávky prý snižovat nemám, tak z toho taky nejsem nadšená. no, utěšuju se tím, že jsou to fakt malé dávky a lokálně..snad to ti mimouškové zvládnou jako kdyby nic!

acul
autor
5. kvě 2008

tanuki,mooooc děkuju! Uklidnila jsi mě.. Přeju ti hladký porod a hlavně zdravé miminko!!!!!!!!!!!! 🙂

tanuki
5. kvě 2008

Děkuji, já tobě též 😉
A jak to zvládáš? já se trochu děsím toho, jaké to bude, až naroste pupík ☹ problémy s dýcháním se mi objevily koncem února po bronchitidě, kterou sjem vyležela bez antibiotik, ale s těmito následky 😅

acul
autor
6. kvě 2008

Hm,tak to je nepříjemný přijít k tomu takovým hloupým způsobem. Já mám astma od 19let a údajně propuklo stresem (asi ze školy). V těhotenství to celkem jde,ale bez inhalátorů se prostě neobejdu. Teď,když už mám pupek,jsou pro mě náročný kopce,ale jinak to jde.. Hezký den 🙂

miminak
6. kvě 2008

Zdravím Vás děučátka a dovoluji si Vám popřát pohodový a rychlý porod 😵 Teda jako máte ještě čas ... ale popřát to mohu 😀
Lůco neboj, prcek bude v pohodě páč teta Mimiňák to ví a už se se Zuzinou na Adélku moc těšíme 🤐

beruskaveruska
7. kvě 2008

ahoj já jsem se během těhotenství obešla bez "foukaček". Měla jsem Pulmicort 400mg a pak Pulmicort 200mg a ty prý v těhu vhodné nejsou tak jsme se na alergologii dohodli, že to zkusíme bez a hle vyšlo to 🙂 , ale v záloze jsem měla Pulmax ten se smí v těhu použí´vat a pak u sebe stále nosím Ventolin spray kdyby něco třeba v práci a tak.... Tak vám držím palce aby jste měly holky klid a dobrému dýchání zdar 😉

chiwule
7. kvě 2008

Ahoj holky, taky mám problémy s dýcháním už teď, jsem alergik a tak je pro mě jarně-letní sezona bez antihistaminik a dýchadel utrpení. Navíc jsem v únoru měla nějakou chřipku, která se mi pořád drží na plicích a nemůžu se jí zbavit. Dr mi sebrala prášky a nechala jen spreje do nosu, což moc nefunguje, Ventolin mám taky při obtížích. Snažím se to zvládat, ale mám dost často plný nos a nevím, jak se toho zbavit...co používáte na rýmy? Berete některá antihistaminika? Co vím, tak se v těhu nedoporučují, ale co to udělá s mimískem, když si ho musíte třeba vzít? díky za radu...

beruskaveruska
7. kvě 2008

ahoj chiwulko no mě na alergologii dr. řekla, že v těhu jsou 3 typy astmatiček - 1 astma je takové jako před těhu a není se čeho obávat , protože se léčba dá ukočírovat jen malou změnou léku. 2 astma se zhorší a to je pak zlé, ale jak se pokračuje v léčbě nevím. 3 astma vymizí, protože organismus má jiné starosti a jde to i bez léků nebo jen s minimem a to je ta nejlepší varianta.
No já naštěstí měla variantu 3 celé těhu bez inhalátoru jen s léky na alergie a , že těch mám požehnaně takže jsem byla ráda, že nenastaly problémy 😉 , ale určitě je lepší chodit častěji na kontroly mě taky víc hlídali. Tak vám držím palečky 😉

chiwule
7. kvě 2008

berusko, díky za odpověď, zajdu příští týden za dr, sama to nevymyslím 🙂 mě zas říkala, že lepší je vynechat léky a nechat jen inhalátor tak fakt nevím... stejně jsem si párkát antihistaminikum vzala, už jsem byla zoufalá... a teď si samozřejmě říkám, jestli jsem nějak neublížila piškotovi... ach jo...
ty už máš nějakého cvrčka?

acul
autor
7. kvě 2008

Jééé,ahoj mimiňáku!! Děkuju za podporu 🙂

miminak
13. kvě 2008

Není zač, pro Tebe vše na světě .... 🤐 🤐 😵

tanuki
13. kvě 2008

Inhalátory jsou určitě lepší než prášky- prášky jdou do oběhu a ze sliznic se do oběhu vstřebá minimum. Chiwule, soucítím s tebou - mě se to taky drží od infekce v březnu ☹
Já mám právě ten Pulmicort, což jsou jen kortikoidy a když cítím, že to není OK, tak si místo něj pšouknu Symbicort. Momentálně se cítím skvěle, ale snižovat dávky pro jistotu nebudu, vůbec si nepřipouštím, že by to mohlo mít na mimíska špatný vliv a taky že nebude mít 😉

neiry
27. bře 2010

Ahoj holky, jsem na začátku těhotenství a mám alergické astma. Normálně bych měla brát seretide diskus, ale flákám to, co to jde, abych mimču neublížila. Nemáte s tím někdo zkušenost? K alergologovi jdu příští týden, ale jsem z toho nešťastná. Někdy se mi fakt špatně dýchá, takže musím ten inhalátor použít 😒

rennu
28. bře 2010

neiry: neboj se nic, mám astma i alergii, užívám xyzal a seretide a konzultovala jsem vše s mojí alergoložkou už před těhu i nyní v těhu a můžeme být bez obav a užívat léky dál....horší je když se ti hůř dýchá, je to horší i pro mimčo, tak to neflákej 😉

selene
29. bře 2010

Ahoj, tak já jsem taky 3.typ, kdy celé těhotenství jsem nepotřebovala spreje ani antihistaminika. Alergie úplně vymizela a to i v období kojení. Teď jsem těhotná po druhé, občas kýchnu, ale zatím to jde, ještě není pořádná sezóna. Tak uvidíme..

neiry
29. bře 2010

Díky holky. Já jsem si všimla, že se mi hůř dýchá, i když se moc najím. Asi začne žaludek tlačit na plíce 😒
Měla jsem jít tento týden k alergologovi, teda tak jsem si to naplánovala, ale nikdo tam nebete telefon 😒 , asi má volno přes Velikonoce.
A neříkali vám nějak, že se dá v těhotenství udělat něco pro to, aby mimčo mělo co nejmenší riziko toho, že taky bude mít alergie? Já kdesi četla, že je v tomhle kritický 17.-21. týden, že když je žena v kontaktu s alergeny, které jí dělají zle, tak se u dítěte taky vyvine alergie. Tak nevím, my máme doma hromadu koček, suplovaly nám miminko, když jsem dlouho nemohlla otěhotnět a v žádném případě je nemůžu a hlavně nechcu nikam dát. Tak mám z toho trochu strach.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru