Atopický ekzém, kožní vyrážky a dermatitida v těhotenství

querty
27. bře 2014

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo trpí výše uvedeným AE či jinou kožní dermatitidou a jak probíhá léčení v těhotenství či po porodu? Jsem jeden z těch "šťastlivců" co má AE od dětství, dříve jen v podkolenních jamkách a ložiscích okolo loktů, ale před půl rokem se mi to rapidně zhoršilo a mám to takřka na 60% těla (celé nohy, krk, záda, předloktí, břicho, čelo) Někdy se to objeví ve všech ložiscích dohromady a někdy jen na určitých místech, ale jakmile to vyraší, tak je to peklo. Jsou to obrovské, červené, suché a nehorázně svědivé mapy - někdy jen pupínky, které později prasknou a rozšiřují se. Teď jsem ve 13+0tt a ekzém se mi navrací ve velkém 😔 Bylo mi doporučeno pít a koupat se v SUŠENÉ SYROVÁTCE, promazávám modrou indulonou a dermatoložka mi předepsala LOCOID 0.1%, prý to miminku neuškodí, že je to minimum kortikoidů, LINOLA FETT na promazávání obtížných partií a olej do koupele pro zklidnění a promaštění LINOLA FETT OLBAD - jenže, nemůžu prášky proti svědění a na zklidnění ekzému, jak jsem byla do těď zvyklá a jsem bezradná, ekzém se sice utlumuje, ale zase vzplane, je to jak na houpačce. Všechno, výše uvedené jen doporučuji, ale zároveň doufám, že je tu někdo, kdo užívá něco, co zaručeně a rychle pomáha ulevit od svědění a zmírnujě zarudnutí pokožky. 😉

nonnni
27. bře 2014

@querty take mam atop od narozeni a behem tehotenstvi mi nikdo nedal nic (zahranici), byla jsem do krve, ale nejak se to srovnalo po porodu. Tak behem tri mesicu.

Od druheho trimestru muzes zyrtek, limitovane, ale muzes. Mozna i dalsi, Zyrtekem jsem si jista. Take ted na to cekam, jsem v 8.tt a jsem olezla priserne, ja to mam z velke casti i v obliceji a nikdo mi nic neda....jakoze NIC...pry az od druheho trimestru a prave zyrtek na zmirneni priznaku.

Jinak uz leta pouzivam exklusivne Adermu a je to jedina vec, kterou snesu. Pouzivam ji i na sve deti, od narozeni U nich tedy jen v pripade potreby, nepromazavam preventivne.

querty
autor
27. bře 2014

@nonnni Já jsem právě byla zvyklá dlouhou dobu na Xados (tablety) a Beloderm (kortikoidová mast) a to mi doktorka okamžitě zakázala a nic nového nedoporučila. Nejhorší je to svědění, že jsem flekatá, s tim bych se smířila, ale kolikrát to mám i na žebrech tak moc, že ani podprsenku nesnesu 😠 s nohama je to největší boj, protože mě to dráždí i legíny, džíny, silonky... takže jsem na bavlněných "punčochách" - Děkuju ti moc za rady, zaběhnu za dr. kvuli tomu Zyrteku a uvidíme. Snad se to po porodu zmírní, jak říkáš. Doufala jsem, že budu jedna z těch štastnějších, kterým AE s těhotenstvím skoro uplně vymizí - bohužel. Ten obličej, to je děs a hrůza co ☹

juanka
17. dub 2014

Ahoj, tak jí mám taky AE od narození a teď v těhotenství se mi to zhorčilo jako nikdy za život. Mám to v podstatě jenom v obličeji, ale oto je to nepříjemnější.

Kožařka mi dala kortikoidy Ophtmalmo Hydrocortison (abych mohla mazat i okolo očí), prej je to slboučkej kortikoid a neměl by uškodit. Na promazávání Linola Fett a Curarina.

Na svědění nic neberu, snažím se to vydržet. Gynekoložka mi napsala Dithiaden, kdyby už to svědění bylo neúnosný.

jaa
17. dub 2014

Já brala Zyrtec celé těhu.Jinak, bych se asi udusila..Co mohu doporučit,tak moře..To ti zabere.Já loni nebyla a letos mám já i dcera strašný AE.

tullie
27. dub 2014

Ahoj, já jsem taky atopik a Beloderm jsem konzultovala se svou gyn, - ta si našla jeho přesné složení a řekla, že ho můžu. Samozřejmě se tím ale nemažu od hlavy k patě denně.

beranina
2. pro 2014

Chtěla bych znovu otevřít téma atopického ekzému v souvislosti s oblečením a poprosit o Vaše zkušenosti (nechci dělat reklamu). Vyrábím obl. z biobavlny a momentálně se snažím vyvinout podprsenku tak, aby vyhovovala i těm, které trápí ekzém. Sama tento problém naštěstí nemám, ale dokážu si představit, jak to komplikuje život. I tak, když zkouším různé naše vzorkové podprsenky, zjiš´tuji, že přestože jsou z biobavlny, vadí mi švy (nitě), gumičky atd. Jenže bez nich lze prádlo vyrobit velice špatně. Prosím poraďte, jak jste na tom Vy? Co Vám vadí- nevadí? Co běžné polyesterové nitě? I do ostatního oblečení bychom nyní chtěli vyzkoušet dávat bavlněné, ale špatně se s nimi pracuje a kdo ví, jestli budou lepší co se týče škrábání. Moc děkuji za rady a zkušenosti, snad nám to pomůže výrobky koncipovat tak, aby opravdu byly přínosné.

polaks
2. pro 2014

Moje deti mávali atopický exém,Dr. nám predpisoval kadečo,nič nepomáhalo.Až kým som dcérke nenamazala AE modrou INDULONOU,a viete čo? DO 24 hodín sa zmenšil a po pár dňoch bol preč celý.Od tej doby len indulona a zabralo to aj synovi,hneď ako sa mu objavil prvý fľak,natrela som indulonou a bol kľud.Občas sa ešte nejaký ten fliačik objaví,ale fak len výnimočne! Aj v lekárni mi jedna Mgr. povedala,že Indulona je na to dobrá,len ju nesmú oficiálne doporučovať. U nás zabrala,skúste tiež!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru