Atopický ekzém v těhotenství. Jakou používáte kosmetiku?

vilca
20. říj 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat těch z vás, která máte atopický ekzém, jakou používáte v těhotenství kosmetiku, aby se vám ekzém nezhoršoval. Všechno, co jsem vyzkoušela i na radu kožní lékařky, mi pleť strašně vysušuje. Proto bych potřebovala zjistit, jaký krém na obličej používáte na noc, když se odlíčíte, a celkově kosmetiku, která vám vyhovuje. Děkuji za odpovědi 🙂

zuny
21. říj 2010

Ahoj, já používám obyčejnou Marynu -za 20 kč. Ale když jsem byla těhotná, tak mi atop zmizel (mám ho neustále už od narození), a užívala jsem si to. Mohlajsem sníst 3 pomeranče za sebou a nic mě nebylo 😅

valentynkaa07
21. říj 2010

@vilca ahoj, já se nemůžu vůbeč líčit, protože mi pleť hrozně šupinkatí, já na obličej používám krém Aloe vera s propolisem, ale ten není běžně na trhu, koupit lze přes někoho, kdo je dealer drinků a kosmetiky z aloe. Ale je to jediné, co mi jakž takž účinkuje. Bohužel, ty ekzémy jsou tak individuální věc, že co mi zabere, někomu jinému nemusí vůbec dělat dobře. Tento krém taky vysušuje, ale fleky na obličeji se mi po něm hojí. Promašťuju normální Niveou.

vilca
autor
21. říj 2010

Ok, zkusím se někde mrknout po té aloe vera. Asi budu muset experimentovat 🙄 Každopádně díky 🙂

karol84
24. říj 2010

@vilca ja se taky nelicim vubec - proste to nejde. na extra svedive cervene fleky pouzivam balzam atopikderm od saloosu, jinak radu dermud z ahavy, mesickovou mast (domaci) a desinfekcni indulonu. rada mam i garnier - cerveny - ale to jen na suche bile fleky - vzhledem k tomu, jak je parfemovany, tak to hodne stipe pri popraskane nebo zmokvane kuzi... a pak mi delaji dobre ruzne "kokosove" kremy - na bezne promazavani.
ale presne, jak psala valentynka - kazdemu vyhovuje a pomaha neco jineho - kremy je treba zkouset. co by mohlo zabrat urcite, je dieta...

mamkamarketa
24. říj 2010

krem exomega od A-dermy. prirodni mastny, ekzem zmizi. kolik casu a penez ja investovala, nez jsem objevila....bohuzel muj syn po me zdedil at. ekzem zacal se pomalu projevovat kolem 4tyho mesice a za 14 dni mel krvavy mokvavy ekzem na 85% tela ☹ zacali sme mazat exomegou a behem 14 dni se to uplne spravilo a ted mazeme 1 denne a mame klid 🙂

karol84
30. říj 2010

@mamkamarketa tak jsem si ten krem exomega take zkusila koupit a jsem zvedava, jak bude fungovat na me. Na prvni vyzkouseni celkem prijemna konzistence, je super, ze neni parfemovany. A za tu cenu doufam, ze zabere alespon trosku 😀

mamkamarketa
30. říj 2010

@karol84
tak drzim palce at to zabere. je to drahy,ale kterej ,,spesl,, krem neni? krem ma vetsi mnozstvi tech obilnin ci co, nez mleko, tal by krem mel zabrat rychleji, napis pak, jestli to pomohlo. u nas to je jediny co funguje, ostatne ja s malym pouzivame celou radu od mleka,pres mydlo a sampon a spokojenost nejvetsi 😉

karol84
30. říj 2010

@mamkamarketa no ja v tomto mela vyborne zkusenosti s ahavou - rada dermud - jak jsem psala vyse - v cesku je hrozne draha, ale kamaradka mi ji vozila z izraele a to byly v porovnani s ceskymi opravdu super ceny

bejatka333
2. lis 2010

trpím atopickým ekzémem od dětství, v těhotenství se mi stav hodně zhoršil, ale ted mi hodně pomáhá krém lammeloderm od firmy Just. Mažu se tím krémem 2X denně-díky němu nemám skvrny ani vysušenou pokožku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru