Atypický screening - snížená hodnota hormonu estriolu E3. Máte stejný problém?

grisgot
11. bře 2009

Ahoj maminky, máte někdo stejný problém?

zuzzy12
28. bře 2012

@elana vdaka za vysvetlenie.otec problemy s kožou nema,ma ale skratene predlaktia-neviem či to s tym suvisi.Chcem sa spytať ešte -može to byť aj faložne pozitivne a všetko može byť ešte v poriadku alebo ten nizky estriol je už definitivny.Dakujem za odpoved.

elana
28. bře 2012

@zuzzy12 to víš, že s velkou pravděpodobností je všechno v pořádku...je to jen skríning, laboratorní hodnota, která mohla být něčím ovlivněna a už se nezjistí čím. Pokud je otec zdravý a na uzv nemá miminko vady, tak pravděpodobně je vše v pořádku. Ale to by s Tebou měl prokonzultovat genetik, včetně případně navrhnout amniocentézu atd.

zuzzy12
28. bře 2012

Krv.testy mi zopakovali-vysledok budem vedieť o tyžden.Tak potom podla toho sa uvidi.Podrobny ultrazvuk mi ešte nerobili.Ta neistota je desna.

elana
28. bře 2012

@zuzzy12 tak to jo...moc držím palce a jestli budeš chtít, písni jak to dopadlo. Ahoj.

inna12
29. bře 2012

jak jsem psala, estriol mi vyšel dost špatně a miminko bylo uplně zdravé, někdy to prostě vyjde falešně pozitivní a je vše v pořádku, má to tak 5% maminek z té krve...proč, to nikdo neví..asi má vliv placenta na propouštění hormonů )
@zuzzy12

slavkavacka
15. kvě 2012

Ahoj.Já jsem si volala pro výsledky a sestra mi povedala že mám atipický screening že sa mám objednat do Genet centra.nevim aké mam vysledky ale hrozne sa bojím.Už som o tom prečetla co se dá ale naozaj mi pomuže len genet a odbornik.Nechápu proč nas tak trápi s tým 2.tripletestem ked nieje spojahlivý.1.tripletest mi nebol vubec nabýdnutý.Ja vým že se z nej platí ale aspoň bych byla klidnejší.Na genet jdu až 31.5.Kontrolu mám 24.5. tak jsem zvedavá co se dozvím od doktorky.Drzte palce.

flowerie
21. led 2013

Ahoj maminy,
chtěla bych taky přispět svojí troškou do mlýna a snad vás uklidnit. Mně prvotrimestrální screening vyšel v pořádku, riziko 1:50 000. Před vánoci mi nabrali tripple test a po vánocích mi doktor řekl, že to mám atypické - a to přesvě v uE3. Tu hodnotu jsem měla hodně nízkou. Do gennetu mě objednali za týden a půl...ale teda to čekání stačilo, i když jsem se snažila se racionálně uklidňovat.
V gennetu všichni strašně milí, nabízí se říct "profíci na svém místě". Byla jsem u Dr. Raškové. Vysvětlila mi, že to můžu být dvě věci - buď nějaký fetoplacentární problém - pokud by nepostupoval porod, přistoupilo by se k císaři, což není žádná tragédie. Druhá věc je riziko lehké ichtyozy, což je projev na kůži - prý by měl zdrsnělou kůži v loketních a podkolenních jamkách, ale to jen tehdy, kdyby to byl kluk (ta genet. porucha se může přenést jen z matky na syna). Je to porucha nějakého proteinu nebo co. Nabrali mi na to krev - ale i kdyby se to prokázalo, tak ani to není přece žádná tragédie.
Dr. mi nabídla i amniocentézu, ale vypadala že ani nečekala že bych s ní souhlasila. Vůbec mě do toho netlačila a já samozřejmě odmítla. Vzali mi tu krev a vyšetřili UTZ, ten byl OK. Spadl mi šutrák ze srdce.
Pokud vás taky čeká návštěva Gennetu, holky, připravte se na ní trošku - zjistěte si od babiček a maminek historii vrozených vad ve vaší rodině, pokud nějaká je. Dr. si bude chtít udělat rychlý rodokmen (jen do vašich babiček a dědečků a jejich sourozenců) a pak si taky něco zjistěte o amniocentéze. Vězte, že riziko komplikací v těhotenství po amniocentéze se udává od 0,3 do 1,0 % - tzn 1:100. Pokud tedy máte riziko nějaké vývojovky třeba 1:1000, rozhodněte se, jestli chcete riskovat potrat po odběru plodovky.. Pak si taky předem zjistěte, která vada se pozná a která nepozná z ultrazvuku - rozštěp páteře se pozná 100%, Edwardsův syndrom většinou taky, i když tam vám 100% nezaručí.
Je to strašně stresující, ale zkuste uvažovat trošku racionálně, a berte v úvahu, že tripple není zdaleka tak spolehlivý jako ten test v prvním trimestru, o tom je tu taky napsáno hodně.
Držím všem palce, ať máme zdravá miminka 🙂

flowerie
21. led 2013

Jo a nakonec mi ten doktor na UTZ tam řekl, že se mu zdá, že mi ten tripple nabrali moc brzy - mimi je asi o týden mladší než podle poslední MS 😉 A taky, nízkou hodnotu uE3 prý mívají vegetariánky, nižší to mají mamky, co čekají holčičku, nebo třeba pokud jste před odběrem měly chřipku. Takže vždycky je strašně moc důvodů, proč jsou ty hodnoty jiné, než by "měly" být, a vrozená vývojová vada je vždycky ten nejmíň pravděpodobný důvod..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru