Babský lék na chřipku. Poraďte

varfa
26. zář 2007

Nevíte někdo nějaký zaručený lék na chřipku,pokud nemohu užívat medikamenty?Už jsem doma týden,ale spíš než líp mi je čím dál hůř.Začalo to vlastně jen rýmou,ale teď mi to sestoupilo na průdušky.Poradí někdo?

lenkazdenek
26. zář 2007

Myslím,že se říkalo ,že pomáhá najemno nakrájená cibule s medem ,nechat odležet až se tam objeví šťávička a tu pak pít a cibulku sníst 😕

varfa
autor
26. zář 2007

Já si zase vzpoměla,že můj děda svařil cibuli s pepřem a to pak pil a jedl,to tvůj recept je o trošku přijatelnější.Zdá se,že nemám ne vybranou a jdu do toho,díky.

listicka20
26. zář 2007

Mne pomohla cesnekova polivka a topinky s cesnekem, proste hrozna hromada cesneku.Je to nespolecensky, ale zabira to. 😀

varfa
autor
26. zář 2007

Tak to zkusím taky,na mejdan se stejně nechystám 😀

kacamar
26. zář 2007

varfa, taky ležim doma s chřipajznou. Na ty průdušky si dávám horký ručník (nahřeju ho v mikrovlnce)a pěkně pod pyžamo a pod vyhřátou peřinku 🙂 . Moje mamina si zase máčí hadr do horkého oleje a dává si ho na prsa,aby to odlehlo a uvolnilo se. Nejlépe na celou noc. Hadr a na to ještě ručník. Je to taková prasárna, ale nemůže si to vynachválit.

petraluk
26. zář 2007

Varfi, já vždy užívam tu cibuli s cukrem. Tedy piju jen tu šťávu, cibuli nejim a pomáhá to. S tím česnekem si nejsem jistá, že je to v těhotenství vhodný. 🙂

svetluska.l
27. zář 2007

Varfi...cesneku s enbeoj...svagrova se mohla v tehotenstvi po cesneku utlouct a ma krasnou zdravou ctyrmesicni holcicku🙂A cibule a cesnek jsou opravdu nejlepsi pomocnici pri nachlazeni🙂

cibule
27. zář 2007

Holky, já byla nedávno taky nachcíplá a tak jsem taky papala česnečku, každý ráno jsem začala pít Actimel a vařila si ovocný čaje s citronem a medem a přešlo to 😉 A když byl nachcíplej manžel a já se bála, že to od něj chytnu, tak jsem zase začala ráno s Actimelem a ač normálně hned všechno mám, nechytla jsem nic. Nedělám reklamu 😀 , ale mě to fakt pomohlo 😀

chechta
27. zář 2007

Holky sice to není babská rada, ale lepší než vysoká horečka a pod. je dát si jeden paralen - ten se může v malém množství v těhu a když kojíte.

Já bych teď taky potřebovala něco, ale česnek a cibule pro mě nepřipadají v úvahu, bych asi malýho pěkně potrápila s prdíkama.

Co je ještě dobrý recept tak horké mléko s medem a syrovým vajíčkem( já osobně vajíčko vynechávám a všechny těhule by měli taky)
A na kašel a na průdušky mi zase docela pomáhá čaj s majoránky s medíkem

Cibule: jj actimel taky si ho půjdu koupit - ten mi taky pomáhá

dzej
27. zář 2007

Ideální je Celaskon a zinek, tato kombinace vyléčí každou chřipku a nachlazení a v těhu se může. V tomu paralenu se může i panadol 😀

novako
27. zář 2007

Zázvorový čaj. Nastrouhat kořen čerstvého zázvoru, zalít horkou vodou a nechat 10 - 15 min. stát. Přidat med a citrón. Musím říct, že je to ten nejchutnější lék proti chřipce a nachlazení, co jsem kdy pila. 😀 V těhotenství se může pít a dokonce ho v 1. trimestru doporučují proti nevolnostem. 😎

novako
27. zář 2007

Jen jedna věc, pozor na vysoké dávky!

novako
27. zář 2007

Tak do třetice všeho dobrého a zlého. Teď jsem se na netu dočetla, že by se neměl zázvor požívat jen do 26. týdne těhotenství.

ene
27. zář 2007

Mate take nejakou radu na paleni v krku? A zacinaji pekne radit chripky, takze cim se chranit a jak ji hlavne predchazet? 😕

tlap.ka
27. zář 2007

mně v lekárně dali vitamín C a B komplex, ale uzdravil mě citronovej čajík a spousta grepů, pomerančů atd. Jinak o tom paralenu jsem taky slyšela, že by se mohl,ale nezkoušela jsem to

petraluk
27. zář 2007

Na bolení v krku je dobré kloktat slanou vodu.
Novako v těhotenství se zázvor nesmí, prokrvuje malou pánev, což může být nebezpečný. 🙂

zevina
27. zář 2007

ene, na krk je fakt dobrá teplá slaná voda (asi lžička na šálek, chuťově jako hodně slané chipsy) a kloktat kdykoliv si vzpomeneš, důležité aby to bylo teplé, mně obvykle zabírá do jednoho dne 😉
a ještě jeden osvědčený recept: šťáva z jednoho pomeranče a jednoho citronu, polévková lžíce medu, ohřát ve vodní lázni, přidat špetku zázvoru (snad by se nic nestalo, kdyby se vynechal 😕 ) a oregana, velmi pomalu popíjet 🙂

ene
27. zář 2007

Zazvor je obsazeny v tehotenskych lizatkach na nevolnosti a obecne se pro tehule na nevolnosti doporucuje 😅

liaa
28. zář 2007

Děvčata,tak mi prosím poraďte,co na šílený kašel.Od středy jsem na ATB Rovymicin-ale kašel stále silný.V krku mne nebolí,svědí mne při dýchání na průduškách,v noci to budí a mám záchvaty kašle.Vzhledem k tomu,že jsem před týdnem ležela v nemocnici kvůli přílišnému tvrdnutí bříška,mi tyhle stavy nepřidají. ☹
Z domácích rad a z léků užívám,či jsem vyzkoušela:štávu z cibule a cukru,jitrocelový sirup,ACC long,mucosolvan,vincentku,kloktat slanou vodu,pořádné česnečky.
A pořád mi na těch průduškách něco leží a dost to vysiluje.Když Vás něco napadne,tak pište!!Díky Liaa

melounek1
28. zář 2007

liaa..tak já jsem na tom byla před týdnem stejně ..pila jsem čaj z cibule s medem a citroném a taky vincentku,ale u té musíš vydržet dýl ..alespoň 10 dnů, pak je dobrý inhalátor a do něj vincntku,ale všechno chce čas..tak ať je ti líp 😉

varfa
autor
28. zář 2007

Ahojky,tak se to vyřešilo samo,šla jsem na kontrolu a dostala nové léky.Sprej do nosu s antibiotiky a na vykašlávání kapky hedelix,jsou bylinkové a to je taky rada pro liaau.Trápilo mě přesně to samé co tebe,vždy když ležím na zádech,tak mě popadne záchvat kašle a ty kapky fakt pomáhaj.

novako
2. říj 2007

Teď koukám, že jsem to s tím zázvorem úplně pomotala. Smí se pít jen do 26 týdne!!!

ina.b
3. říj 2007

Ahojky, poradíte mi něco na angínu, prosím... 😕 Kromě lékaře, který mi napíše antibiotika 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru