Biologická léčba v těhotenství, máte zkušenost?

lubinkova
21. led 2014

Ahoj 🙂 , máte některá osobní zkušenost s biologickou léčbou v těhotenství (Remicade)? Vypadá to tak, že se jí nevyhnu. Vím, že dosavadní zkušenosti (u nás i ve světě) neukazují na žádná rizika, ale je to léčba relativně nová a dohromady těch zkušeností není zase tolik... takže se docela bojím.
Za případné odpovědi děkuji, i když jich asi moc nebude 🙂

prcccek
21. led 2014

Ahoj, já jsem na biologické léčbě, Humira. Měli v plánu mi jej vysadit v začátku 6.měsíce, ale jelikož jsem měla jisté komplikace, tak mi byla ponechána po celou dobu těhu a po porodu se mám co nejdříve dostavit na další dávku. Znám pár mamin, které měly biolku a vše vpořádku, jak u nich tak u dětí. Taky jsou ve mně obavy, ale doktor se mě snažil uklidnit, že jediné omezení bude to, že miminko nesmí být očkováno živou vakcínou prvního půl roku. Bavila jsem se o tom i s pediatrem a ten taky neříkal nic z čeho bychom měly být nervózní. Takže se neboj. Myslím, že kdyby to nemělo nějak podložené, že se tyto děti rodí zdravé a vpořádku, tak určitě by nám tuto léčbu nenechali. 🙂
@lubinkova

lubinkova
autor
22. led 2014

@prcccek děkuju za odpověď 🙂 . U mě mají také v plánu léčbu na třetí trimestr vysadit, ale uvidíme, jak budu vůbec reagovat. Zatím hlavně doufáme, že se díky biologické léčbe konečně podaří vysadit kortikoidy( po skoro sedmi letech).. A můžu se zeptat- ty máš artritidu, nebo také jeden ze střevních zánětů? (já mám ulcerozní kolitidu..).

prcccek
22. led 2014

@lubinkova Já se lečím na Crohnovou nemoc, takže máme asi podobné obtíže 😒 Já mám vlastně po celou dobu HUmiru a užívám Imuran. Takže ty teprve nastupuješ na Remicade?

lubinkova
autor
22. led 2014

@prcccek Ano, já teprve čekám, jak mi dopadnou všechny výsledky odběru krve, co se musí před tou léčbou dělat a musí být negativní... pak podají žádost, nějakou "urgentní", co by měla být vyřízená brzo... a pak začnu. Já se biologické léčbě úmyslně vyhýbala tolik let (už dlouho sjem vhodný adept..) a nakonec už nemám jinou možnost- a zrovna v těhotenství. Já už jsem těhotná podruhé, ale první těhotenství probíhalo v pořádku (byla jsem tedy na kortikoidech celou dobu..). Teď mám relaps, jsem přes 14 dní v nemocnici, ale zítra jdu domů 🙂 . Mám zavedenou nasogastrickou sondu, kterou dostávám výživu (s tou půjdu i domů..), tak doufám, že ta biologická léčba zabere, aby mi pak mohli tu sondu vytáhnout a abych mohla začít konečně jíst- aspoň dietně, teď nesmím jíst nic 😠 . No a s tím třetím trimestrem, tak to uvidím, jestli mi nakonec vysadí, jak mají teď v plánu. Byla bych ráda... Imuran jsem brala před prvním těhotenstvím, ale v prvním trimestru mi ho doktorka vysadila (což byla asi chyba... možná kdybych ho brala pořád až do teď, byla bych na tom teď líp..). Ale tak snad to všichni 4 (my dvě i děti v bříšku) krásně zvládneme a všechno bude v pořádku 🙂

prcccek
22. led 2014

Jej, tak ti přeji, aby ti veškeré výsledky dopadly dobře a aby ti byla léčba co nejdříve nasazena. Určitě ti pomůže. 🙂

prcccek
22. led 2014

@lubinkova Jej, tak ti přeji, aby ti veškeré výsledky dopadly dobře a aby ti byla léčba co nejdříve nasazena. Určitě ti pomůže. 🙂

makkanka
17. říj 2014

Ahoj holky,

já vím, že to už není u Vás úplně aktuální. Ale já mám sama 17ti měsíčního synka, a do 6 měsíce těhotenství jsem byla na Remicade (mám Crohna) a opravdu vše v pořádku, žádné následky nic. Ovšem porod rozjel v břiše vše možné a já se ne a ne dá do kupy. Aktuálně mám opět těžký zánět na tl.střevu a budu začínat léčbu Humirou. A taky by mě zajímaly, vaše poznatky, zkušenosti, popřípadě nežádoucí účinky. Moc si s manželem přejeme druhé dítě, tak doufám, že Humira brzo zabere a můžeme se začít snažit.

Děkuju, ahooj.

sylvouch
12. led 2015

ahoj holky,
našla jsem tuto stránku, jelikož jsem taky revmatička na biologické léčbě a začínám uvažovat o těhotenství.je mi 36 let, takže už mám nejvyšší čas...
jsem moc zvědavá na zkušenosti ostatních a chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás užívá bio léčbu Enbrel (etanercept)? já si píchám injekce už od r.2008 a můj stav se po zahájení této léčby hodně zlepšil, nicméně mám pořád strach, jestli se dá těhotenství s touto chorobou i léčbou zvládnout? budu ráda za každou reakci, díky moc Sylva

kackalaya
26. led 2015

Zdravím všechny revmatičky..
Chtěla jsem se tu něco málo rozepsat, i když vím, že téma je zapomenuté nejspíš, ale je tu o biologické a těhotenství. Je mi 20, jsem patým rokem léčena na tvz. Takasuyovu artridu, lépe řečeno postižení aortálního oblouku. Jsem po celou dobu na kortikoidech Prednison, a během této léčení mám všelico za sebou...Nakonec mi nasadily biologickou Roactemra, prý je nejlepší.. Je to cílená léčba a mé aktivitě tohoto zánětu hodně pomohla, a jsem na tom o hodně líp co se týče všeho kolem.. Mám jí za nedlouho druhým rokem... Co vím, že během BL se těhotenství nedoporučuje.. Látka škodí vyvyjícímu plodu.. Každá žena s BL by měla bříško plánovat.. 3.měsíce po infuzi...takže musí být vysazena..po kojení zpátky k léčbě... Ale stále se tohoto faktu nějak nedokážu ujmout... Protože tam je pořád to "Co když" otěhotníme aniž by jsme plánovali? Nebo BL bude dána a jsme nedovědomky těhotné? Já antikoncepci nemohu brát, nevím zda ostatní ženy u BL a vůbec revmatičky mohou užívat.. Dle mého názorů za jiné ochrany se ruka do ohně dát nemůže!! 🙂 ...Tak holky jestli víte něco o těhotenství během BL, nebo podrobněji o podobných případech, prosím o váš vzkaz... I když mám horu času, miminko bych si přála ale v tomhle případě nevím co bych dělala kdyby se to stalo nevědomky. S přitelem dáváme pozor. Děkuji za jakoukoliv odpověď..🙂

olusenka
26. led 2015

@kackalaya já bych se zeptala, zda se biologickou léčbou dají nahradit ty kortikoidy? nevím teda o BL nic, ale Prednison beru přes rok a jsem z něj a jeho nežádoucích účinků nešťastná. Kdyžtak prosím do IP, asi to není úplně k tématu, když těhotná nejsem.

kackalaya
27. led 2015

@olusenka Samozdřejmě kortikoidy se nahradí v těhotenství místo BL...ty v našem životě budou pořád co se týče revmatismu.. Já kortikoidy užívám 5 let, a dá se říct že s psychikou zapasím do teď.. Je to hrozné to užívat,ale až teď když už to mám patým rokem, tak jsem pochopila že jen tak se jich zbavit nedá..že trvá roky než to mohou "pomalu" vysazovat.. Nechci strašit, ale znám lidi kteří berou i 14 let.. Zase záleží kdo s čím se léčí a v jakým stádiu to je..já brala koňský dávky ze začátku...4 tablety ráno a 4 večer..no dokážeš si představit jak jsem mohla vypadat? A jakou psychiku jsem měla...nejhorší kapitola v mém životě...dnes beru čtvrt a celou obden...ale pořád to nejsem já duševně.. Kortikoidy mají nežádoucí účinky že jsme hodně zavodněny, při velkých dávkách vzhledově k nepoznání..Psychika Nulová..... Nevím s čím se léčíš ani kolik dávek bereš, ale i tak ti věřím a soucítím že nemůžeš být šťastná..jsme citlivější než kdy jindy.. Ja jsem smířená že určitá dávka mě bude ještě nějakou dobu pronásledovat do úplného vysazení, nebo celý život? To nevím a možná odpověď i nedostanu.. Ale začala jsem se "teprve před nedávnem" dívat na to jinak..Život je boj...co se týče v těhotenství je více než jasné že nás budou držet na kortikodech...Nelze vysadit BL i kortikoidy... Tak ti přeji sílu bojovat a pevné nervy na všechno!!!!!!Jednou to musí být stejně všechno OK...V tom já nepřestávám věřit..😉

dasula10
27. led 2015

@lubinkova
@prcccek
Ahoj maminky, snad se nebudete zlobit, ze vad touto cestou oslovim? O vasich diagnozach toho moc nevim, ale v pondeli jdu na castecne vysetreni tlusteho streva a je mozne, ze mi nektere z onemocneni bude taky diagnostikovano. Muzu se zeptat, jake jste mely priznaky? Dekuju moc...bojim bojim ☹

prcccek
27. led 2015

@dasula10 Já měla časté zvýšené teploty a bolesti břicha... časem přišla i časté návštěvy toalety a nechutenství. Věřím, že se bojíš. Budu držet palce 🙂

lubinkova
autor
27. led 2015

@dasula10 ja mela krev ve stolici (spis male kousky stolice ve velkem mnozstvi krve), velmi caste prujmy a pozdeji bolesti bricha.

Niceho se neboj, i kdybys to nedej Boze nakonec mela, jde to zvladnout🙂

asdfg15
Autor odpověď smazal
Zobraz
dasula10
27. led 2015

@prcccek Děkuju moc, každá "vepsaná" podpora mě nakopává 🙂

dasula10
27. led 2015

@lubinkova Děkuju 🙂, koukala jsem k Tobě do albíčka...a teda pohodovější maminku jsem dlooouho neviděla 😉. Hned je o krapet lepší nálada 🙂

makkanka
27. led 2015

@lubinkova já byla na remicade, do 6měsíce těhu a musím říct, že mě (nás) držel nad vodou 🙂 a na miminko to žádný vliv nemělo... teď jsem na humiře a pokud dovolí těhu, budu na ní zase do 6m... myslím, že obavy jsou zbytečné 😉

prcccek
5. únor 2015

@dasula10 Ahoj, jak ti to dopadlo? 🙂

dasula10
6. únor 2015

@prcccek Ahojky, to jsi hodná, že sis vzpomněla 😀
Byla jsem na tom částečném vyšetření tlustého střeva v pondělí a nic tam nemám 🙂
Dr. říkal, že to opravdu mohly rozjet ty atb co jsem brala v prosinci. Do zprávy psal něco o hemoroidech, tak jsem vyfasovala mastičku a čípky. Děkuju za optání 🙂

bobr123
29. dub 2015

@prcccek
Dobry den, mohla bych se Vas zeptat na neco ohledne Humiry v tehotenstvi a po porodu?

titina77
17. čer 2015

Ahoj,prosím jestli tu je nějaká maminka,která má zkušenost s biologickou léčbou Humira a metotrexatem a otěhotněním???
Máme adoptované dítko,ale teď zvažuji,jestli bych to ještě nemohla v 38letech zkusit,cítím se s touto léčbou v pohodě,mám psoriatickou artritidu a nepodařilo se mi nikdy před tím léky vysadit 😢
Vítám jakoukoliv zkušenost 😉 díky

sanddy
21. čer 2015

Ahoj, je mi 25let a mam juvilejni idiopatickou artritidu a jsem na biologicke lecbe Remicade.. chceme s manzelem miminko, ale doktorka mi rekla ze, jakmile se zacneme pokouset o dite, tak musim prestat s BL.. bez BL jsem zdravotne dost horsi a predstava ,ze jsem treba vic jak rok bez BL, me desi.. cetla jsem tady, ze behem tehotenstvi mnoho zen bylo na BL, tak nevim, proc to tak moje doktorka "hroti"..?

titina77
22. čer 2015

Já si,taky myslím,že vysadit se musí vše....V pulce července jdu na kontrolu,tak to zjistím 😉 ,ale taky nevím jestli a jak to vydržím ☹ Určitě je riziko brát cokoliv v těhotenství ☹
@sanddy ty máš akorát kliku,že jsi o dost mladší 😉 a přeji ať se Vám to brzy podaří... 🙂

martinka90
15. pro 2015

Ahoj dámy, mohla bych Vás poprosit o radu? 🙂 Mám Crohnovu chorobu a jsem na Humiře. Právě jsem začala 26. týden těhotenství a ve 30. týdnu končím s Humirou. Paní doktorka mi teď řekla, že po narození miminka je nutné, aby byla odebrána krev z pupečníkové šňůry a miminko nesmí být očkováno žádnou živou vakcínou. Měla jste to tak některá a nevíte prosím proč to tak je? Moc děkuji za radu 🙂

lucika
7. bře 2016

Ahoj, přispěji taky svou zkušeností. Mám Crohnovu nemoc a otěhotněla jsem plánovaně, když byla nemoc dlouhodobě v remisi díky biologické léčbě. Kromě Remicade žádné jiné léky neberu. Infuze jsem měla co 8 týdnu, vyšlo mi to hezky, že poslední inf.byla 8 týdnů před porodem a další hned 2 týdny po porodu. Bohužel jsem hned u té první infuze po porodu měla alergickou reakci (zrudla jsem a nemohla dýchat), rozehnali mi to kapačkou a nechali Remicade pomalu dokapat. Podruhé se to opakovalo zase. Pak mi doktor zkrátil interval na 6 týdnů a třetí infuzedopadla zase reakcí a to už mi ji nenechal dokapat, že to pro mě může být nebezpečné. Obtíže se trochu zhoršily a zítra jdu na kontrolu k dr., takže jsem zvědavá, jaký další postup v léčbě vymyslí. Vždycky říká, že když se biologická vysadí, je riziko, že už na ni znovu tělo nebude reagovat, což by mě štvalo, protože mi to hodně pomohlo...Zatím kojim, tak si říkám, jestli ta reakce není třeba kvůli tomu. Jinak se ho musím zeptat na to očkování, nic mi o něm neříkal a pediatrička taky ne, a to ví, že jsem na biologické...

kopretina125
11. pro 2016

Ahojky ,mám crohnovu nemoc a ještě k tomu Bechterovu nemoc a chodim do Prahy na Biologickou léčbu .Už mám za sebou 4 dávku ,ale mám nežádoucí účinky , např na nohou se mi udělali pupínky,mam kožní problémy na hlavě a nikdo mi dohromady nic neřekne a všechno si musím dočíst abych něco věděla,muzete mi nějak prosím poradit a napsat vaše zkušenosti s léčbou Remicade?

klaralinda
10. lis 2017

@lucika ahojky muzu se zeptat muze se kojit na remicade??

lucika
10. lis 2017

@klaralinda já jsem kojila, ale vzhledem k tomu, že jsem začala být na Remicade alergická, tak jsem přešla na jiné léky. Ale dr. remic. a kojení nevylučoval.

terezterez
7. zář 2018

@sylvouch
Ahojky,
Já byla na Enbrelu .V těhu jsem ho měla vysazeny,ale hned po zjištění pozit.těhotenskeho testu jsem si začala denně pichat clexane a brát godasal.
Godasal až do 30tt a clexane celou dobu +6týdnu po porodu.
To ředěni krve bylo nutné z důvodu donošeni miminka!
Byl mi zjištěn díky prvnímu samovolnemu abortu fosforovolipidový syndrom.
Bez řádění/clexane/bych mimi asi nedonosila!
Celé těhu ok až na hnusné zvracení do 20tt!
Syn zdravý a císařem.
Po porodu vše kloubne zpět😑
Držte se a věřte ,vše se odehrává v mozku!😉❤🍀🍀🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru