Biopsie děložního čípku v těhotenství, absolvovaly jste?

andulka86
15. pro 2012

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda jste některá absolvovala biopsii děložního čípku v těhotenství. Cytologii jsem měla před otěhotněním v normě, ale mojí Mudr. se nepozdával tvar čípku. Otěhotněla jsem než se vše stačilo dořešit. Myslíte, že by biopsie, na kterou mě Mudr. objednala na 16.tt a nebo případná konizace děl. čípku nemusela miminko ohrozit ? Děkuju za názory

mrazulkav
15. pro 2012

Ahoj, mě vychází cytologie pořád špatně. V září jsem byla konizaci a teď máme povoleno se snažit o miminko. Na kontroly musím chodit pravidelně každé 3 měsíce a dle doktorky těhotenství nevadí, nijak ho ani neohrozí... Držím palce, aby vše bylo v pořádku...

maladama
15. pro 2012

@andulka86 biopsie neohrozí, konizace se obvykle nedělá (čeká se až po šestinedělí), ale pokud je hodně rychlá progrese, dá se operovat i v těhotenství. Švagrová šla pod kudlu v 8. měsíci, pak už na rizikové, ale porodila po termínu, spontánně a rychle. Obecně ta jizva po konizaci může způsobit, že se těhotná začne otevírat brzo nebo naopak vůbec, ale je to hrozně individi.

andulka86
autor
15. pro 2012

Moc děkuju za info. Budu doufat, že po biopsii, řeknou, že jsem OK. Kéž by.

romcovaklarka
15. pro 2012

@andulka86 Ahoj, když jsem byla na konizaci, byla tam se mnou i holka, která byla v té době těhotná, myslím nějak ve 4. měsíci. Takže myslím, že určitě to umějí dostatečně opatrně. Každopádně držím palce, ať je biopsie ok, snaž se nenervovat předem, když to nejspíš dopadne dobře i bez konizace 😉

andulka86
autor
16. pro 2012

Děkuju moc Klárko za povzbuzení. 🙂
@romcovaklarka

luca30
16. pro 2012

holky prosím o radu, nejsem tedy těhotná mám dvě zdravé děti, ale ve středu jdu na biopsii a dnes jsem dostala menstruaci a nevím jaký bude postup, Dr. to nějak počítala ale asi nám to nevyšlo nevíte někdo jak to je? měla jsem sebou malou v ordinaci tak si to nepamatuji...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru