Bolavá záda v těhotenství, jak tomu předcházíte?

vashaa
19. zář 2013

Vím, že je toto asi klasický problém v těhotenství. Zajímalo by mne, jak tomu předcházíte, popř. jak to řešíte. Moje teta je rehabilitační sestra a říkala, že v těhotenství mohu na rehabilitace zapomenout, že si mne nikdo nevezme "na triko", ale z diskuzí zde vím, že některé holky na rehabilitace normálně chodí.
Pokud ano, tak by mne zajímalo, který lékař vám dá doporučení k rehabilitaci - je to obvoďák nebo gynekolog?

kajalka
19. zář 2013

@vashaa Těhotný na rehabky samozřejmě chodit můžou, při měkkých technikách jen holt ležej na boku, aby si netlačily na břicho. Vynechává se fyzikální léčba. Obvoďák může napsat doporučení buď k ortopedovi, neurologovi nebo rehabilitačnímu lékaři. K většině ale můžeš jít sama bez doporučení. Stačí zavolat, zeptat se a objednat se.
Mě záda nebolely, ale chodila jsem skoro celý těhotenství plavat.

vashaa
autor
19. zář 2013

@kajalka Díky za informace. Já se raději zeptám obvoďáka, stejně tam budu muset co nejdříve zajít na preventivku. Plavání mne taky napadlo, ale někteří mne od něj zrazují z důvodu hrozící infekce, tak nevím ...

naomi6
19. zář 2013

@vashaa Doporučuji těhotenskou jogu. Já jsem na ní chodila celé těhotenství a velmi mi to pomohlo nejen na záda, ale i potom u porodu - dýchání a celkově fyzicky jsem na tom byla dobře. Teď čekáme druhé mimi a zase chodím. Jinak ale na rehabilitaci určitě můžeš chodit. Držím palce

sabuse1
19. zář 2013

@vashaa: já chodím na rehabilitace už rok takže v těhotenství normálně pokračuju jen upravuje některé techniky a tolik mě "nerovná" jako spíš rozmasírovává a radí cviky, poslala mě tam tenkrát neuroložka

konidana
21. zář 2013

Cvičila jsem doma. Cviky odkoukané z dřívějších rehabilitací, protahovat svalsto.. Podle chuti a možností.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru