Bolení zad od začátku těhotenství. Máte zkušenost?

maartule
5. čer 2007

Ahoj holky,obracím se na vás s problémem.Jsem asi v 7tt a často mě bolí záda.
jako v kříži.Neznačí to něco špatného?Má s tím někdo zkušenpsti?

tvarohacek
5. čer 2007

ahoj, mě bolelo v kříži asi první dva měsíce, někde jsem četla, že to je způsobeno hormonálními změnami, takže je to v pořádku. 😉

kasli
5. čer 2007

maartule na bolení zad si za chvíli zvykneš, je to v těhu bohužel normální ☹ Pokus se ti bolesti nebudou stupňovat myslím, že k Dr. ani nemusí. Doporučuji koupit gym. míč na cvičení a hopsat, to pomáhá 😀

maartule
autor
5. čer 2007

Děkuju za uklidnění bála jsem se jestli to není něco vážného jestli nepotrácím nebo tak něco.

jankax
5. čer 2007

Ahoj, mam ten stejny problem, taky v podstate nekdy od 8tt tak doufam, ze nam nekdo odpovi 😉

jankax
5. čer 2007

Nejak mi to trvalo odeslat 😅 Tak to jsem taky rada ze je to normalni, nikdo z mych kamaradek si na to nestezoval takze jsem nevedela z ceho to je....

lenik27
5. čer 2007

Ahoj holky, bolesti zad - v kříži - mám asi od 7tt. Někdy se to vystupňuje až k pocitu na omdlení. V CARu mi poradili úlevové polohy na boku nebo na všechny čtyři a chvíli vydržet. Tak vyzkoušejte, mně to pomohlo.

jankax
5. čer 2007

Teda vidim, ze opravdu nejsem sama - diky za tip lenik, urcite zkusim hned jak prijdu domu 🙂

maartule
autor
5. čer 2007

Holky děkuju za odpovědi.Je to přes den dost nepříjemné pokaždé se těším domů až si lehnu.taky mě pomáhá ležet na zádech.
lenik27 v kterém jsi teď týdnu že tě to stále trápí?

lenik27
5. čer 2007

Maartule, já jsem 9tt a zatím to neustupuje. Doufám, že je to dobré znamení 😀 . Byla jsem těhotná už 3. (pokaždé jsem potratila), teď jsem po IVF a jsem vděčná za každou "ranní" nevolnost. 😅 Holky, snad jsou všechno jen příznaky báječně se vyvíjejících se těhotenství!!! 😉

maartule
autor
5. čer 2007

lenik27.Já mám podobný příběh jako ty.Taky jsem po druhém potratu proto mě všechno hned vyděsí 😕 .na kontrolu jdu 12.6.a už teď z ní mám strach.tak snad to neznamená nic špatného.Už abychom byly alespoň v 18tt.Držím ti všschny palce.určitě nám to teď vyjde 😀

lenik27
5. čer 2007

Maartule. Já mám za sebou dvě kontroly a zítra vyrážím pro průkazku. Hlavní je ničeho se nebát, nejhorší už máme za sebou, teď jen pozitivní myšlenky, pěkné knížky a vybírat výbavičku. Podle čínského horoskopu je tento rok vyjímečně plodný!!! Nikdy jsem na to moc nedala, ale tonoucí se stébla chytá 😀 . Musíme tomu věřit a brát to jako hotovou věc. 😉

marinka
5. čer 2007

leniku, mně po IVF taky hodně bolely záda a dobře to dopadlo 🙂 Držím palečky!!

masacek
5. čer 2007

Holky taky už mám s těhotenstvím nějaké zkušenosti.Záda mě teď bolí poprvé ale doufám že to není nic špatného.musíme myslet jen ne dobré věci.určitě to dobře dopadne. 🙂

lenik27
5. čer 2007

Marinko, moc gratuluji. Na fotkách vám to holky moc sluší. 🙂

danahl
5. čer 2007

Ahoj maartule.Mě taky od začátku bolí v křížích a někdy se ani nemůžu postavit.U prvního těhotenství mi to nedělalo.A taky si myslím,že pomáhá ten velký balon.Teď jsem v 16tt a je to lepší,tak snad to přestane bolet i Tebe. 🙂

onno
5. čer 2007

Ahoj taky mně pobolíva v kříži,ale mně na to doktor upozornil.Byla jsem na umělém oplodnění a chtěla jsem zavéct 2 embryjka.Doktor mi řek, že mi to nedoporučuje, že jen jedno.Po odběru vajíček jsem měla jak to doktor nazval křečové křížové vztahy.A kdybych si nechala zavést 2 tak by to bylo 4x horší.Tak jsem dala na radu lékaře,ale říkal že ty bolesti taky budou,ale né tak bolestivé.Naštěstí se nám to povedlo a jsem 9t těhotenství. 😀

marinka
5. čer 2007

leniku, děkuju ti 🙂 Já ti samozřejmě taky gratuluju! 😉

onno a myslíš, že když mám teď bolesti v kříži, že to ještě nějak může souvist s tím, že jsem byla na IVF a měla jsem dvě embryjka? Nikdy jsem o tom nic neslyšela..

onno
5. čer 2007

Nevím jestli to stím souvisí,ale myslím si že ne.Moje kamarádka čekala dvojčátka a otěhotněla normální cestou a bolesti měla odzačátku.

eva265
6. čer 2007

Me taky boli v krizi od zacatku a spis je to porad horsi ☹. Podle doktorky to je normalni. Bolest vystreluje do prave nohy a ruky, takze obcas vecer skoro nemuzu vstat. Trosku mi na to pomohlo sedet na mici, tehotensky pas a kazdodenni cviceni. Ale jsou dny, kdy me zada boli boli uz od rana,at delam co delam.

marinka
6. čer 2007

evčo, je to maras, mně bolest taky vystřeluje do nohy :( Taky se snažím protahovat na balonu, je to vždy na chvíli úleva..

maartule
autor
6. čer 2007

Teda holky to jsou bolesti které bych s těhotenstvím do souvislosti nedávala.
eva265 tobě už za chvíli skončí a budeš mít už jen radůstku.

marinka
6. čer 2007

maartule, prý ty záda tak bolí proto, že se napínají vazy, které drží pánev a je čím větší je bříško, tím je to horší.. Hodně mých kamarádek to tak mělo až do porodu a jak se zmenšilo bříško a pánev se zase trošičku zůžila, tak to přestalo. Takže to s těhu souvisí, ale je to jiná bolest, než v těch prvních týdnech těhu. To jsem měla taky typickou bolest v kříži..

werminka
5. črc 2007

ahojte těhulky, já jsem v 5tt, včera jsem byla u gyne - vse je údajně v pořádku-už mám i první fotečku-jen takový malý černý flíček 😅
Dneska mě začaly bolet záda, tak jsem dostala strach....není to brzy? Bolest přetrpím, jen mám strach o mimi ☹ snad je vše v pořádku. Na další kontrolu jdu za 14 dní..... Jste některá ve stejné situaci?? Jsem ze Severní Moravy.

marinka
5. črc 2007

werminko, já jsem měla úplně na začátku těhu, ještě než jsem si dělala testík, docela silné křížové bolesti, takové, jaké bývají před MS a trvaly mi asi tak do 7 tt a pak to přestalo. Teď se zase vrací, ale to už je od většího bříška.. Neboj se, nic špatného to neznamená!

werminka
5. črc 2007

ahoj Marinko, tak to jsi mě uklidnila 😀 úplně se o to svoje mimiško bojím. Jsi moc hodná, že jsi napsala. Vyděsily mě ty dnešní bolesti zad /při vstávání, chození, prostě při pohybu/...... a trochu cítím i bolest v podbřišku. Tak jsem ráda, že nejsem jediná 🙂 a že je to normální. Zeptala bych se na to doktora, jenomže do včerejška jsem o bolestech ani nevěděla 🙂je to jak naschvál 😅 Děkuji za Tvou odpověĎ

marinka
5. črc 2007

Není zač 🙂 Já jsem se zase bála, že to věstí příchod MS, ale taky mně holky uklidnily, že je to na začátku těhu normální a že to je naopak jeden z těhotenských příznaků. Podbříšek mně pobolíval hodně dlouho, snad celý první trimestr mně v něm různě píchalo, chvílema to byla taky bolest jako před MS. Je jasné, že se o mimíska bojíš, ale problém by to byl až tehdy, kdy bys měla hodně silné křeče v podbříšku, silné bolesti zad a začala jsi třeba špinit. Jinak se nemusíš bát, mimísek se má dobře 😉 A odkud jsi, že jsi se Severní Moravy? Já jsem se Vsetína..

denousek
5. črc 2007

ahoj holky....ahoj werminko....me zada boli porad ale me spis boli kdyz chvili lezim na zadech a pak se zvednu to je des 😠 ja jsem taky z Moravy ...Olomoucky kraj....

werminka
5. črc 2007

Marinko a Denousku 🙂 já jsem z Kopřivnice.
9.června jsem se vdávala a pár dní po svatbě jsem otěhotněla 😀 Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit, že to šlo tak rychle. 😀
Tak jste mě obě uklidnily..... předpokládám, že jste již v pokročilém těhotenství - už se taky těším, až mi poroste bříško a ucítím první pohyby.... musí to být nádhera!

denousek
5. črc 2007

no wermi ja jsem teprve ve 14tydnu....a brisko jeste nemam jsem z toho smutna....beee...ale snad je vse o.k....tak o zada se neboj je to o.k. sice jsem si vzdycky myslela ze zada boli tehulky kvuli tomu ze maji velke brisko ale asi ne no....je to hned ze zacatku 😉

werminka
5. črc 2007

nezoufej, bříško už Ti určitě brzy naroste.... 14tt - tak to máš za sebou I.trimestr..... už se na to období těším, když pořád slyším, že první 3 měsíce jsou rizikové... ach jo. ☹ Určitě není nic špatného na tom, že nemáš ještě bříško - některým holkám prý začne růst až v 6.měsíci - tak to mě dost překvapilo. Já mám břicho nafouklé už od samého začátku (takové vypouklé jako před MS) ..... tak uvidíme, jak rychle to začne růst. Držím palečky ať se daří Tobě a Tvému miminku - hlavně moooooc zdravíčka!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru