Bolení zad od začátku těhotenství. Máte zkušenost?

maartule
5. čer 2007

Ahoj holky,obracím se na vás s problémem.Jsem asi v 7tt a často mě bolí záda.
jako v kříži.Neznačí to něco špatného?Má s tím někdo zkušenpsti?

werminka
6. črc 2007

Marinko, zatím mi nic na mail nepřišlo ☹

werminka
6. črc 2007

Marinko, tak už to tam máš.... vůbec jsem nevěděla, že nějaká interní pošta tady existuje 😀
Tak koukni do mailu - už bys to tam měla mít

marinka
6. črc 2007

werminko, to ti nepřijde na mail, ale do tvé interní pošty. Podívej se nahoru vedle toho nastavení by jsi měla mít Inetrní pošta: 1 nová. Klikni na to a budeš tam mít ten mail ode mně..

marinka
6. črc 2007

werminko, už na to koukám, je to moc krásné, ohromně ti to slušelo!! Taky máme takové video, bez mluvení s písničkama jako kulisou, je to krásná vzpomínka 🙂

danahl
6. črc 2007

werminko,já jsem taky tady v Kopru nebyla spokojená a hned jak jsem přšla k mému nynějšímu doktorovi,tak jsem do měsíce otěhotněla(po roce snažení) 🙂

werminka
6. črc 2007

Marinko,a je možné taky na něj kouknout? Na to vaše video? Máte to dlouhé? a je to taky někde na netu?

Danahl, a jezdíš teda ke gyne do jiného města? Já jsem do Kopru chodila 6 let, ale když jsem začala přemýšlet o těhotenství, začala jsem i hledat jiného gyne. Teď jsem moc spokojená s přístupem i odborností... jen mě štve, že člověk musí dojíždět... hlavně v tom těhotenství ...... ale na druhou stranu- za to to určitě stojí.

marinka
6. črc 2007

wermi, na netu ho bohužel nikde nemáme, je to hodně dlouhé, asi 45 minut, takže by to asi ani nešlo poslat mailem. Zaptám se manži, až přijde domů, jestli by to nějak nešlo.. Když tak se mrkni na fotečky na beremese, mám album pod marinka 🙂

werminka
6. črc 2007

aha, tak to je jasné - 45 minut to už je kus. My máme vlastně tento 5-minutový sestřih a pak 2xDVD /celkem2 hodiny/ s celou svatbou. Na fotky se určitě kouknu- jsem zvědavá. Já si na beremese taky fotky dám, hned jak se k tomu dostanu 🙂

werminka
6. črc 2007

Marinko,tak fotky máte krásné 😉 super.A mimčo na sebe taky nenachalo dlouho čekat 🙂 To je fakt štěstíčko 😀

danahl
6. črc 2007

werminko.Už jsem ti to psala jezdím do Nového jičína a jsem moc spokojená.Podívek se na stranu 2. 🙂

marinka
6. črc 2007

werminko, no já už jsem psala, že máme mimi po umělém oplodnění, takže to tak snadné nebylo, snažili jsme se asi rok a stejně to normálně nešlo.. Ale hlavní je, že to nakonec dobře dopadlo! 😉
A děkuju za pochvalu foteček! 😉

werminka
6. črc 2007

Danahl, tak to je náhodička - chodím ke stejnému doktorovi 😀 Je fakt super - nedá se srovnat s tím, co bylo v Kopřivnici. TAk to se tam třeba někdy potkáme 😀

Marinko, tak to jsem nějak přehlédla, že jste museli podstoupit umělé oplodnění - ale co na tom - hlavně že se mimi "uchytilo" a teď se zuby nehty drží maminky 🙂 Tak hodně štěstíčka a nejvíc zdravíčka do budoucna!!!!!!

marinka
6. črc 2007

wermi, to je fakt, ono je jedno, jak to miminko je, jestli normálně nebo po umělku 🙂 Hlavní je, že je Anička zdravá, všechny testy nám vyšly v pořádku, tak snad bude vše o.k i nadále 🙂
Já se teď loučím, snad se tu zase brzo potkáme!

danahl
6. črc 2007

werminko ke komu jsi chodila tady do Kopru já k Dr.Doležalovi,ale nebyla jsem vúbec spokojená. ☹

werminka
6. črc 2007

Danahl: já jsem chodila ke Kyselému. Připadal mi takový laxní - takový - nic pořádně neřešil - někdy mě dokonce "léčil od stolu" ...... když jsem tam byla naposledy a říkala jsem mu svůj problém, tak se na mě podíval od stolu a předepsal léky....aniž by mě prohlédl! A to nebylo jednou. Ale to je jedno. O ultrazvuku nemluvím - ten mi neudělal nikdy! Pak jsem slyšela chválu právě na Dr.Pětroše, tak jsem se tam nechala zaregistrovat a už půl roku chodím k němu. Jsem spokojená.
No a Doležal - tak na toho jsem slyšela taky stížnosti... v Kopru fakt není z čeho vybírat 😠

werminka
6. črc 2007

Marinko to víš že je to jedno - hlavně že je Anička zdravoučká - držím palečky a těším se, že si brzy zase popovídáme

caira
6. črc 2007

jjeee, tak tohle tema jsem mela objevit minuly tyden, desne me bolely zada { v krizi } a ja panikarila, ze je urcite neco spatne.. Ja jsem fakt vdecna za konika, clovek tu najde radu uplne na vsechno 🙂

werminka
6. črc 2007

Ahoj cairo, taky jsem stresovala s bolestmi v zádech, dokud mě holky odtud neuklidnily, že je to normální. 😀 Vidím, že jsi na tom stejně jako já - bolesti v zádech a 6tt 🙂 Tak gratuluji!!! a přeji zdravíčko vám oběma!

danahl
6. črc 2007

werminko,tak ke Kyselému chodí od bratrance těhotná přítelkyně a taky moje setřenka,ale asi když někdo nemá žádné problémy,tak jsou s takovým doktorem spokojené.Já jsem taky měla problémy a Doležal,vždycky řekl počkáme ještě 3 měsíce atd. a nakonec jsem musela to už u Mudr. Pětroše na konizaci a odstaraněná část už byla předrakovinový stav.Operoval mě i Mudr.Pětroš,on je fakt kapacita a má i super vybavení i 4D ultrazvuk. 🙂

werminka
6. črc 2007

Danahl,tak to máš úplnou pravdu - dokud člověku nic není, tak postačí jakýkoli gynekolog..... ale když dojde na problém, pak se ukáže. Dr Pětroš je fakt jiná úroveň, dobře jsme si vybraly 😀 Je super, že má i 4D ultrazvuk - už se těším, až na něm uvidím své miminko.
Znám jednu holčinu, co bydlí až někde u Havířova a stejně dojíždí na gyne k Pětrošovi 😀 tak to už o něčem svědčí.....

lucie.safrankova
9. črc 2007

Pouze přidám svoji odpověď, jsem ve 22 týdnu těhotenství,ale záda mě bohužel trápí už od začátku, doktor mi říkal že je to normální. Někomu padají zuby a někoho bolí záda-myslím že ta druhá varianta je lepší 😉 Držte se a všem hodně štěstí

perisu
10. črc 2007

Jo holky já jsem v 16tt a bříško taky ještě nemám,začíná se mi tam něco rýsovat,ale spíš to vypadá,že jsem se moc najedla 😉 Taky se moc těším na to krásné bříško 🙂

perisu
10. črc 2007

Je,ale teď jsem to odeslala trošku jinam než bylo v plánu 🙂

certovka
10. dub 2010

Už asi 3 dny mě divně bolí záda - nejdřív jsem myslela, že to jsou ledviny, ale ty by měly být v pořádku. Těhotná bych mohla být teoreticky tak týden - 10 dní, myslíte, že se bolest může objevit takhle brzy? 😉

lidiab
10. dub 2010

Bolela mi zada na zacatku tehu a to nehorazne. Trvalo to zhruba od druheho mesice do konce tretiho. Bylo to tak zly ze jsem treba nemohla vestoje nic delat dyl jak 10-15 minut, napr. varit nebo zehlit. Nejspis to bylo tim ze se mi na zacatku tehu hodne zvetsila prsa, nevesla se do zadne podprsenky, ale pak se na konci 3 mesice dala do puvodni velikosti a zada bolet prestala. Dost mi pomahalo lehnout si na podlahu, nohy zvednout a pokrcit v kolenou a takhle je dat na gymnasticky mic nebo na zidli. Takhle jsou zada i kriz narovnana na rovnem povrchu a uvolni se. Ale i jenom polezet na rovnem, tvrdem povrchu mi pomahalo.

dagina
14. čer 2010

Ahojky, maminy prosím vás, jak jste řešily bolesti zad, když už je doma jeden prcek. Bolesti mě provází cca od 9tt. Měla jsem to tak i u první dcery. Někdy jsem měla i bodavé bolesti do zadku a stehna, chodit jsem pořádně nemohla, průběžně mě provázeli celé těhotenství, ale jelikož jsem tehdy byla ještě sama, tak se to dalo zvládnout - jsem se třeba nehla z postele 😅. To teď nehrozí. Snažím se chodit s podsazenou pánví - trochu se bolest zmírní, ale zase na mě musí být hrozný pohled. Nebo jak jinak šetřit záda????? Nějaká pomoc u nás nehrozí, takže přežíváme až přijede taťka v z práce.

pavcza
15. čer 2010

ahojky,
jsem na začátku těhotenství, měla bych dnes končit 5. týden, k doktoru jdu až příští pátek. První těhotenství skončilo v lednu revizí, takže od počátku mám strach. Dneska mě začalo bodavě bolet v bederní části zad a chytla mě panika, že tu je zase potrat, podobně jsem to cítila i minule, ale měla jsem i špinění. Tentokrát naštěstí bez špinění, ale ta záda mě děsí. Trochu jsem se uklidnila po přečtení předchozích příspěvků, takže snad můžu doufat, že to nemusí hned znamenat nic špatného?? není to silná bolest, která by mi vadila, spíš ten strach o miminko a jestli je vše v pořádku, vnímám každé píchnutí a zabolení.

malineta
15. čer 2010

Ahoj holky, při bolestech zad pomáhá těhu pás. "Podrží" bříško a tím uvolňuje zátěži. Na druhou stranu máte díky pásu v teple bedra, což je super. Kdybyste některá chtěla, prodávám pás vel.S.

hmtinka
17. lis 2010

Ahoj 🙂 Příšla jsem pro radu.Snažíme se s přítelem o mimi asi rok.Teď dva týdny mám bolesti v bříšku/podbříšku.Hlavně když dlouho sedím u PC nebo něco dělám,taky v práci.A taky když jen tak večer lehnu a koukám na film. Často mi bývá zle,ale nezvracím,prostě jen zle.Jako den po flámu 🙂. Dělala jsem si test a nic,mám 20den po menses a hodně čtu,že to může být Ovu,ale nikdy jsem takové příznaky neměla.Bolí mě i třísla. Citlivost prsou zatím nevnímám.V pátek se chystám k doktorovi,snad to výjde a nebudete to slepák ☹ či něco takového ☹ Zaráží mě test,že nevyšel..Jinak mám i napnuté bříško a vypouklé 🙂

verapa
21. lis 2010

Ahojte, já trpěla na bolesti i první těhu, aot byla ale klid, dostla aem neschopku a mohla ležet, teď je to horší, taky mám takový, že to stříli, nejčastěji do levé půlky a nohy, byla sem i na pohotovosti, če sem lezla po čtyrech a řvala, dochtka super, jen že injekci od bolesti může v těhu jen jednu a že to stejěn zbytečný jen na chvilku, pak doporučila nějaký mazání, ale to radš konzultovat na gyndě :o(
mě osobě, byť se to moc nemá pomáhá teplá voda, napustit vanu, dva až třikrát a pak mi to povolilo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru