Bolení zad od začátku těhotenství. Máte zkušenost?

maartule
5. čer 2007

Ahoj holky,obracím se na vás s problémem.Jsem asi v 7tt a často mě bolí záda.
jako v kříži.Neznačí to něco špatného?Má s tím někdo zkušenpsti?

moulinkaa
27. zář 2015

@zofie1 Nebyl ten test náhodou Mamatest? Ten často dělá takovéhle "duchy" (druhou čárku), která už tam za pár dní není... Ohledně těhu budeš muset asi počkat ještě pár dní, zkusit test znovu a uvidíš.

zofie1
27. zář 2015

Ne ne, byl to test Facelle, ten mi ukázal tu druhou čárku slabě a pak jsem si udělal další test Lady Max a na něm už nic nebylo. Včera mi přišla menstruace, je to střední krvácení, takže těhotenství asi nevyšlo, ale pak nechápu tu zpožděnou menstruaci a přiznaky které jsem měla než mi přišla

marticcelli
30. zář 2015

Ahoj, jsem na konci 14tt a uz pres mesic me boli v krizi, myslela jsem, ze to mam od sbirani boruvek, kdy jsem byla asi hodinu stale v predklonu, tehdy mi ty bolistky zacaly, jenze neustupuji a jen se zhorsuji. Boli me to jen, kdyz vstanu z kresla a prvnich par kroku mi to strili az do prave kycle, pak to pomine. Dnes jsem se na gyn.prohlidce pri slezani z lehatka uplne belhala.. Dr mi zadnou mast nedoporucuje, musim to proste vydrzet... Ale predstava, ze v teto poloze budu i rodit, je silena, na te koze me to boli i v leze.. pro miminka to jiste vydrzim, ale nemate nejaky tip, jak by se dalo bolesti ulevit, treba nejaky obklad..? Dekuji

krmv
30. zář 2015

@marticcelli Zkuste v lekarne snehurku. maji bud chladivou nebo hrejivou a pry i v tehu se muze.

ducik
30. zář 2015

@marticcelli mas to mirne na strane a vystreluje ti to jakoby do nohy az? jestli jo, tak je to sedaci nerv, neboli ischias. v tehotenstvi se stava, ze s rustem delohy se nerv nekde skripne, mam to taky i v prvnim jsem to mela, mam jednu stranu zad haklivou. jestli je to toto, je tu o tom nekde diskuse. pomaha suche teplo, chranit pred chladem, pozor kdyz lezes ze sprchy, prvne utirat do sucha zada, nestoupat na studene kachliky bosky atd. Spat se doporucuje na zadech na tvrdsi matraci, ja si tedy ulevuju spis na boku, na te strane, kde to boli. pomaha mi na to Su Jok (http://www.sujok-biljakova.cz/Su-Jok_terapie.html), je to neco jako akupresura. Obecne se timhle zpusobem da ulevit od bolesti zad

marticcelli
30. zář 2015

@ducik ahoj, jj je to tak jakoby na strane.Dekuji za rady, vlastne vsechno krome lezeni na zadech pro me nebude problem, nejradeji lezim na boku nebo trochu na brise..
A kdy ti ty bolesti ustaly? A trvaly cele tehu?

nikola38
30. zář 2015

@marticcelli ahoj a nechceš si zkusit zajít na rehabilitační oddělení? Jestli nemáš posunutý panevno kycelni kloub? To bolí nějak podobně jak popisuješ a blokne se při špatném pohybu což by mohly být ty borůvky

marticcelli
30. zář 2015

@nikola38 ahoj, dekuji 🙂 zitra jdu k obvodacce kvuli kontroly do prukazky, tak se ji muzu zeptat na doporuceni

nikola38
30. zář 2015

@marticcelli můžeš to zkusit. Určitě je lepší si to nechat odblokovat než trpět celé tehu. Pokud to byl ten blok. Určitě mají i cviky pro tehulky. To odblokování je normálně docela drastické 😀

ducik
30. zář 2015

@marticcelli poprvne jsem se toho po pár dnech, tak tyden, aplikace toho su jok zbavila úplně, ale to byly bolesti lézt po zdi z nich, belhala jsem se v práci jak mrzak. Teď to spíš jen poboliva, tak se tomu moc nevenuju, tak to mám už asi tři týdny nebo měsíc a jen občas si to zlepsim jednou "procedurou" 😉 kdyby to bolelo víc, budu víc řešit.

@nikola38 co vím od kamarádky, tak v tehotenstvi na ní nechtěl na rhb nikdo ani sáhnout.

krmv
30. zář 2015

ja treba cele prvni tehu chodika na rehabilitace.jsou cviky pro tehule

ducik
30. zář 2015

@krmv a měla jsi tyto potíže? Ona právě měla a řekli ji at přijde až porodi.

nikola38
30. zář 2015

No za zkoušku nic nedá ne? Když ji dr napíše doporučení tak nic platit nebude

krmv
30. zář 2015

@ducik mela jsem asi to stejne ale spat jsem nemohla nekdy

ducik
30. zář 2015

@nikola38 jasně, pokud pomuzou, tak jen dobře. Jen jsem chtěla připravit na možný výsledek.

@krmv ono je ischias děsná mrcha, je to fakt nepříjemné. To je super, ze někde to řeší.

alpinka1
29. led 2016

Ahoj holky. Je normální, že mě bolí záda v kříži v 7.tt? Hlavně v sedě a v leže, když stojím, tak je to lepší. Jsem po dvou ZT na přelomu 1. a 2. trimestru a asi už jsem blázen. Mám strašný strach, že to dopadne špatně a tak mě to děsí, protože mi to přijde moc brzy.

lucieneli
31. led 2016

@alpinka1 Ahojky. Já mám od prosince chronický vertebrogenní agický syndrom s funkční blokádou SI skloubení.. Vše po infuzích a rehabkách bylo ok, ale teď dva dny děsný. Jsem v 7tt, nemůžu chodit protože se mi podlamuje noha, nemžu ležet, spát, prostě nic... :( A do nemocnice ani nejdu, jsem zdravotník a vim co by mě čekalo - rentgen a hora léků... :( Určitě je výborné protahování , když si dáš na netu cviky na bedra nebo SI klouby, najde ti to hodně super odkazů. Je důležité dělat cviky každý den. Já se na to teď týden vykašlala, a takhle to dopadlo :( A hlavně se vyvaruj horké vaně, to bolest ještě zhorší! Pouze se sprchuj a na záda aplikuj suché teplo - to je moc příjemný a ulevuje to od těch strašných bolestí 🙂

alpinka1
31. led 2016

@lucieneli Ahoj. Děkuji za rady. To suché teplo zkusím, na protahování jsem si pořídila míč, ale moc mi to nepomáhá. S vanou jsem přestala hned, jak jsem zjistila, že jsem těhotná. U mě to teda není tak hrozná bolest, spíš mám strach, že je něco v nepořádku, protože mi nepřijde normální, aby mě záda bolela tak brzo. Takže mám strach o miminko, bojím se, že to značí potrat nebo tak něco ☹ Přece jen, po těch dvou potratech už jsem přehnaně úzkostná a bojím se i doufat, že by to tentokrát mohlo dopadnout dobře, abych to nezakřikla! Mrzí mě, že takhle trpíš ☹ Ale přece jen by bylo lepší, aby se na tebe podívali ne? Když jim řekneš, že jsi těhotná, tak by tě určitě neposlali na rtg a léky by zvolili nějaké, co neublíží miminku...

lucieneli
31. led 2016

@alpinka1 to teplo zkus, ja si poridila nahrivaci polstarek a to je luxus 🙂 ja nikam nejdu, uz toho za 2 mesice mam az az, nejhorsi pacienti jsou zdravotnici 😀 uvidim po dalsim UZ, snad bude vse ok a ja se cela uklidnim a bude lip 🙂 a ty se neboj, nahrej se a uvidis 😉

alpinka1
31. led 2016

@lucieneli Mám doma polštářek z třešňových peciček, tak zkusím. Mívám problémy s krční páteří a migrény a na to je skvělý! Držím palce na utz a se zádama!

lucieneli
31. led 2016

@alpinka1 moc děkuju 🙂 úspěšné léčení 😉

komancero
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kleaveronika
14. pro 2017

Ahoj holky,jsem 5tt poslední 4 dny mě urputne bolí záda,jako by mi tam cely den někdo rval nože.Pri bolesti mi to střílí na hrudník a nemůžu se nadechnout.Nemohu ležet ani sedět,tak jen chodím.Dnes už jsem to nevydržela a vzala si paralen.Máte tyhle šílené bolesti taky?A co s tím?Děkuju

barrr742002
29. led 2020

Ahoj holky včera jsem se chtěla ještě zeptat, ale zapomněla jsem, je normální že me boli záda jakoby v krizi?? Vždyť jsem úplne na začátku těhotenstvi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru